Wprowadzenie
Za pomocą aplikacji Raport: Obszary robocze można zweryfikować szczegóły dotyczące obszarów roboczych. Na podstawie raportu można sprawdzić, które obszary robocze wykorzystują jako nośnik danych „system plików”, a które obszary robocze posiadają zdalny serwer jako nośnik danych.
Opis aplikacji
Sekcja Parametry
Za pomocą parametrów można zawęzić kryteria wydruku. Poniżej znajdują się wyjaśnienia parametrów:
Tytuł raportu – nazwa raportu. Domyślna opcja: Obszar roboczy z możliwością zmiany.
System – za pomocą tego parametru można ograniczyć wynik wyświetlania do systemów o podanej identyfikacji. Można podać kilka wartości, oddzielając je przecinkiem i spacją.
Obszar roboczy – pozwala ograniczyć dane w raporcie do obszarów roboczych o określonej identyfikacji. Można podać kilka wartości, oddzielając je przecinkiem i spacją.
Nazwa obszaru roboczego – pozwala ograniczyć dane w raporcie do obszarów roboczych o określonej nazwie. Można podać kilka wartości, oddzielając je przecinkiem i spacją.
Status – pozwala ograniczyć dane w raporcie do obszarów roboczych o określonym statusie. Możliwe wartości:
- Aktywny
- Nieaktywny
- (wszystkie) – opcja domyślna
Nośnik pamięci – pozwala ograniczyć dane w raporcie do obszarów roboczych z określonym nośnikiem pamięci. Możliwe wartości:
- Baza danych
- System plików
- Serwer zdalny
- Serwer FTP
- Serwer FTPS
- Serwer SFTP
- (wszystkie) – opcja domyślna
Baza danych – pozwala ograniczyć dane w raporcie do obszarów roboczych, które używają bazy danych o określonym identyfikatorze jako nośnika pamięci.
Uwierzytelnianie – pozwala ograniczyć dane wyjściowe do obszarów roboczych, które używają określonego uwierzytelniania. Możliwe wartości:
- Brak
- Z certyfikatem
- Z hasłem
- (wszystkie) – opcja domyślna
Raport
Dokument na podstawie raportu wyświetla wyniki na liście zgodnie z wybranymi parametrami. Liczba kolumn zależy od parametru raportu. Lista zawiera następujące kolumny:
System – identyfikator systemu
Obszar roboczy – identyfikator obszaru roboczego
Nazwa – nazwa obszaru roboczego
Status – status obszaru roboczego
Nośnik pamięci – informacja o nośniku pamięci na którym przechowywane są pliki obszaru roboczego. Należy pamiętać, że dotyczy to wyłącznie zapisu plików. Struktura folderów oraz atrybuty folderów i plików, takie jak na przykład rozmiar, są w każdym przypadku zapisywane w bazie danych, aby umożliwić ich efektywne wyszukiwanie i modyfikację, niezależnie od możliwości bazowego systemu plików. Zarówno przy zapisie w bazie danych, jak i w systemie plików, z tego samego powodu nie są używane czytelne nazwy folderów i plików, lecz wyłącznie techniczne nazwy. Przy zapisie w systemie plików pliki są przechowywane w katalogu semiramis/workspaces/<Nazwa obszaru roboczego>. Nie należy ich tam modyfikować bezpośrednio.
Baza danych – identyfikator bazy danych, w których zapisywana jest struktura i, jeśli ma to zastosowanie, zawartość obszarów roboczych.
Uwierzytelnianie – typ uwierzytelniania używany podczas logowania do serwera zdalnego. W tym przypadku wszystkie serwery aplikacji w systemie używają tego identyfikatora, gdy logują się do zdalnego serwera jako Użytkownicy lub Klienci Web-DAV.
Konfiguracja
W aplikacji Konfiguracja nie występują dedykowane parametry dla aplikacji Raport: Obszary robocze.
Raport
Poniższy raport dotyczy aplikacji Raport: Obszary robocze.
Nazwa: Obszary robocze
com.cisag.sys.configuration.rpt.WorkSpace
Uprawnienia
Uprawnienia mogą być nadawane za pomocą ról uprawnień lub przypisania do organizacji. Szczegółowe informacje znajdują się w artykule Uprawnienia.
Uprawnienia specjalne
Aplikacja Raport: Obszary robocze nie posiada żadnych specjalnych uprawnień.
Przyporządkowania organizacji
Aplikacja Raport: Obszary robocze nie wymaga przypisania do organizacji.
Specjalne możliwości
Aplikacja Raport: Obszary robocze nie posiada specjalnych możliwości.
Uprawnienia dla partnerów biznesowych
Aplikacja Raport: Obszary robocze nie jest dostępna dla partnerów biznesowych.