Zapytanie o definicje raportów

Przegląd tematu

W Comarch Financials Enterprise istnieją standardowe raporty, takie jak listy otwartych pozycji, sumy i listy sald, wyciągi z kont lub dzienniki księgowań, dla których podstawowa struktura jest w dużej mierze z góry określona.

W przeciwieństwie do tych analiz, można tworzyć indywidualnie zdefiniowane raporty. W przeciwieństwie do raportów standardowych, raporty zdefiniowane wykorzystują zdefiniowane przez użytkownika schematy wierszy i kolumn. Złożone raporty mogą być indywidualnie konfigurowane i tworzone zgodnie z inwencją użytkownika. Za pomocą tej aplikacji można wyszukiwać raporty, które zostały już utworzone, wywoływać je i w razie potrzeby zlecać ich ponowne utworzenie. Główną zaletą aplikacji jest możliwość przeglądania składu poszczególnych pozycji bilansowych i śledzenia ich szczegółowo, przechodząc do szczegółów dla odpowiedniej komórki.

Te indywidualnie zdefiniowane raporty zawsze składają się ze schematu kolumn i wierszy. W aplikacji Zapytania o definicje raportów należy następnie połączyć schemat kolumn i wierszy, a także okresy, które mają zostać ocenione do wydruku.

Aplikacje Zapytania o definicje raportów i Raport: Definicje raportów są ze sobą ściśle powiązane i uzupełniają się wzajemnie w zakresie tworzenia i szczegółowego widoku samodzielnie zdefiniowanych raportów.

Zdefiniowane raporty z kolumnami i wierszami są między innymi wymagane do tworzenia obliczeń strat zysku, bilansu lub innych pożądanych raportów i / lub porównań. Dzięki oddzielnej definicji kolumn i wierszy można tworzyć złożone i ustrukturyzowane raporty. Numerując wiersze i używając różnych typów wierszy (np. wiersze tekstowe, wiersze wartości, wiersze formuł, wiersze sum), można utworzyć dowolną liczbę sum częściowych, grup i sum, w zależności od schematów wierszy i kolumn.

Schemat kolumn nie jest na stałe przypisany do raportu. Dlatego jeden schemat kolumn może być używany dla wielu raportów. To samo dotyczy schematu wierszy. Schemat kolumn i wierszy można określić tylko podczas drukowania lub tworzenia raportu. Należy pamiętać, że zmiany schematu kolumn lub wierszy będą miały wpływ na wszystkie raporty, w których są one używane.

Mogą wystąpić ograniczenia podczas łączenia kolumn i wierszy podczas tworzenia raportu, ponieważ nie każdy schemat kolumn pasuje do każdego schematu wierszy.

Niniejszy dokument opisuje pola i funkcje aplikacji Zapytania o definicje raportów.

Opis aplikacji

Aplikacja umożliwia wybór danych do oceny zgodnie z różnymi kryteriami wyboru oraz z określonymi przez użytkownika schematami wierszy i kolumn.

Szczegóły definicji raportu dostępne są do wglądu na zakładkach aplikacji, opisanych poniżej. Można użyć roli akcji, aby przejść do aplikacji Zapytanie o definicje raportów i ponownie wydrukować raport – w razie potrzeby ze zmodyfikowanymi parametrami.

Klikając na poszczególne pola, aplikacja Lista: Analiza dokumentu księgowego rozgałęzia się, na tyle na ile jest to możliwe. Dzięki temu w aplikacji można wyświetlić dane pól i śledzić ich pochodzenie po wybraniu przycisku [Aktualizuj].

Aplikacja składa się z nagłówka i obszaru roboczego.

Nagłówek

Nagłówek zawiera pola wejściowe wymagane do identyfikacji zdefiniowanego raportu. Poniżej wymieniono wszystkie główne pola zapytań.

Tutaj przechowywane są informacje o identyfikatorze raportu. Można wybierać spośród istniejących raportów i/lub tworzyć nowe.

  • Numer raportu — numer ten jest uzupełniany przez schemat numeracji przy każdym wywołaniu raportu
  • Status — pole to jest niedostępne do edycji i służy tylko i wyłącznie do wyświetlania statusu raportu
  • Definicja — jest to definicja, z którą raport został wywołany. Definicja ta nie musi istnieć jako definicja selekcji w BO SelectionDefinition.
  • Oznaczenie — dodatkowy opis raportu, które może składać się z liter, cyfr oraz znaków specjalnych
  • Od numeru kolumny — kolumny numer wiersza i oznaczenia wiersza (opcjonalny tekst dodatkowy) są zawsze wyświetlane. Wyświetlanie wartościowych kolumn można kontrolować za pomocą tego pola. W tym polu można wprowadzić numer kolumny zapisanego schematu kolumn. Kolumny nie są wyświetlane przed wprowadzonym tutaj numerem kolumny i po numerze kolumny do. Kolumny są wyświetlane tylko w określonym tutaj przedziale.
  • Do numeru kolumny — numer kolumny i oznaczenie kolumny (opcjonalny tekst dodatkowy) są zawsze wyświetlane. Wyświetlanie wartościowych kolumn można kontrolować za pomocą tego pola. W tym polu można wprowadzić numer kolumny zapisanego schematu kolumn. Po numerze kolumny wprowadzonym tutaj i przed numerem kolumny od, kolumny nie są wyświetlane. Kolumny są wyświetlane tylko w określonym tutaj przedziale.
  • Liczba kolumn raportu — to pole pokazuje maksymalną liczbę kolumn, które mogą być wyświetlane.
  • System informacji (Analiza rozbieżności) — jeśli to pole jest aktywne, raport jest tworzony jako analiza rozbieżności. Dodatkowe ustawienia są wyświetlane na karcie System informacji (Analiza rozbieżności).
Definicje raportów

W obszarze rozwijanym znajdują się różne zakładki ze szczegółowymi informacjami dla schematu wiersza i kolumny. Podstawowe definicje odpowiednich raportów są odtworzone w tych rejestrach, np. używany schemat wierszy i kolumn, okres oceny, nagłówki kolumn, rozmiary czcionek, wymiary, szczegóły itp. Dane te służą wyłącznie celom informacyjnym i nie można ich zmienić w tym momencie. Obszar rozwijany jest zatem również zamykany po wywołaniu aplikacji, ponieważ to nie definicje raportów, ale powiązane wartości w okienku roboczym mają pierwszorzędne znaczenie.

Zakładka Ogólne

Zakładka ta składa się z następujących pól:

  • Schemat wiersza — nazwa jednoznacznie identyfikuje schemat wiersza. Nazwy można przypisywać za pomocą cyfr lub liter.
  • Schemat kolumn — nazwa jednoznacznie identyfikuje schemat kolumny. Nazwy można przypisywać za pomocą liczb lub liter.
  • Standard księgowania — standardy księgowania są wykorzystywane do oceny i wstępnej oceny księgowości finansowej zgodnie z różnymi przepisami dotyczącymi księgowości (np. w HGB przepisy dotyczące amortyzacji są inne niż w MSR, co prowadzi do różnych wycen w bilansie i do różnych obliczeń straty zysku).Jeśli standard księgowości jest określony w księgowaniu, wartości są księgowane tylko w tym standardzie księgowości. W razie potrzeby należy wprowadzić standard księgowości jako kryterium wyszukiwania.
  • Rodzaj okresu — obliczony okres do analizy
  • Okres analizy —  okres, za pomocą którego określany jest okres analizy
  • Miesiące kalendarzowe — miesiąc początkowy dla wyboru dat. Dane nie będą wyświetlane przed wprowadzeniem miesiąca początkowego.
  • Waluta wewnętrzna — waluta wewnętrzna do analizy
  • Drukuj stronę tytułową — po aktywacji pola, drukowana jest strona tytułowa raportu
  • Kontrola pod względem kompletnych uprawnień — po aktywacji pola, sprawdzane jest, czy uprawnienie do analizy jest dostępne dla wszystkich wybranych obiektów delegowania. Jeśli w obiekcie delegowania brakuje autoryzacji, wartość jest ustawiana na zero i wyświetlany jest komunikat Brak uprawnień. W przeciwnym razie można założyć, że pełne wartości są wymienione, gdy tak nie jest.
  • Dodatkowe jednostki organizacyjne — jednostki organizacyjne, które również podlegają analizie
  • Rejestrujący — osoba, która utworzyła raport
  • Data utworzenia — data i godzina utworzenia raportu
  • Pozycja bieżąca — w zależności od wpisanych danych, pokazuje pozycję bieżącą raportu
Zakładka Nagłówki kolumn

Używane nagłówki kolumn są wyświetlane w zależności od podstawowego schematu kolumn. W ten sposób mogą być wyświetlane różne wpisy. Poniżej przedstawiono tylko dwa nagłówki kolumn jako przykłady. Można jednak wymienić inne kolumny i ich nagłówki, jeśli były one używane w zdefiniowanych raportach. Odpowiednie nagłówki kolumn i ich znaczenie, jeśli dotyczy, można znaleźć w definicjach raportów w sekcji Zapytanie o definicje raportów lub w schematach kolumn i ich nazwach.

  • Pozycja 1-5 —  w zależności od liczby używanych wierszy nagłówka (od 1 do 5) można wprowadzić indywidualny tekst dla każdego wiersza nagłówka w tych polach na kolumnę.
Zakładka Szczegóły kolumny

Szczegółowe informacje o dostępnych w zakładce polach:

  • Drukuj kolumny pomocnicze — określenie, czy kolumny pomocy są wyświetlane lub drukowane w ocenach raportów.
  • Bez możliwości wyboru kolumn i przyporządkowania — określenie, czy wybór kolumny/przyporządkowania powinien być brany pod uwagę.Ten parametr jest przydatny tylko wtedy, gdy informacje zostały wprowadzone w kolumnach w polu Wybór przyporządkowania. Jeśli ten parametr jest ustawiony, przyporządkowane elementy (np. rodzaje kosztów, konta obiektów) są przypisane do wszystkich kolumn. W przeciwnym razie każda wartość przyporządkowania jest sprawdzana w celu określenia, do której kolumny powinna zostać przyporządkowana.
  • Kolumna trafień — określenie kolumny, według której sortowany jest raport. Jako kolumny trafień można określić tylko wartości i kolumny formuł. Raport może być sortowany rosnąco lub malejąco według wartości. Uwzględniane są wartości ujemne i dodatnie.
  • Sortowanie kolumny trafień — sortowanie kolumny trafień można określić tylko wtedy, gdy używana jest kolumna trafień. Kolumna może być sortowana rosnąco lub malejąco według wartości.Dostępne są następujące ustawienia:
    • Rosnąco
    • Malejąco
    • Nie dotyczy
  • Pokaż tekst dodatkowy — określenie, czy dodatkowy tekst definicji linii powinien być wyświetlany lub wyprowadzany w szablonie zoptymalizowanym dla programu Excel.
Zakładka Szczegóły wiersza

Tutaj można wyświetlić dalsze atrybuty projektu, takie jak rozmiar czcionki i pogrubienie druku.

  • Drukuj wiersze pomocnicze — określenie, czy wiersze pomocy są wyświetlane w analizach raportów
  • Utrata wiersza — wyboru w tym polu można użyć do sterowania wyświetlaniem wierszy wartości w raporcie.
    Możliwe do wyboru są następujące wartości:

    • Z utratą — to ustawienie zapewnia szczegółową analizę zaksięgowanych rodzajów kosztów lub kont. W tym celu rozwiązywane są tylko te wiersze wartości, dla których pole Utrata wiersza jest aktywowane w określonym schemacie wierszy. W przypadku tych wierszy wartości w raporcie pojawiają się dodatkowe wiersze zgodnie z liczbą przyporządkowanych rodzajów kosztów lub kont.
    • Bez utraty — należy wybrać to ustawienie, jeśli w raporcie mają być wyświetlane tylko wartości wierszy. Pole Utrata wierszy z określonego schematu wierszy nie ma wpływu na wyświetlanie w raporcie.
  • Wielkość czcionki dla rozwiązanych wierszy — ten parametr jest przydatny tylko wtedy, gdy raport jest wywoływany z utratą wiersza. Określa on rozmiar czcionki rozwiązanych wierszy.
  • Pogrubiony druk rozwiązanych wierszy — ten parametr jest przydatny tylko wtedy, gdy raport jest wywoływany z utratą wierszy. Określa on pogrubiony druk rozwiązanych wierszy.
  • Wymiar liczbowy dla rozwiązanych wierszy — ten parametr jest przydatny tylko wtedy, gdy raport jest wywoływany z utratą wierszy. Parametr definiuje jednostkę liczbową dla wartości w rozdzielonych wierszach. Jeśli wartość wynosi W setkach, liczba 12 345 678,90 jest wyświetlana w tej kolumnie jako 123 456,79, gdy raport jest drukowany lub wyświetlany. Drugie miejsce po przecinku wynika z rodzaju zaokrąglenia.
  • Miejsca po przecinku dla rozwiązanych wierszy — ten parametr jest przydatny tylko wtedy, gdy raport jest wywoływany z utratą wiersza. Parametr określa liczbę miejsc po przecinku dla wartości w ponownie rozwiązywanych wierszach.
Zakładka Wymiary

Ta zakładka może być aktywowana tylko wtedy, gdy wybrany raport jest szczegółowy:

  • Rozwiązanie klasyfikacji — w przypadku wybrania tego ustawienia drukowane są wszystkie opcjonalne wymiary przyporządkowane do zapisanego węzła w drzewie klasyfikacji
  • Kontrola wydruku — ten parametr kontroluje, czy wymiary opcjonalne są pomijane lub wyświetlane w raportach z kontrolą wydruku. Jeśli dla raportu określono kontrolę wydruku, wymiar opcjonalny jest wyświetlany tylko wtedy, gdy co najmniej jeden z zaznaczonych wierszy wartości lub sumy zawiera wartości.
  • Typ wymiaru — w tym miejscu określa się wymiar, do którego przesyłane są dane podstawowe i transakcyjne. W przypadku danych głównych wymiar określa odpowiedni BO (OptionDimension01, OptionalDimension02 itd.), do którego dane są przesyłane.
  • 1. przyporządkowanie — jeśli w polu Zastosowanie klasyfikacji 1. przyporządkowania wybrano wartość Bez klasyfikacji, w tym miejscu należy wprowadzić opcjonalny wymiar
  • Zastosowanie klasyfikacji 1. przyporządkowania — w tym polu określa się, czy opcjonalne wymiary są wybierane indywidualnie, czy poprzez klasyfikację.
    Dostępne są opcje:

    • Bez klasyfikacji
    • Z klasyfikacją 1
    • Z klasyfikacją 2
    • Z klasyfikacją 3
    • Z klasyfikacją 4 
    • Z klasyfikacją 5
      W przypadku wybrania opcji Bez klasyfikacji do analizy raportu zostanie wybrany opcjonalny przechowywany wymiar.

      Podczas wybierania klasyfikacji wszystkie opcjonalne wymiary przypisane do przechowywanego węzła w drzewie klasyfikacji są wybierane do analizy raportów.

  • Klasyfikacja 1. przyporządkowania —  jeśli w polu Zastosowanie klasyfikacji 1. przyporządkowania wybrano jedną z klasyfikacji od 1 do 5, w tym polu należy wprowadzić węzeł z odpowiedniej klasyfikacji.
    Przetwarzane są tylko opcjonalne wymiary pierwszego przyporządkowania, które są przypisane do tego węzła w drzewie.
  • Rodzaj kosztów — rodzaje kosztów są najważniejszymi informacjami księgowymi w controllingu. Koszty i przychody, ilości, ceny i wskaźniki są reprezentowane przez rodzaje kosztów.
  • Zastosowanie klasyfikacji rodzajów kosztów — w tym polu można określić, czy typy kosztów mogą być  wybrane indywidualnie lub poprzez klasyfikację.
    Dostępne są opcje:

    • Bez klasyfikacji
    • Z klasyfikacją 1
    • Z klasyfikacją 2
    • Z klasyfikacją 3
    • Z klasyfikacją 4 
    • Z klasyfikacją 5
      W przypadku wybrania opcji Bez klasyfikacji do oceny raportu zostanie wybrany zapisany rodzaj kosztów.
      Podczas wybierania klasyfikacji wszystkie typy kosztów, które są przyporządkowane do przechowywanego węzła w drzewie klasyfikacji, są wybierane do analizy raportów.
  • Klasyfikacja rodzajów kosztów — jeśli jedna z klasyfikacji od 1 do 5 została wybrana w polu Zastosowanie klasyfikacji rodzajów kosztów, wprowadź węzeł z odpowiedniej klasyfikacji w tym polu.
    Przetwarzane są tylko rodzaje kosztów przypisane do tego węzła w drzewie.
  • 2. przyporządkowanie — jeśli w polu Zastosowanie klasyfikacji 2. przyporządkowania wybrano wartość Bez klasyfikacji, należy wprowadzić opcjonalny wymiar w tym polu
  • Zastosowanie klasyfikacji 2. przyporządkowania — w tym polu można określić, czy opcjonalny wymiar drugiego przyporządkowania można wybrać indywidualnie, czy za pomocą klasyfikacji.
    Dostępne są następujące ustawienia:

    • Bez klasyfikacji
    • Z klasyfikacją 1
    • Z klasyfikacją 2
    • Z klasyfikacją 3
    • Z klasyfikacją 4 
    • Z klasyfikacją 5

W przypadku wybrania opcji Bez klasyfikacji do analizy raportu zostanie wybrany zapisany wymiar opcjonalny. W przypadku wybrania klasyfikacji wszystkie opcjonalne wymiary są wybierane do analizy raportów.

  • Klasyfikacja 2. przyporządkowania — jeśli w polu Zastosowanie klasyfikacji 2. przyporządkowania wybrano jedną z klasyfikacji od 1 do 5, w tym polu należy wprowadzić węzeł z odpowiedniej klasyfikacji.
    Przetwarzane są tylko opcjonalne wymiary drugiego przyporządkowania, które są przypisane do tego węzła w drzewie.
Zakładka Rachunkowość

Tę zakładkę można aktywować tylko wtedy, gdy wybrany raport jest raportem księgowym.

  • Struktura rachunku bieżącego — określenie, czy i w jaki sposób następuje podział rachunku.Dostępne są następujące ustawienia:
    • Przez salda
    • Przez salda z OI
    • Nie dotyczy
Przykład
Przykład dla dwóch dłużników:

W tym przykładzie obaj dłużnicy mają to samo konto należności wspólnych.

Dłużnik 1 ma trzy otwarte pozycje: OI 001 = 1.500,00 D; OI 002 = 1.500,00 D oraz OI 003 = 500,00 C

Dłużnik 2 ma jedną otwartą pozycję OI 004 = 1.000,00 C

Wybór podziału rachunku bieżącego Nie

Należności i zobowiązania lub kredyty są wykazywane jako zbilansowane zgodnie ze zbiorczym rozliczeniem należności.

Zgodnie z przykładem, na koncie zbiorczym należności występuje całkowite saldo debetowe w wysokości 1 500,00; jest to pokazane po stronie aktywów w porcie.

Wybór podziału rachunku bieżącego według sald Określana jest suma wszystkich sald debetowych i suma wszystkich sald kredytowych.

Saldo debetowe dłużnika 1 wynosi 2 500,00. Dla klienta 2 istnieje saldo kredytowe w wysokości 1 000,00

W raporcie zbiorcze konto należności jest pokazane raz po stronie aktywów z 2.500,00 na minusie i raz po stronie pasywów z 1.000,00 na plusie.

Zakładka Ustawienia wyprowadzania

Jeśli pola Szablon dokumentu, Folder i Nazwa pliku zostały określone podczas wywoływania raportu, zostaną one wyświetlone na tej dodatkowej karcie. Po ponownym wywołaniu raportu zostaną one ustawione domyślnie.

  • Szablon dokumentu — określenie szablonu dokumentu jest opcjonalne. Jeśli nic nie zostanie określone, używany jest szablon dokumentu ze zdefiniowanego raportu. Jeśli nic nie zostanie w tym miejscu zapisane, szablon dokumentu zostanie określony na podstawie liczby kolumn w raporcie (standard). Jeśli szablon kuponu zostanie określony w tym miejscu, zostanie on użyty. Dla danych wyjściowych programu Excel, np. DEFREPEXCEL.
  • Folder — określenie folderu jest opcjonalne. Jeśli nic nie zostanie w tym miejscu określone, zostanie użyty folder ze zdefiniowanego raportu. Jeśli nic nie jest tam zapisane, używany jest folder z szablonu dokumentu, który jest określony przez liczbę kolumn w raporcie (standard). Jeśli w tym miejscu określony zostanie folder, zostanie on użyty.
  • Nazwa pliku — określenie nazwy pliku jest opcjonalne. Jeśli nic nie zostanie tutaj określone, używana jest nazwa pliku ze zdefiniowanego raportu. Jeśli nic nie zostanie zapisane, użyta zostanie nazwa pliku z szablonu dokumentu, która jest określona przez liczbę kolumn w raporcie (standard). Jeśli w tym miejscu podano nazwę pliku, zostanie ona użyta.
Zakładka System informacji (Analiza rozbieżności)

Utworzenie raportu jako analizy rozbieżności umożliwia wybranie dowolnych dwóch kolumn z zestawu kolumn wartości jako kolumn porównawczych oraz określenie kolumn rozbieżności (kwotowych i procentowych) dla tych kolumn.

Kolumny rozbieżności muszą być tworzone jako kolumny formuł w oddzielnym schemacie kolumn typu System informacji (Analiza rozbieżności).

Pola znajdujące się w zakładce:

  • Kolumna podstawowa — w tym polu należy wprowadzić numer kolumny, która ma zostać oceniona jako pierwsza kolumna porównawcza w analizie rozbieżności. Jako kolumna podstawowa dozwolona jest tylko kolumna wartości ze schematu kolumn poziomu określonego w porcie. Aby wybrać żądaną kolumnę, można skorzystać z Pomocy uzupełniania wartości.
  • Kolumna referencyjna — w tym polu należy wprowadzić numer kolumny, która powinna być porównywana z kolumną podstawową jako kolumna porównawcza w analizie rozbieżności. Jako kolumna odniesienia dozwolona jest tylko jedna kolumna wartości ze schematu kolumn określonego w raporcie. Aby wybrać żądaną kolumnę, można skorzystać z Pomocy uzupełniania wartości.
  • Wiersz analizy — opcjonalnie można tu wprowadzić numer wiersza, aby ograniczyć analizę rozbieżności do jednego wiersza. Raport zostanie utworzony tylko dla tego wiersza. Tylko jeden wiersz wartości ze schematu wiersza określonego w porcie jest dozwolony jako wiersz analizy. Żądany wiersz można wybrać za pomocą Pomocy uzupełniania wartości.
  • Schemat kolumn (System informacji) — w tym polu należy wprowadzić schemat kolumn typu System informacji (Analiza rozbieżności). Kolumny z tego schematu kolumn uzupełniają analizę rozbieżności o dowolnie definiowane obliczenia rozbieżności. Aby wybrać żądany schemat kolumn, można skorzystać z Pomocy uzupełniania wartości.

Obszar roboczy

Wywołany raport z głównymi danymi salda jest wyświetlany w obszarze roboczym. Ponieważ raporty są definiowane w różny sposób, wyświetlana lista nie ma spójnej struktury, ale zależy od definicji zdefiniowanego raportu.

Dlatego w razie potrzeby odpowiednie nagłówki kolumn i ich znaczenie można znaleźć w definicjach raportów w sekcji Raport: Definicje raportów lub w schematach kolumn i ich nazwach.

Kliknięcie poszczególnych komórek powoduje przejście do aplikacji Raport: Definicje raportów, w której można wyświetlić dane komórki i śledzić ich pochodzenie za pomocą akcji [Aktualizuj].

Działanie związane z aplikacją

[Raport o ponownym uruchomieniu]

Aktywacja tej akcji otwiera aplikację Raport: Definicje raportów, za pomocą której można wyświetlić definicję parametrów raportu i zmienić je w razie potrzeby. Szczegółowe informacje można znaleźć w dokumentacji Raport: Definicje raportów.

Konfiguracja

Aplikacja Zapytanie o definicje raportów nie wymaga dodatkowych ustawień w aplikacji Konfiguracja.

Jednostki biznesowe

Jednostka biznesowa Zdefiniowane zapytanie dotyczące raportów — com.sem.ext.app.fin.reporting.ui.ReportHeaderMaintenance — wykorzystywana jest przez aplikację Zapytanie o definicje raportów między innymi w celu:

  • Przyporządkowywania uprawnień
  • Definiowania działań
  • Importu i eksportu danych

Jednostka ta stanowi część grupy jednostek biznesowych — com.sem.ext.app.fin.reporting.MasterData

Uprawnienia

Uprawnienia mogą zostać przypisane za pomocą ról uprawnień jak również poprzez przyporządkowanie organizacji. Szczegółowe informacje można znaleźć w artykule Uprawnienia.

Uprawnienia specjalne

Dla aplikacji Zapytanie o definicje raportów nie ma dostępnych uprawnień specjalnych.

Przyporządkowania organizacji

Jeśli w aplikacji Konfiguracja, dla funkcji Podstawowe, aktywowano parametr Uprawnienia do treści, aplikacja Zapytanie o definicje raportów będzie dostępna dla użytkownika wyłącznie w przypadku, gdy w danych podstawowych partnera przyporządkowano organizację powiązaną z co najmniej jedną z następujących struktur organizacyjnych:

  • Rachunkowość finansowa

Funkcje specjalne

Dla aplikacji Zapytanie o definicje raportów nie są dostępne funkcje specjalne.

Uprawnienia dla partnerów biznesowych

Aplikacja Zapytanie o definicje raportów nie jest udostępniana partnerom biznesowym.

Czy ten artykuł był pomocny?