Reorganizacja obiektów biznesowych (rgzbo)

Wprowadzenie

Narzędzie rgzbo pozwala naprawić przestarzałe i nieprawidłowo wygenerowane obiekty biznesowe i widoki.

Grupa docelowa

  • Administratorzy systemu

Opis

Jeśli baza danych jest przywracana z kopii zapasowej lub baza danych nie jest podłączona do wszystkich serwerów aplikacji w systemie, może się zdarzyć, że aktywna wersja obiektu biznesowego odnotowana w repozytorium jest nowsza niż wersja faktycznie wygenerowana w bazie danych. Można sprawdzić różnice wersji, za pomocą narzędzia chkdbt. Jeśli wersje są różne, obiekt w bazie danych musi zostać zaktualizowany do wersji odnotowanej w repozytorium. W tym celu generowana jest nowa wersja, dane są konwertowane, a nowa tabela aktywowana. Jeśli wersje w repozytorium i bazie danych nie różnią się, obiekt jest pomijany. Jeśli w bazie danych znajdują się nowsze wersje schematu niż w repozytorium, narzędzie rgzbo nie zadziała.

Niezbędne klasy aktualizacji są wywoływane podczas reorganizacji. Należy jednak pamiętać, że może być konieczne ręczne wywołanie aktualizacji danych dla zreorganizowanych obiektów.

Uwaga
Użycie narzędzia rgzbo podczas instalowania aktualizacji oprogramowania z Business Objects nie powinno być używane bez wcześniej instrukcji otrzymanej od Asysty Technicznej .

Polecenie

Poniżej znajduje się polecenie wraz ze wszystkimi możliwymi parametrami.

rgzbo [-o:<str>]

[-p:<str>]

[-r]

[-all]

[-lockedBySoftwareUpdate:<str>]

[-logRuntime:<str>]

[-db:<id>]

[-configuration]

[-olap]

[-oltp]

[-repository]

[-force]

[-noCheckLocked]

[-noActiveVersion]

[-incrementalConvert]

[-parallelUpdate:<int>]

Parametry

Parametry polecenia zostały wyjaśnione w poniższej tabeli. Parametry w nawiasach kwadratowych są opcjonalne, podczas gdy pozostałe są parametrami obowiązkowymi. Gwiazdka (*) może być określona jako symbol zastępczy dla niektórych parametrów, aby móc wyświetlić wszystkie możliwe wartości. Nie wszystkie parametry mogą być określone więcej niż jeden raz; tylko te z następującym dodatkiem do zmiennych parametrów są dozwolone do wielokrotnego określenia: <str-1> … <str-n>.

Parametr musi być wymieniony w całości, np. -f<str>, i w kolejności, w jakiej jest używany w poleceniu.

Parametr Opis
[-o:<str>] Parametr służy do wyboru obiektu według jego w pełni kwalifikowanej nazwy (w tym przestrzeni nazw).
[-p:<str>] Parametr służy do wybierania wszystkich obiektów z przestrzeni nazw.
[-r] Parametr rekurencyjny może być połączony z parametrem -p. Jeśli określono parametr -r oprócz wyboru przestrzeni nazw, wybrane zostaną nie tylko wszystkie obiekty z przestrzeni nazw, ale także wszystkie obiekty z przestrzeni nazw, które są w niej zawarte.
[-all]
[-lockedBySoftware-Update:str] Parametr pozwala na wybranie zablokowanych obiektów przez aktualizacje oprogramowania. Jako parametry należy określić klasę kodu:

  • SYS – dla kodu systemowego
  • APP –  dla kodu aplikacji
[-logRuntime:<str>]
[-db:<id>] Parametr może być użyty wielokrotnie w jednym wywołaniu dla różnych baz danych. Żądana operacja jest wykonywana dla wszystkich wybranych baz danych. Można wybrać tylko bazy danych, które są również połączone z serwerem aplikacji ERP.
[-configuration] Operacja zostanie wykonana na bazie konfiguracyjnej.
[-olap] Operacja zostanie wykonana na wszystkich bazach OLAP, połączonych z serwerem aplikacji ERP.
[-oltp] Operacja zostanie wykonana na wszystkich bazach OLTP, połączonych z serwerem aplikacji ERP.
[-repository] Operacja zostanie wykonana na bazie repozytorium.
[-force] Pozwala na reorganizacje obiektu, jeśli wersja w tabelach systemowych jest zgodna z wersją w docelowej bazie danych. Parametr jest potrzebny tylko wtedy, gdy obiekt został wygenerowany nieprawidłowo lub później zmieniony.

Uwaga
Użycie tego parametru może prowadzić do utraty danych. Dlatego przed każdym użyciem należy wykonać kopię zapasową systemu.
[-noCheckLocked] Reorganizowane są tylko obiekty, które nie są zablokowane. Za pomocą opcji -noCheckLocked można również reorganizować obiekty, które zostały zablokowane na przykład podczas aktualizacji oprogramowania lub zadaniu deweloperskim. Generowana jest wersja aktywna, a nie zablokowana. Tabele tymczasowe, które zostały już utworzone, są usuwane.

Jeśli użyta zostanie również opcja -noActiveVersion, wygenerowana zostanie wersja zablokowana.

Jeśli użyto opcji –lockedBySoftwareUpdate, reorganizowane są tylko obiekty zablokowane przez aktualizację oprogramowania.

[-noActiveVersion] Parametr jest zwykle używana w połączeniu z parametrem [-noCheckLocked]. Ta kombinacja powoduje wygenerowanie i aktywowanie stanu blokady wybranych obiektów.

Jeśli obiekty są zablokowane podczas aktualizacji oprogramowania lub zadaniu deweloperskim, ta kombinacja aktywuje stan blokady obiektu. Jeśli obiekt zostanie następnie zmieniony, może to doprowadzić do utraty danych.

Uwaga
Użycie tego parametru może prowadzić do utraty danych. Dlatego przed każdym użyciem należy wykonać kopię zapasową systemu.
[-incrementalConvert] Jeśli wywołanie rgzbo zostało anulowane z powodu błędu, np. w klasach aktualizacji, można ponownie go wywołać w dowolnym momencie. Z opcją -incrementalConvert tabele, które zostały pomyślnie przekonwertowane podczas poprzedniego wywołania, nie są już konwertowane.
[-parallelUpdate:<int>] Parametr -parallelUpdate pozwala na równoległe konwertowanie wybranych obiektów. Za pomocą tej opcji, należy określić, ile równoległych procesów powinno być używanych do przeprowadzenia reorganizacji jednocześnie, już 4 równoległe procesy powinny prowadzić do znacznego przyspieszenia reorganizacji.

Jeśli nie użyto opcji -force, tylko obiekty, dla których reorganizacja jest konieczna, są reorganizowane podczas reorganizacji równoległej.

Czy ten artykuł był pomocny?