Eksport systemu (expsys)

Wprowadzenie

Można użyć narzędzia expsys, aby wyeksportować cały system. Zawartość jednej lub więcej baz danych jest kopiowana do systemu plików.

Ponadto informacje są przechowywane w plikach, których można użyć podczas generowania tabel, w tym używanych indeksów. Zawierają one również informacje o widokach, które mają zostać wygenerowane w bazach danych. Informacje te można wykorzystać do utworzenia kopii systemu za pomocą narzędzia impsys, pozwalającego na import systemu.

Grupa docelowa

  • Administratorzy systemu
  • Konsultanci techniczni

Opis

Aby wyeksportować wszystkie tabele w systemie do systemu plików należy użyć narzędzia expsys. Ponadto informacje o utworzeniu tabel i zawartych w nich indeksach są przechowywane w pliku.

Eksportowana jest jedna lub więcej baz danych systemu.

Przykład
expsys -d:c:\temp\MySystem -db:MySystemRP -db:MySystemOltp1

To polecenie eksportuje bazy danych MySystemRP i MySystemOltp1 do folderu c:\temp\MySystem. Dla każdej bazy danych tworzony jest podfolder, którego nazwa jest kombinacją użycia bazy danych i jej nazwy.

W tym przykładzie tworzone są podfoldery REPOSITORY_MySystemRP i OLTP_MySystemOltp1.

Przykład

expsys -d:c:\temp\MySystem -repository

To polecenie eksportuje bazę danych repozytorium do określonego folderu w systemie plików.

Polecenie

Poniżej znajdują się polecenia wraz ze wszystkimi możliwymi parametrami.

expsys [-d:<str>][-oltp][-repository]

[-configuration]

[-db:<id-1>…-db<id-n>]

[-noCompress]

[-noZip]

[-preferred:<str>]

Parametry

Parametry polecenia zostały wyjaśnione w poniższej tabeli. Parametry w nawiasach kwadratowych są opcjonalne, podczas gdy pozostałe są parametrami obowiązkowymi. Gwiazdka (*) może być określona jako symbol zastępczy dla niektórych parametrów, aby móc wyświetlić wszystkie możliwe wartości. Nie wszystkie parametry mogą być określone wielokrotnie; tylko te z następującym dodatkiem do zmiennych parametrów są dozwolone do wielokrotnego określenia: <str-1> … <str-n>.

Parametr musi być wymieniony w całości, np. -f<str>, i w kolejności, w jakiej jest używany w poleceniu.

Parametr Opis
-d:<str> Parametr, pozwala określić folder docelowy w którym tworzone są automatycznie podfoldery z zawartością i informacją o eksportowanych bazach danych.Aby zmaksymalizować wydajność narzędzia z plikiem preferred.tables, należy zapisać ten plik w określonym folderze przed rozpoczęciem eksportu. Szczegóły dotyczące zwiększenia wydajności eksportu można znaleźć tutaj.
-oltp Można użyć tego parametru, aby wybrać wszystkie bazy danych OLTP podłączone do serwera aplikacji systemu ERP.
-repository Można użyć tego parametru, aby wybrać bazę danych repozytorium systemu.
-configuration Można użyć tego parametru, aby wybrać bazę konfiguracyjną systemu.
-db:<str-1>…-db:<str-n> Można wybrać jedną lub więcej baz danych do eksportu, które są również połączone z serwerem aplikacji systemu ERP.
[-noCompress] Wyeksportowane pliki są kompresowane przy użyciu narzędzia gzip. Aby uniknąć kompresji należy użyć parametru -noCompress.
[-noZip] Po zakończeniu eksportu zawartość folderu docelowego określona przez parametr -d jest dołączana do odpowiedniego archiwum zip, a folder docelowy jest usuwany. Aby uniknąć włączeniu do archiwum zip należy użyć parametru -noZip.
[-preferred:<str>] Za pomocą parametru preferred można określić preferowane tabele do wyeksportowania. Zawartość wywoływanego pliku musi odpowiadać plikowi opisanemu w rozdziale Zwiększanie wydajności.

Zwiększanie wydajności

Podczas eksportowania baz danych używanych jest wiele wątków. Wątki są wykonywane równolegle, a każdy z nich eksportuje dokładnie jedną tabelę bazy danych. Gdy tylko wątek zakończy pracę z tabelą, automatycznie przejmuje następną tabelę bazy danych, która nie jest przetwarzana, dopóki wszystkie tabele nie zostaną wyeksportowane.

Tabele bazy danych różnią się rozmiarem. Im większa tabela, tym dłużej trwa eksport. W niektórych przypadkach duża tabela jest przetwarzana dopiero na końcu, może to oznaczać, że inne wątki już zakończyły przetwarzanie. To niepotrzebnie wydłuża cały proces eksportu.

Aby tego uniknąć, a tym samym zwiększyć wydajność eksportu, można zapisać plik preferred.tables w folderze określonym w poleceniu wykonania. Alternatywnie, można wskazać odpowiedni plik z parametrem preferred. Można go użyć, aby określić, że pliki w nim wymienione są eksportowane jako pierwsze. Plik powinien zatem zawierać nazwy największych tabel w bazie danych.

Przykład
Poniższy przykład wskazuje największe tabele.

Zawartość pliku preferred.tables:

LANGUAGEDEPENDENTDATAARCHIVE

FILECONTENTARCHIVE

MONITORINGDATA

LANGUAGEDEPENDENTTEXTARCHIVE

BLOB_STORAGE

VERSION

INVENTORYTRANSACTION

Czy ten artykuł był pomocny?