Eksport zawartości obszaru pracy (expwspcnt)

Wprowadzenie

Narzędzie expwspcnt może być używane do eksportowania zawartości obszaru roboczego do pliku archiwum. Wraz z narzędziem impwspcnt możliwe jest przeniesienie zawartości z jednego obszaru pracy do innego obszaru pracy. Taki transfer jest również możliwy między różnymi systemami Comarch ERP Enterprise i/lub różnymi statusami wydania. Innym możliwym zastosowaniem tych dwóch narzędzi jest tworzenie kopii zapasowych zawartości obszaru pracy.

W porównaniu z opcją kopiowania zawartości obszaru pracy za pośrednictwem protokołu WebDAV, narzędzia te działają wydajniej i oprócz danych mogą również przesyłać metadane (atrybuty) plików i folderów. Kopiowanie danych między dwoma obszarami pracy jest również możliwe za pomocą narzędzia cpywspfld, ale zaangażowane obszary pracy muszą wtedy należeć do tego samego systemu i być dostępne w tym samym czasie.

Narzędzia expwspcnt i impwspcnt używają własnego formatu archiwum (*.sar) do zapisywania danych. Ten format jest porównywalny do skompresowanego archiwum tar, ale został opracowany specjalnie dla wymagań obszarów pracy Comarch ERP Enterprise. Zapewnia to, że oprócz rzeczywistych danych, wszystkie metadane (atrybuty) mogą być zapisywane i przywracane bez utraty. Ponadto duże archiwa mogą być automatycznie dzielone na kilka mniejszych pojedynczych plików w celu uniknięcia ewentualnych ograniczeń dotyczących używanych systemów plików lub nośników.

Grupa docelowa

  • Administratorzy systemu
  • Konsultanci techniczni

Definicja pojęć

  • Repozytorium wiedzy — pliki dokumentów, tj. pliki fizyczne, są przechowywane w repozytorium wiedzy Knowledge StoreKnowledge Store należy rozumieć jako wirtualny dysk na komputerze, który umożliwia dostęp do zawartości baz danych. W szczególności ten wirtualny dysk jest folderem internetowym, który reprezentuje zawartość bazy danych przechowywaną za pośrednictwem serwera internetowego systemu.
  • Obszar roboczy — repozytorium wiedzy Knowledge Store jest podzielone na obszary robocze. Istnieje oddzielna przestrzeń robocza dla repozytorium i dla każdej bazy danych OLTP, która zawsze nosi nazwę odpowiedniej bazy danych.

Opis narzędzia

Narzędzie expwspcnt, służy do eksportu zawartości obszaru roboczego do pliku archiwum. Następnie można użyć narzędzia impwspcnt, aby przywrócić foldery i pliki zapisane w pliku archiwum lub zaimportować je do innego obszaru roboczego.

Podczas wywoływania narzędzia można wybrać, czy ma zostać wyeksportowana cała zawartość archiwum, czy tylko określone foldery i/lub pliki.  Można również użyć parametru -exclude, aby wykluczyć określone foldery i/lub pliki z zapisu.

Przykład
Eksport całej zawartości obszaru roboczego ABC do pliku archiwum o nazwie „C:\Archive\abc1.sar:

expwspcnt -workspace:ABC -archive:C:\Archive\abc1

Przykład
Eksportowanie folderów /Documents/Vouchers/Delivery notes/ i /Documents/Vouchers/Invoices/:

expwspcnt -workspace:ABC -folder:/Documents/Vouchers/

-path:delivery notes -path:invoices

-archiwum:C:\Archiwum\abc2

Uwaga
Zdalne obszary pracy nie mogą być eksportowane za pomocą tego narzędzia, powinny być eksportowane bezpośrednio do systemu, w którym są fizycznie przechowywane.
Uwaga
Narzędzie expwspcnt eksportuje tylko te informacje, które są przechowywane bezpośrednio w repozytorium wiedzy Knowledge Store. Relacje i odniesienia utrzymywane przez inne aplikacje (np. z modułu Zarządzanie dokumentami) nie są brane pod uwagę podczas eksportu i dlatego nie można ich przywrócić podczas zapisywania. Ma to również wpływ na role autoryzacji, tj. autoryzacje zdefiniowane dla pliku lub folderu nie są eksportowane, a zatem nie można ich przywrócić podczas późniejszego zapisywania.
Uwaga
Jeśli plik ma zostać przeniesiony z jednego obszaru roboczego do innego obszaru roboczego, mogą istnieć ograniczenia rozmiaru pliku. Narzędzie może eksportować pliki o rozmiarze do ok. 263 bajtów (niezależnie od rozmiaru ustawionego dla plików archiwum za pomocą opcji -limit). Ograniczenia rozmiaru plików mogą jednak wynikać z odpowiednich obszarów roboczych lub ich nośników danych (baza danych, system plików). Począwszy od Semiramis 4, istnieje również ogólne ograniczenie, że tylko pliki do ok. 2 GB mogą być zapisywane w przestrzeniach roboczych opartych na bazie danych.

Polecenie

Poniżej znajduje się polecenie wraz ze wszystkimi możliwymi parametrami:

expwspcnt

-workspace:<str> [-folder:<str>]

[-path:<str-1> … -path:<str-n>]

[-exclude:<str-1> … -exclude:<str-n>]

[-noRecursion] [-archive:<str>] [-comment:<str>] [-limit:<str>] [-absolute-names] [-verbose]

[-show-progress] [-simulate]

Parametry

Parametry polecenia zostały wyjaśnione w poniższej tabeli. Parametry w nawiasach kwadratowych są opcjonalne, podczas gdy pozostałe są parametrami obowiązkowymi. Gwiazdka (*) może być określona jako symbol zastępczy dla niektórych parametrów, aby móc wyświetlić wszystkie możliwe wartości. Nie wszystkie parametry mogą być określone więcej niż jeden raz; tylko te z następującym dodatkiem do zmiennych parametrów są dozwolone do wielokrotnego określenia: „<str-1> … <str-n>”.

Parametr Opis
-workspace:<str> Nazwa obszaru roboczego, którego zawartość ma zostać wyeksportowana.
[-folder:<str>]

Bezwzględna ścieżka do folderu, w którym powinien rozpocząć się eksport.

Jeśli ten parametr nie jest ustawiony, eksport rozpoczyna się od folderu głównego (/) obszaru roboczego.

[-path:<str-1>

-path:<str-n>]

Ten parametr może być użyty do ograniczenia, które podfoldery i pliki są eksportowane z folderu określonego za pomocą parametru -folder. Żądane pliki lub podfoldery można określić za pomocą ich nazw ścieżek. Określone nazwy są interpretowane względem wybranego folderu. Nazwy działają jak filtr i mogą również zawierać znaki wieloznaczne (*, ?).

Jeśli opcja -path nie zostanie użyta, wszystkie podfoldery i pliki zostaną wyeksportowane z folderu.

[-exclude:<str-1>

-exclude:<str-n>]

Ten parametr może być użyty do wykluczenia określonych folderów i plików z eksportu. Określone ciągi znaków mogą zawierać symbole wieloznaczne (*, ?) i są stosowane jako filtr do ścieżki każdego folderu i każdego pliku.

Na przykład specyfikacja -exclude:*.bak, wpływa nie tylko na wszystkie pliki kończące się na .bak, ale także na całe foldery wraz z ich zawartością. Należy również zauważyć, że w filtrach rozróżniana jest wielkość liter.

[-noRecursion]

Standardowo wybrane foldery (tj. foldery wybrane za pomocą -folder lub -path) są eksportowane rekurencyjnie. Określając parametr -noRecursion, można wpłynąć na to zachowanie, tak aby eksportowane były tylko pliki znajdujące się bezpośrednio w wybranych folderach.

[-archive:]

Ten parametr może być użyty do określenia nazwy i miejsca przechowywania (katalogu) pliku archiwum, który ma zostać utworzony. Musi to być prawidłowa ścieżka pliku dla lokalnego serwera aplikacji. Rozszerzenie .sar jest dołączane automatycznie i może zostać pominięte. W przypadku, gdy rozmiar pliku archiwum przekracza rozmiar określony za pomocą -limit, plik archiwum jest automatycznie dzielony na odpowiednią liczbę pojedynczych plików. Nazwy kolejnych plików są uzupełniane kolejnym numerem.

Uwaga
Jeśli plik o tej samej nazwie już istnieje, zostanie on nadpisany bez ostrzeżenia. Dotyczy to również automatycznie generowanych plików uzupełniających.

Jeśli opcja -archive nie zostanie określona, użyta zostanie nazwa wybranego obszaru roboczego, a plik zostanie zapisany w katalogu roboczym lokalnego serwera aplikacji.

[-comment:]

Ten parametr umożliwia zapisanie dodatkowego komentarza. Taki komentarz może na przykład zawierać dodatkowe informacje o zawartości lub przyczynie utworzenia archiwum.

Ten komentarz i inne informacje o archiwum można później wyświetlić za pomocą narzędzia impwspcnt (z parametrem -info).

[-limit:]

Utworzony plik archiwum jest automatycznie dzielony na kilka pojedynczych plików, jeśli jest to wymagane. Maksymalny rozmiar tych pojedynczych plików można zdefiniować za pomocą tego parametru. Domyślne ustawienie to 1 GB (1 073 741 824 bajtów). Jeśli określona zostanie wartość 0, wszystkie dane zostaną zapisane w jednym pliku. Najmniejsza dopuszczalna wartość to 64KB. Największa dopuszczalna wartość to 263-1 (9 223 372 036 854 775 807) bajtów.

Podczas określania wartości, jednostki K, M lub G mogą być również używane jako uproszczenie:  Na przykład 1440K lub 650M lub 4G.

[-absolute-names]

W ustawieniu domyślnym wszystkie nazwy są zapisywane względem folderu określonego za pomocą parametru -folder. Jeśli ten parametr jest używany, wszystkie nazwy są zapisywane z ich bezwzględną ścieżką.

[-verbose]

Ten parametr może być użyty do aktywacji dodatkowych wyjść na konsoli. Dla każdego wyeksportowanego pliku/folderu wyświetlany jest jeden wiersz.

[-show-progress]

Ten parametr może być użyty do aktywacji dodatkowego wyjścia na konsoli, które informuje o postępie w regularnych odstępach czasu (około 30 sekund).
[-simulate] Symuluje eksport bez tworzenia pliku archiwum. Ten parametr może być użyty na przykład do określenia pamięci wymaganej dla archiwum.

Czy ten artykuł był pomocny?