Import propozycji zakupu

Przegląd tematów

Niniejsza dokumentacja opisuje procedury obsługi aplikacji Import danych w odniesieniu do propozycji zakupowych. Procedury te zawierają ogólne kroki instruktażowe, a także specjalne cechy, które należy wziąć pod uwagę.

Opis aplikacji Import danych, który zawiera również opisy pól i przycisków, można znaleźć w dokumentacji Import danych.

Informacje ogólne

Ten import jest zasadniczo oparty na bieżącym modelu danych propozycji zakupu, który jest przechowywany w bazie danych repozytorium.

Zarówno importowanie, jak i eksportowanie propozycji zakupu obsługuje te same atrybuty. Dlatego nalezy zdefiniować tylko jeden filtr zarówno dla importu, jak i eksportu.

Relacje 1:1 są zazwyczaj oparte na technicznym atrybucie GUID w modelu danych. W zależności od przypadku użycia, do importu można użyć technicznego atrybutu GUID lub identyfikacji z obiektu docelowego (zwykle kodu lub numeru). Jeśli identyfikatory GUID propozycji zakupu są również określone w pliku importu, wówczas te identyfikatory GUID są używane. W przeciwnym razie nowe identyfikatory GUID są przypisywane do propozycji zakupu.

Uwaga
Jeśli użytkownik nie ma pewności, który format jest odpowiedni dla pliku importu, należy wykonać następujące czynności: utworzyć nową propozycję zakupu za pomocą aplikacji Propozycje zakupu lub otworzyć istniejącą propozycję zakupu i wyeksportować ją z filtrem do importu w żądanym formacie i z żądanymi atrybutami. Wynikowy plik przykładowy może być użyty jako szablon dla generowanych plików importu.

Podczas importowania obowiązują te same zasady, co podczas edycji za pośrednictwem aplikacji Propozycje zakupu w odniesieniu do wartości domyślnych i kontroli.

Procedura

W celu zaimportowania propozycji zakupu należy:

  1. Otworzyć aplikację Import danych.
  2. Wyświetlić filtr dla jednostki biznesowej com.cisag.app.purchasing.obj.PurchaseRequirements. Wyświetlony zostanie filtr do importowania propozycji zakupu. (W razie potrzeby można również utworzyć nowy filtr dla tej jednostki biznesowej).
  3. Wybrane atrybuty filtra są już zaznaczone. W razie potrzeby można jeszcze dostosować atrybuty.
  4. Nacisnąć przycisk [Importuj dane] na standardowym pasku narzędzi. W wyniku tego działania otworzy się okno dialogowe Import danych.
  5. W tym oknie dialogowym można wprowadzić ustawienia dla importowanego pliku. Szczegółowy opis pól można znaleźć w dokumentacji importu danych w sekcji o tej samej nazwie.
  6. Wybrać przycisk [W tle] w celu przeprowadzenia importu.

Szczegółowe informacje

Importowanie propozycji zakupu

Podczas importowania propozycji zakupu konieczne jest wprowadzenie danych propozycji zakupu.

Dane propozycji zakupu

Dane propozycji zakupu zawierają następujące atrybuty. Atrybuty oznaczone gwiazdką (*) muszą zostać określone podczas importu. Specyfikacja pozostałych atrybutów jest opcjonalna.

Atrybut Oznaczenie Warunek/Znaczenie
deliverydate (*) Delivery date Data dostawy to data, w której dostawca obiecuje dostarczyć zamówiony artykuł.
Item (*) Item Artykuł zakupu
Owner (*) Owners of inventory Właściciel zapasu, dla którego tworzona jest propozycja zakupu. To pole jest obowiązkowe tylko dla środowisk wielofirmowych.
PurchasingOrganisation (*) Purchasing Organisation Organizacja zakupowa, dla której tworzona jest propozycja zakupu. To pole jest obowiązkowe tylko dla środowisk wielofirmowych.
quantity (*) Quantity Ilość artykułu, który ma zostać zamówiony.
equirementsdate Planned order date Data, do której najpóźniej należy zamówić artykuł, aby został on dostarczony na czas.
ResponsiblePartner (*) Employee responsible Odpowiedzialny pracownik. Odpowiedzialny pracownik może pochodzić z danych planowania artykułu.
Status Status of the purchasing recommendation Status propozycji zakupu. Możliwe wartości:

  • ENTERED – Zarejestrowany
  • IN_USE – W opracowaniu
  • RELEASED – Udostępniony
  • HELD – Zablokowany

Wartość domyślna to Zarejestrowany.

storageArea (*) Warehouse Lokalizacja magazynu odbiorczego, do którego ma zostać dostarczony artykuł.
SupplierPartner (*) Supplier Numer partnera dostawcy, od którego ma zostać zakupiony artykuł. Dostawca może pochodzić z danych planowania artykułu.
_timeZone Time zone Domyślnie: Strefa czasowa organizacji zakupu.
Uwaga
Wszelkie atrybuty w filtrze, które nie są wymienione w tabeli, nie są obsługiwane ani brane pod uwagę. Określenie takich atrybutów w pliku importu może prowadzić do błędów.
Przykład pliku importu dla propozycji zakupu

Plik XML, który może być użyty do zaimportowania propozycji zakupu, ma na przykład następującą zawartość:

<?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?>

<semiramis xmlns=”com.cisag.app.purchasing.obj.PurchaseRequirements” xsi:schemaLocation=”com.cisag.app.purchasing.obj.PurchaseRequirements PurchaseRequirements. xsd” created=”2009-02-17T13:10:46.654Z” lo-cale=”en-US-XMLSchemaCompliant” xmlns:xsi=”http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance” nlsMo-de=”MULTI_LANGUAGE” dateTimeMode=”COMPACT”>

<PurchaseRequirements xmlns=”com.cisag.app.purchasing.obj.PurchaseRequirements”>

<ilość>

<amount>222</amount>

<Uom>

<code>pc</code>

</om>

</ilość>

<storageArea>

<magazyn>100</magazyn>

<zone></zone>

</storageArea>

<deliveryDate>1972-08-04T22:00:00.000Z</deliveryDate>

<requirementsDate>2008-10-12T22:00:00.000Z</requirementsDate>

<status>IN_USE</status>

<_timeZone>CET</_timeZone>

<Item>

<numer>10010</numer>

</Item>

<Owner>

<numer>00000</numer>

<Właściciel>

<PurchasingOrganisation>

<numer>00000</numer>

</PurchasingOrganisation>

<ResponsiblePartner>

<numer>70041</numer>

</ResponsiblePartner>

<SupplierPartner>

<numer>20010</numer>

</SupplierPartner>

</PurchaseRequirements>

</semiramis>

Czy ten artykuł był pomocny?