Import raportów dla zleceń magazynowych

Niniejsza dokumentacja opisuje instrukcję korzystania z aplikacji Import danych w odniesieniu do potwierdzania zleceń magazynowych.

Opis aplikacji Import danych, który zawiera również opisy pól i przycisków, można znaleźć w dokumentacji Import danych.

Informacje ogólne

Potwierdzenia zleceń magazynowych można używać do potwierdzania ilości dla zleceń magazynowych, które już istnieją w systemie. Użytkownik może również zmieniać zlecenia magazynowe bez potwierdzania ilości (z wyjątkiem zleceń magazynowych z numerami seryjnymi i jednostkami ładunkowymi).
Model danych używany do importu różni się od modelu danych zlecenia magazynowego. Składa się on z części, która może zawierać tylko te atrybuty, które są wymagane do potwierdzenia i które można zmienić w zleceniu magazynowym.

Instrukcja

  1. Pierwszym krokiem jest uruchomienie aplikacji Import danych.
  2. Następnie należy wyświetlić filtr dla części com.cisag.app.inventory.obj.TransportOrderTransaction.
  3. Wyświetlony zostanie filtr importu potwierdzenia zlecenia magazynowego (w razie potrzeby można również utworzyć nowy filtr dla tej części).
  4. Wybrane atrybuty filtra są już podświetlone.
  5. W razie potrzeby należy dostosować atrybuty.
  6. Naciśnij przycisk [Importuj dane] na standardowym pasku przycisków. Otworzy się okno dialogowe Importuj dane.
  7. W tym oknie dialogowym można wprowadzić ustawienia pliku importu. Szczegółowy opis pól można znaleźć w dokumentacji Import danych.
  8. Import można przeprowadzić wybierając przycisk [W tle] lub [Natychmiast].

Potwierdzanie zlecenia magazynowego za pomocą interfejsu importu

Potwierdzanie lub zmiana danych zlecenia magazynowego za pomocą interfejsu importu odbywa się zawsze pozycja po pozycji. Podczas potwierdzania zlecenia magazynowego wystarczy wprowadzić dane umożliwiające przyporządkowanie potwierdzenia do pozycji zlecenia magazynowego oraz, w razie potrzeby, cyfry kontrolne miejsc składowania. Jeśli użytkownik chce zmienić dane zlecenia magazynowego poprzez import, wówczas musi on określić odpowiednie atrybuty w pliku importu.

Jeśli dla pozycji zlecenia magazynowego określono ilość częściową potwierdzenia, inną strefę magazynową, inne miejsce składowania lub inna specyfikacja, wówczas pozycja zostanie automatycznie podzielona. Warunkiem wstępnym jest spełnienie innych warunków podziału pozycji.

Niektóre atrybuty można określić za pomocą relacji klucza obcego (oznaczone kursywą w filtrze). Atrybuty te nie są częścią potwierdzenia zlecenia magazynowego. Obiekty biznesowe, do których odwołują się relacje klucza obcego, są identyfikowane przez ich atrybuty identyfikacyjne. Nie można ich zaimportować za pomocą importu potwierdzeń zleceń magazynowych i muszą już istnieć w systemie.

Odpowiedni plik XML z atrybutami funkcjonalnymi ma na przykład następującą zawartość:

<?xml version=”1.0″ encoding=”UTF-8″?>.
<semiramis xmlns=

„com.cisag.app.inventory.obj.TransportOrderTransaction”
locale=”en-US-XMLSchemaCompliant”>
<TransportOrderTransaction>
<TransportOrderDetail>
<numer>10</numer>
<TransportOrder>
<numer>LA002809</numer>
<Type>
<code>100</code>
</Typ>
</TransportOrder>
</TransportOrderDetail>
<Storage>
<magazyn>TSTD</magazyn>
<strefa>Z1</strefa>
<lokalizacja>006-023</lokalizacja>
</storage>
<pozycja>
<numer>BT_01</numer>
</Item>
<reportedQuantity index=”0″>
<amount>10</amount>
<om>pc</om>
</reportedQuantity>
</TransportOrderTransaction>
</semiramis>

Przegląd: Atrybuty obsługiwane podczas importu

Poniżej znajduje się lista wszystkich atrybutów obsługiwanych przez import potwierdzenia zlecenia magazynowego. Odpowiednia nazwa relacji jest podana dla wszystkich atrybutów, które można określić za pomocą relacji klucza obcego.

Atrybut Relacja (klucz techniczny) Znaczenie Wymagany
header TransportOrderDetail Identyfikator zlecenia magazynowego Tak
transportOrderDetail TransportOrderDetail Identyfikator pozycji zlecenia magazynowego Tak
item Item Identyfikator artykułu

Artykuł nie może zostać zmieniony przez import

identifier Identifier Identyfikator specyfikacji

Specyfikacja musi być zawsze określona dla numerów seryjnych

warehouse Storage.warehous Identyfikator magazynu

Magazyn nie może zostać zmieniony przez import

zone Storage.zone Identyfikator strefy magazynowej
location Storage.location Ten atrybut jest używany do określenia miejsca składowania. W przypadku miejsc miejsc składowania, które obsługują środki załadunku, oprócz miejsca składowania, można również określić pole miejsca składowania.

Uwaga
Wszelkie informacje o polach miejsca składowania są brane pod uwagę tylko wtedy, gdy pole miejsca składowania nie zostało jeszcze określona za pomocą atrybutu slot.
slot Pole miejsca składowania

Alternatywnie, pole odkładcze może być określone poprzez wartość atrybutu Storage.location

controlCode Cyfra kontrolna

Cyfra kontrolna musi być zawsze określona dla potwierdzenia, jeśli dla magazynu aktywowano ustawienie, że potwierdzenie powinno być dokonywane za pomocą cyfry kontrolnej

W zależności od ustawień
referenceWarehouse ReferenceStorage.w
arehouse
Magazyn źródłowy

Magazyn źródłowy nie może zostać zmieniony poprzez import

referenceZone ReferenceStorage.zo
ne
Źródłowa strefa magazynowa
referenceLocation ReferenceStorage.loc
ation
Źródłowe miejsce składowania

W przypadku miejsc składowania, które obsługują środki załadunku, oprócz miejsca składowania, można również określić miejsce składowania.

Uwaga
Wszelkie informacje o polu miejsca składowania są brane pod uwagę tylko wtedy, gdy pole miejsca składowania nie zostało jeszcze określone za pomocą atrybutu referenceSlot
referenceSlot Źródłowe pole miejsca składowania

Alternatywnie, źródłowe pole miejsca składowania może być określone poprzez wartość atrybutu ReferenceStorage.location 

referenceControl
Code
Cyfra kontrolna dla magazynu źródłowego

W przypadku potwierdzenia, jeśli ustawienie jest aktywne dla magazynu źródłowego, należy zawsze określić, że potwierdzenie powinno zostać wykonane za pomocą cyfry kontrolnej

W zależności od ustawień
reportedQuantity Ilości potwierdzeń (max. 4)

Ilości potwierdzeń muszą być zawsze określone dla potwierdzenia. Wyjątek: zlecenia magazynowe z jednostkami ładunkowymi i numerami seryjnymi.

Tak
unitLoad UnitLoad Jednostka ładunkowa

Musi być określona, jeśli potwierdzenie ma być wykonane w jednostkach ładunkowych. Wyjątek: Pozycje, do których jednostka ładunkowa została już przypisana podczas tworzenia zlecenia magazynowego.

W zależności od ustawień
updateStorageUnit Określa, że zlecenie magazynowe ma zostać potwierdzone w jednostkach ładunkowych.
complete Jeśli atrybut zostanie zaimportowany z wartością true, pozycja zostanie skompletowana po potwierdzeniu. Każda wprowadzona ilość potwierdzenia jest potwierdzana. Oryginalny dokument nie jest aktualizowany dla pozostałej ilości, dzięki czemu można utworzyć nowe zlecenie magazynowe dla ilości, która nie została jeszcze przetransportowana.
Uwaga
Wymagane dane do zaimportowania są sprawdzane pod kątem zgodności ze zleceniem magazynowym podczas importu. Te wymagane dane obejmują dane wyświetlane tylko w żądaniu, np. artykuł, magazyn, magazyn źródłowy. Sprawdzane są również dane, które nie mogą zostać zmienione, takie jak strefa magazynowa, źródłowa strefa magazynowa, specyfikacje (partie i partie z datą przydatności), jednostki ładunkowe.

Kontrole te mają na celu zapobieganie nieprawidłowym potwierdzeniom. Z tego powodu, atrybuty, które nie są atrybutami obowiązkowymi, powinny być zawsze określone.

Potwierdzanie jednostek ładunkowych

Podczas potwierdzania jednostek ładunkowych należy dokonać rozróżnienia między potwierdzeniem jednostki ładunkowej, która została przyporządkowana podczas tworzenia zlecenia magazynowego, a potwierdzeniem pozycji z artykułem, dla którego potwierdzenie jest dokonywane za pomocą jednostek ładunkowych.

Potwierdzenie pozycji z jednostką ładunkową przyporządkowaną podczas tworzenia

Określenie jednostki ładunkowej dla tego potwierdzenia nie jest konieczne. Dla takiej pozycji można również zmienić jednostkę ładunkową, jeśli nie została ona jeszcze określona w oryginalnym dokumencie.

Potwierdzanie pozycji przy użyciu jednostek ładunkowych

Podczas potwierdzania pozycji przy użyciu jednostek ładunkowych należy wykonać po jednym potwierdzeniu dla każdej jednostki ładunkowej. Jednostka ładunkowa musi być określona, w przeciwnym razie potwierdzenie jest traktowane jako potwierdzenie bez jednostek ładunkowych. Oprócz jednostki ładunkowej można określić ilość. W takim przypadku, zgłaszana jest ilość jednostki ładunkowej i osobno określona ilość. Jeśli do potwierdzenia wykorzystano kilka jednostek ładunkowych, każde potwierdzenie jest traktowane jako potwierdzenie częściowe.

Potwierdzanie numerów seryjnych

Podczas potwierdzania numerów seryjnych należy dokonać rozróżnienia między numerami seryjnymi z ewidencja stanów magazynowych i numerami seryjnymi bez ewidencji stanów magazynowych.

Numery seryjne z ewidencją stanów magazynowych

Podczas potwierdzania pozycji z numerem seryjnym należy wykonać jedno potwierdzenie dla każdego numeru seryjnego, przy czym należy określić numer seryjny. Ten rodzaj potwierdzenia nie wymaga określenia ilości (ilości nie są uwzględniane w potwierdzeniu).

Numery seryjne bez ewidencji stanów magazynowych

Numery seryjne bez ewidencji stanów magazynowych można zgłaszać na dwa różne sposoby:

  • Określenie numeru seryjnego — w tym przypadku, potwierdzenie jest przeprowadzane w taki sam sposób, jak w przypadku potwierdzania numerów seryjnych z ewidencją stanów magazynowych. Użytkownik określa artykuł, jeśli dotyczy on pozycji, które mają jednostkę ładunkową przypisaną do zlecenia magazynowego podczas jego tworzenia.
  • Określanie ilości do potwierdzenia — w tym przypadku, potwierdzenie jest takie samo jak w przypadku pozycji z artykułem lub jednostką ładunkową, tj. bez określania numeru seryjnego

Czy ten artykuł był pomocny?