Aplikacja Lista: Artykuły magazynowe służy do wyszukiwania artykułów magazynowych za pomocą danych o ich logistyce magazynowej, takich jak numer artykułu i opis artykułu. Za pomocą tej aplikacji można przeglądać utworzone artykuły magazynowe. Ponadto, z poziomu aplikacji możliwe jest wykonywanie dalszych działań dla jednego lub kilku artykułów, takie jak utworzenie listy wyboru artykułów magazynowych.
Główny ogólny opis listy, który obejmuje zwykłą obsługę zapytania i obszaru roboczego, można znaleźć w dokumentacji Listy. Informacje na temat Konfiguracji, Jednostek osobowych i Uprawnień można znaleźć w dokumentacji Widok Logistyka magazynowa, która opisuje aplikację danych podstawowych. Poniżej opisano informacje, które są szczególnie istotne dla aplikacji Lista: Artykuły magazynowe
Opis aplikacji
Z pomocą aplikacji zapytań Lista: Artykuły magazynowe, użytkownik może przeglądać wszystkie lub wybrane artykuły magazynowe. Dostępne są również dodatkowe opcje przetwarzania:
- Przejście do aplikacji poprzez identyfikator artykułu, aby kontynuować edycję artykułu
- Wykonywanie działań związanych z aplikacją
Aplikacja składa się z nagłówka i obszaru roboczego.
Nagłówek
Pola zapytań są przechowywane w nagłówku. Główne pola zapytań są dostępne od początku pracy z aplikacją, jednak liczba pól zapytań i ich rozmieszczenie mogą się być konfigurowane.
Nagłówek jest zapisywany dla każdego widoku. Użytkownik może określić, które pola zapytań będą wyświetlane. W tym celu należy wybrać niezbędne pola zapytania z listy pól. Opis pól zapytań można zazwyczaj znaleźć w pomocy bezpośredniej.
Ogólny opis nagłówka można znaleźć w dokumentacji Listy.
Aby uzyskać informacje na temat znaczenia pól, należy zapoznać się z dokumentacją Widok Logistyka magazynowa.
Wyszukiwanie szczegółowe
Oprócz wyszukiwania głównego z funkcją zapytania w nagłówku, można również korzystać z Wyszukiwania szczegółowego. Wyszukiwania szczegółowe można łączyć z wyszukiwaniem głównym, tak aby zarówno funkcja zapytania z nagłówka, jak i funkcja zapytania wyszukiwania szczegółowego były kwalifikowane jako połączenie AND. W wierszu sekcji wyszukiwania szczegółowego dostępne jest pole wyboru (checkbox) umożliwiające łączenie. Dla każdego wyszukiwania szczegółowego dostępny jest osobny przycisk, dzięki któremu odpowiednie wyniki mogą być również wyświetlane w obszarze roboczym. Jeśli przycisk ten jest aktywny, w obszarze roboczym pojawia się dodatkowy wiersz nagłówka z odpowiednimi szczegółowymi informacjami.
Dostępne są następujące przyciski Wyszukiwania szczegółowego:
- [Opakowanie]
- [Waga i wymiary]
- [Dane specyfikacji]
- [Ograniczenia magazynowania (artykuł)
- [Strategie magazynowania (artykuły)]
- [Dane magazynowania]
- [Ograniczenia magazynowania (magazynowania)]
- [Strategie magazynowania (magazyn)]
Główne pola zapytań są dostępne od początku pracy z aplikacją. Użytkownik może samodzielnie określić, które pola zapytań będą wyświetlane. W tym celu należy wybrać niezbędne pola zapytania z listy pól. Opis pól zapytań można zazwyczaj znaleźć w pomocy bezpośredniej. W razie potrzeby, użytkownik może skorzystać z pomocy dla pola zapytania.
Obszar roboczy
W obszarze roboczym dostępna jest tabela, w której wyświetlane są wyszukane artykuły magazynowe. Użytkownik może określić, które informacje o artykule magazynowym będą wyświetlane. Do artykułu magazynowego na różne sposoby, z różnymi informacjami, można utworzyć kilka widoków.
Jeśli aktywowano również przycisk [Wyszukiwania szczegółowe], tabela zawiera dodatkowy wiersz nagłówka i szczegółowe informacje.
Ogólny opis obszaru roboczego można znaleźć w dokumentacji Listy.
Aby uzyskać więcej informacje na temat znaczenia kolumn, należy zapoznać się z objaśnieniami w dokumentacji Widok Logistyka magazynowa.
Akcja Utwórz listę inwentaryzacyjną
Akcja Utwórz listę inwentaryzacyjną może być użyta, aby utworzyć listy inwentaryzacyjne dla wybranych obiektów.
Listy inwentaryzacyjne mogą być generowane tylko dla nieukończonej inwentaryzacji. Obiekty, które nie pasują do właściwości listy są ignorowane.
Przykładowo, jeśli istnieje otwarta pozycja listy inwentaryzacyjnej o takich samych cechach jak wybrany zapas, wówczas zostanie utworzona pozycja informacyjna, jeśli aktywowano odpowiednią funkcję.
Wygenerowana lista inwentaryzacyjna zawiera zapasy wybranej pozycji lub magazynu zgodnie z innymi cechami generowania listy inwentaryzacyjnej. Przykładowo, jeśli wybrano tylko jeden z kilku stanów magazynowych w zasobniku, na liście inwentaryzacyjnej zostaną wygenerowane pozycje dla wszystkich stanów magazynowych w zasobniku.
Więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć w dokumentacji Akcja: Utwórz listę inwentaryzacyjną.