Za pomocą ograniczenia magazynowania można określić strefy magazynowe, które mają być wyłączone z przyjęć magazynowych. Użytkownik może również użyć ograniczenia magazynowania, aby określić kolejność, w jakiej poszczególne strefy magazynowe i ich rzędy są brane pod uwagę.
Niniejsza dokumentacja opisuje strukturę aplikacji Ograniczenia magazynowania. Instrukcje, dotyczące obsługi ograniczeń magazynowania, można znaleźć w dokumentacji Instrukcje: Ograniczenia magazynowania.
Definicje terminów
- Brak organizacji ograniczenia magazynowania — termin ten opisuje typ ograniczeń magazynowania, za pomocą których można magazynować artkuły lub jednostki ładunkowe. W przypadku tego typu ograniczeń magazynowania, pod uwagę brane są wszystkie rzędy, nawet te, które zostały wykluczone za pomocą ograniczenia magazynowania.
- Magazyn — jest to logicznie lub fizycznie zdefiniowany obszar, w którym składowane są zapasy towarów. Magazyn może być podzielony na strefy magazynowe i miejsca składowania, jeśli funkcja Zarządzanie miejscami składowania jest włączona w aplikacji Konfiguracja. Dokładna struktura magazynu jest definiowana przez organizację magazynu.
- Ograniczenia magazynowe — składają się z ograniczeń przyjęć i wydań magazynowych. Ograniczenia magazynowe określają, które miejsca składowania są wykluczone podczas określania miejsc składowania i stanów magazynowych artykułów, w trakcie przyjęć i wydań magazynowych. Ograniczenia magazynowania mogą być również wykorzystane do określenia kolejności, w jakiej brane są pod uwagę poszczególne strefy magazynowe danego magazynu. Ograniczenie wydań magazynowych może być również używane do definiowania jednostek magazynowych, w których wydania magazynowe są dozwolone lub zabronione.
- Strefy magazynowe — jeśli w aplikacji Konfiguracja aktywowana jest funkcja Zarządzanie miejscami składowania, wówczas magazyn może być podzielony na strefy magazynowe. Magazyn może zawierać dowolną liczbę stref magazynowych.
Opis aplikacji
Aplikacja Ograniczenia magazynowania służy do wprowadzania i edytowania ograniczeń magazynowania. Jest ona dostępna tylko wtedy, gdy w aplikacji Konfiguracja aktywowana jest opcja Zarządzanie miejscami składowania.
Aplikacja składa się z nagłówka i obszaru roboczego.
Nagłówek
Nagłówek zawiera pola, które dokładanie identyfikują ograniczenie magazynowania, a także inne pola wyszukiwania. Poniżej znajduje się ich szczegółowy opis:
- Ograniczenie przyjęcia magazynowego — w tym polu należy wprowadzić unikatowy identyfikator ograniczenia przyjęcia magazynowego. Identyfikator jest używany do znalezienia prawidłowego ograniczenia przyjęcia magazynowego w innych aplikacjach. Składa się z maksymalnie 25 cyfr, liter lub kombinacji cyfr i liter. Ograniczenia przyjęcia magazynowego można użyć do określenia stref magazynowych, które mają być wykluczone podczas przyjęć. Można również użyć ograniczenia przyjęci magazynowych, aby określić kolejność, w jakiej poszczególne strefy magazynowe i ich rzędy są brane pod uwagę. Ograniczenia przyjęcia magazynowego są istotne tylko w przypadku określania miejsc składowania poprzez logikę przyjęć magazynowych. Jeśli dane miejsce składowania jest określone w dyspozycji magazynowej lub ręcznie wprowadzonej transakcji magazynowej, wówczas nie jest ono brane pod uwagę. Po pierwszym zapisaniu ograniczenia przyjęcia magazynowego, identyfikator nie może zostać zmieniony. Ograniczenia przyjęć magazynowych są wprowadzane indywidualnie dla każdego klienta.
- Oznaczenie — służy jako dodatkowa funkcja wyszukiwania. Może składać się z dowolnie wybranego tekstu. Użytkownik powinien wprowadzić wyróżniające i, jeśli to możliwe, jednoznaczne znaczenie, aby ułatwić wyszukiwanie.
- Gwiazdka (*) na podkreślenie (_)
- Znak zapytania (?) na znak procentu (%)
Użycie podkreślenia w funkcji wyszukiwania spowoduje wyszukiwanie nie tylko podkreślenia, ale również dowolnego znaku. Znak procentu jest rozpoznawany w ten sam sposób, gdyż odpowiada on żadnemu, jednemu lub większej liczbie znaków. Należy zatem w miarę możliwości unikać używania podkreśleń i znaków procentu w ciągach znaków, ponieważ mogą zostać znalezione inne lub więcej obiektów niż zamierzano.
- Magazyn — w tym polu należy wprowadzić magazyn, dla którego ma zostać zdefiniowana kolejność, przedstawiająca logikę ograniczeń magazynowania z uwzględnieniem stref magazynowych i rzędów.
Obszar roboczy
W obszarze roboczym należy wprowadzić kolejność, w jakiej logika ograniczeń magazynowania powinna uwzględniać strefy magazynowe i rzędy należące do dla danego magazynu. Poniżej znajduje się szczegółowy opis dostępnych pól:
- Strefa magazynowa — w tej kolumnie wyświetlane są strefy magazynowe należące do magazynu, dla których zdefiniowano jedno z poniższych zastosowań:
- Brak specyfikacji
- Rezerwacja
- Kompletacja
- Towary wychodzące
Strefy magazynowe są wyświetlane w kolejności alfabetycznej zgodnie z ich identyfikatorem.
- Rząd — w tej kolumnie wyświetlane są wszystkie rzędy przedstawionych stref magazynowych w kolejności alfabetycznej. Jeśli organizacja magazynowa strefy magazynowej nie przewiduje użycia rzędów, wówczas żadne rzędy nie są wyświetlane. Niemniej jednak, użytkownik może przypisać kolejność do strefy magazynowej.
- Kolejność — w tym polu definiuje się kolejność, według której logika ograniczeń magazynowania uwzględnia strefę magazynową lub rząd. Dozwolone są dodatnie liczby całkowite i liczba zero (0). Kolejność ma następujący wpływ na określanie miejsc składowania przez logikę przyjęć magazynowych:
- Strefy magazynowe — podczas przyjęć magazynowych, wszystkie strefy magazynowe z kolejnością większą niż zero (0) są brane pod uwagę w rosnąco. Jeśli dwie strefy magazynowe mają tę samą wartość, to nie jest określone, która z nich jest brana pod uwagę jako pierwsza. Strefy magazynowe o sekwencji zero (0) nie są brane pod uwagę.
- Rzędy — podczas przyjęć magazynowych, rzędy strefy magazynowej są brane pod uwagę rosnąco. Jeśli dwa rzędy mają tę samą wartość, nie jest określone, który z nich jest brany pod uwagę w jako pierwszy. Jeśli funkcja Brak organizacji jest aktywna, wówczas uwzględniane są również rzędy z wartością zero (0). Jeśli funkcja ta nie jest aktywna, to rzędy z wartością zero (0) nie są brane pod uwagę podczas przyjęć magazynowych.
- Brak organizacji (pole wyboru) — należy użyć tej funkcji, aby określić, czy przyjęcie magazynowe w strefie magazynowej powinno być bez żadnej organizacji. W przypadku braku organizacji ograniczeń magazynowania, wszystkie rzędy w strefie magazynowej są brane pod uwagę w określonej kolejności — nawet te, dla których zapisano kolejność zero (0). Jeśli brak organizacji ograniczeń magazynowania nie jest stosowane, wówczas uwzględniane są tylko rzędy z sekwencją większą niż zero (0).
Konfiguracja
Aplikacja Ograniczenia magazynowania jest dostępna tylko wtedy, gdy funkcja Zarządzanie miejscami składowania jest aktywna w aplikacji Konfiguracja w ramach głównej funkcji Logistyka magazynowa.
W aplikacji Konfiguracja nie trzeba definiować żadnych ustawień dla aplikacji Ograniczenia magazynowania.
Jednostki biznesowe
Dla aplikacji Ograniczenia magazynowania istotne są następujące jednostki biznesowe, których można używać do np.:
- Przypisywanie uprawnień
- Konfigurowania definicji aktywności
- Importu lub eksportu danych
Ograniczenie magazynowania
com.cisag.app.inventory.obj.StorageAreaPutRestriction
Ograniczenie magazynowania – magazyn
com.cisag.app.inventory.obj.StorageAreaPutRestrictionDetail
Ograniczenie magazynowania – rząd
com.cisag.app.inventory.obj.StorageAreaPutRestrictionZoneDetail
Jednostki biznesowe należą do następującej grupy jednostek biznesowych:
Warehouse Master Data
com.cisag.app.inventory.MasterData
Uprawnienia
Uprawnienia można przypisywać za pomocą aplikacji Role uprawnień, a także poprzez przyporządkowanie organizacji. Informacje dotyczące uprawnień można znaleźć w dokumentacji Uprawnienia.
Specjalne możliwości
Aplikacja Ograniczenia magazynowania nie posiada żadnych specjalnych możliwości.
Przyporządkowania organizacyjne
Jeśli funkcja Uprawnienia związane z treścią jest aktywowana w aplikacji Konfiguracja, wówczas aplikacja Ograniczenia magazynowania jest wyświetlana dla użytkownika tylko wtedy, gdy przypisano mu organizację w danych podstawowych partnera, która jest zintegrowana z co najmniej jedną z następujących struktur organizacyjnych:
- Logistyka magazynowa
Funkcje specjalne
Aplikacja Ograniczenia magazynowania nie posiada żadnych funkcji specjalnych.
Uprawnienia dla partnerów biznesowych
Aplikacja Ograniczenia magazynowania nie jest dostępna dla partnerów biznesowych.