Zapytanie o polecenia bazodanowe

Wprowadzenie

W artykule opisano aplikację Zapytanie o polecenia bazodanowe, która pozwala na odpytywanie o instrukcje bazy danych zarejestrowane przez monitor wydajności lub w ramach dostępu ODBC.

Grupa docelowa

  • Administratorzy
  • Konsultanci techniczni
  • Programiści

Wymagania wstępne

Użytkownik powinien posiadać wiedzę na temat analizowania i rejestrowania informacji o wydajności. Zalecanym jest zapoznanie się się z dokumentacją Rejestracja i analiza informacji o wydajności.

Opis aplikacji

Aplikacja Zapytanie o polecenia bazodanowe służy do odpytywania wykonanej instrukcji OQL, SQL lub ODBC SQL w celu identyfikacji. Identyfikacja instrukcji bazy danych jest rejestrowana przez monitor wydajności lub wyprowadzana jako część komunikatów podczas dostępu ODBC i w żądaniach wyjściowych. Dziennik monitora wydajności ma postać pliku dziennika w ścieżce określonej dla serwera aplikacji lub w obiekcie biznesowym w bazie danych repozytorium. Podczas analizy informacji o wydajności w dzienniku, np. przy użyciu raportów dostarczonych w tym celu lub w aplikacji Panel System, wyprowadzane są identyfikatory zapytań do bazy danych.

Instrukcje bazy danych mogą być wyszukiwane i wyświetlane tylko w aplikacji. Nie można zmieniać ani wykonywać instrukcji bazy danych. Aplikacja Polecenia OQL jest dostępna do wykonywania instrukcji bazy danych typu OQL.

Nagłówek

Nagłówek pozwala na wyszukiwanie informacji zgodnie z zadanymi parametrami, które następnie prezentowane są w obszarze roboczym.

Zapytanie bazodanowe – identyfikacja instrukcji bazy danych. Identyfikacja jest 16-cyfrową sekwencją znaków 0-9 i A-F. Należy wprowadź identyfikator instrukcji bazy danych, która ma zostać otwarta. Identyfikator możesz uzyskać na przykład z pliku loga monitora wydajności lub poprzez zapytanie w aplikacji Panel System -> Typ: System/Serwer aplikacji -> Informacje o wydajności.

System – nazwa systemu, z którego ma zostać wywołana instrukcja bazy danych. Wartością domyślną jest nazwa bieżącego systemu.

Obszar roboczy

Obszar roboczy zawiera następujące pola:

Typ – typ instrukcji bazy danych. Typ określa składnię instrukcji bazy danych. Możliwe są następujące wartości:

  • SQL – jest to natywna instrukcja SQL. Ta składnia jest niezależna od systemu DBMS.
  • SQL (ODBC) – jest to instrukcja SQL ODBC, która jest wykonywana za pośrednictwem sterownika ODBC w systemie ERP w składni sterownika ODBC w systemie ERP. Składnia ta jest niezależna od systemu DBMS. System konwertuje instrukcje bazy danych tego typu na instrukcje OQL do wykonania.
  • OQL – jest to instrukcja OQL w składni Comarch ERP Enterprise OQL. Składnia ta jest niezależna od systemu DBMS. System konwertuje instrukcje bazy danych tego typu na instrukcje SQL do wykonania.

Długość – długość instrukcji bazy danych w znakach.

Polecenie – treść instrukcji bazy danych w składni określonej przez typ.

Procedura: Otwieranie instrukcji bazy danych

  1. Otwórz aplikację Zapytanie o polecenia bazodanowe
  2. W polu Zapytanie bazodanowe należy wprowadź 16-cyfrowy identyfikator instrukcji bazy danych.
  3. W polu System należy wprowadzić identyfikator systemu, z którego ma zostać odczytana instrukcja bazy danych, jeśli to konieczne.
  4. Wybrać przycisk [Aktualizuj] na standardowym pasku narzędzi.

Podmioty gospodarcze

Żaden podmiot biznesowy nie jest istotny dla aplikacji Zapytanie o polecenia bazodanowe.

Uprawnienia

Uprawnienia można przypisywać zarówno za pomocą ról autoryzacji, jak i struktur organizacyjnych. Koncepcję autoryzacji można znaleźć w dokumentacji technicznej Autoryzacje.

Uprawnienia specjalne

Dla aplikacji Zapytanie o polecenia bazodanowe nie istnieją żadne specjalne uprawnienia.

Przyporządkowania organizacji

Nie ma potrzeby przypisywania organizacji do użytkownika aplikacji Zapytanie o polecenia bazodanowe.

Funkcje specjalne

Nie ma specjalnych funkcji dla aplikacji Zapytanie o polecenia bazodanowe.

Uprawnienia dla partnerów biznesowych

Aplikacja Zapytanie o polecenia bazodanowe nie jest autoryzowana dla partnerów biznesowych.

Czy ten artykuł był pomocny?