Rozwiązywanie problemów z odpowiedziami Comarch ChatERP

Specyfika technologii sztucznej inteligencji

Comarch ChatERP, jako aplikacja oparta na sztucznej inteligencji, wykorzystuje zaawansowane algorytmy i modele uczenia maszynowego, aby udzielać odpowiedzi na pytania użytkowników oraz wspierać funkcjonowanie systemu ERP w firmach.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że sztuczna inteligencja pozostaje wciąż w fazie rozwoju i w związku z tym nie można zagwarantować jej niezawodności. Co więcej, odpowiedzi generowane przez rozwiązania AI są niedeterministyczne. Oznacza to, że w niektórych sytuacjach, kilkukrotnie podając na wstępie te same lub podobne informacje możemy w rezultacie uzyskać różne odpowiedzi, działania czy dane. Wynika to z wielu czynników, takich jak złożoność problemu, brak pełnej informacji, czy charakterystyka algorytmów użytych w procesie decyzyjnym.

Podczas korzystania z ChatERP należy mieć świadomość, że mimo zastosowania zaawansowanych i innowacyjnych technologii, nie można zagwarantować stuprocentowej dokładności odpowiedzi. W przypadku istotnych decyzji lub kwestii wymagających precyzji, zaleca się zweryfikowanie uzyskanych informacji.

Na ten moment zakres pytań i zadań obsługiwanych przez ChatERP jest ograniczony i będzie zwiększany wraz z rozwojem produktu oraz technologii oraz po zidentyfikowaniu dodatkowych potrzeb użytkowników. Zachęcamy do dzielenia się uwagami i pomysłami poprzez stronę internetową społeczności Comarch S.A.

Co zrobić jeśli nie dostaję wartościowej odpowiedzi na pytanie?

Niedokładne lub nieoczekiwane odpowiedzi mogą być spowodowane rozmaitymi czynnikami.  Przed skorzystaniem z Comarch ChatERP warto zapoznać się z dokumentacją chata dla używanego systemu, a w szczególności z opisem obsługiwanych zadań.

Podczas rozmowy z ChatERP, w celu uzyskania odpowiedzi o lepszej jakości warto spróbować:

  •  jasno formułować pytania lub polecenia,
  • unikać wpisywania samych haseł (chyba że uzyskanie dowolnych informacji związanych z danym wyrażeniem jest satysfakcjonujące),
  • pojedynczo zadawać pytania,
  • unikać wielopoziomowej, skomplikowanej logiki pytań i poleceń,
  • nie używać skrótów i nieoczywistych zdrobnień,
  • zapewnić wystarczającą ilość szczegółów odnośnie rozważanego zagadnienia.

Czy ten artykuł był pomocny?