Aplikacja umożliwia filtrowanie danych według określonych warunków za pomocą funkcji filtrowania prostego. Filtrowanie pozwala na zwrócenie zestawu danych, które spełniają określony warunek.
Możliwe jest filtrowanie po wielu kolumnach. Wprowadzane wartości nie są „case sensitive”. W celu filtrowania należy:
- Wprowadzić parametry filtrowania w komórce pod nazwami kolumn.
- Zatwierdzić filtrowanie przyciskiem
.
Aplikacja umożliwia również wprowadzanie filtrów predefiniowanych. Aby wyszukiwać w oparciu o te warunki, należy użyć ikony . Po najechaniu kursorem myszy na ikonę, wyświetli się lista rozwijana z opcjami filtrowania. Warunki filtrowania predefiniowanego mogą nieco się różnić w zależności od typu danych w kolumnie.
- dla danych numerycznych i dat:
Dla danych typu data w polu wyszukiwarki widoczna jest ikona „strzałki”. Powoduje ona wyświetlenie kalendarza do wyszukania daty i godziny. Wybraną datę akceptuje przycisk „OK”.
- dla danych tekstowych:
Aby usunąć wprowadzony filtr, należy wybrać przycisk . Opcja ta jest dostępna, gdy na danych został już zastosowany filtr. Jeżeli nie został wprowadzony żaden warunek filtrowania, ikona „Resetuj filtry” pozostaje wyszarzona i niedostępna. Operacja „Resetuj filtry” spowoduje usunięcie wszystkich wprowadzonych filtrów na kolumnach danych.