Edytor wyrażeń

W celu dodania nowej kolumny edytora wyrażeń użytkownik w Panelu Administratora otwiera zakładkę „Edytor Wyrażeń” oraz klika w przycisk .

Następnie otwiera się okno konfiguracji kolumny „Edytora Wyrażeń”. W polu „Kolumna źródłowa” użytkownik wybiera kolumnę dla edytora, a w polu „Skrypt SQL” wprowadza skrypt definiujący drzewo wartości dla edytora. Po uzupełnieniu pól klika odpowiedni przycisk , aby zatwierdzić konfigurację.

„Edytor Wyrażeń” umożliwia także definiowanie parametrów wykorzystywanych w zapytaniu. Polega to na wskazaniu kolumny w obiekcie, która ma zostać ustawiona jako parametr do zapytania drzewa wartości. Jeśli dla danej kolumny ustawiono parametr, użytkownik musi go wcześniej wypełnić, aby wartość z tej kolumny mogła zostać przypisana do parametru.

Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość wyboru hierarchii dodatkowej/opcjonalnej . Pozwala to na utworzenie dodatkowego drzewka wartości, które umożliwia modyfikacje wyrażenia i dodanie wartości dla wyrażenia z drzewka opcjonalnego.

Opcja pozwala na określenie ile poziomów do góry użytkownik może przeciągnąć wartości w polu edycji „Edytora Wyrażeń”.

Czy ten artykuł był pomocny?