Kontrolka przechowuje informacje o dacie lub dacie i godzinie. Na definicji kontrolki dostępne są następujące pola:
- Nazwa wyświetlana – jest to pole, którego zawartość będzie widoczna na karcie obiegu, wartość pola nie musi być unikalna, dzięki temu możliwe jest dodanie kilku kontrolek, dla których wyświetlana jest taka sama nazwa.
- Nazwa (identyfikator) – jest to pole, którego wartość widoczna jest wyłącznie we właściwościach kontrolki. Wartość tego pola musi być unikalna w ramach karty obiegu.
- Prezentuj na całej szerokości – zaznaczenie tej właściwości spowoduje wyświetlenie kontrolki na całej szerokości okna „Karta obiegu”.
- Ustaw kontrolkę na początku wiersza – parametr odpowiada za ustawienie kontrolki na początku nowego wiersza karty obiegu, bez konieczności dodawania separatorów pomiędzy kontrolką bieżącą, a kontrolką poprzednią.
- Czas – parametr odpowiadający za to czy w kontrolce będzie prezentowana godzina, ustawienie wartości parametru na „Tak”, skutkuje wyświetlaniem daty i godziny, ustawienie wartości parametru na „Nie”, skutkuje wyświetlaniem tylko daty.
- Pokaż na liście – parametr odpowiedzialny za to, czy na liście dokumentów zawężonej do typu obiegu, na którym dodano kontrolkę, będzie wyświetlana kolumna z wartościami kontrolki.
Sekcja Inicjowanie wartości Gdy wybrana jest wartość „Brak”, właściwości kontrolki nie ulegają zmianie, działanie samej kontrolki nie zmienia się, kontrolka działa jak dotychczas. W przypadku wartości „SQL OD” lub „SQL ERP” pojawia się możliwość zdefiniowania zapytania SQL, za pomocą którego będą zaczytywane wartości do kontrolki na karcie obiegu w dokumencie oraz wyświetlany jest parametr „Inicjuj przy każdym otwarciu dokumentu”. Dla wartości „C# Script” możliwe jest inicjowanie kontrolki za pomocą kodu w języku C#. Od wersji 2023.1.2 jeżeli operator w ramach pola „Inicjowanie” wybierze wartość SQL OD, SQL ERP lub C# Script, ale nie kliknie w link „Ustaw” i nie wprowadzi zapytania, wówczas przy próbie zapisu typu obiegu zostanie wyświetlony komunikat, a zmiany nie zostaną zapisane. W takim przypadku należy zmienić wartość pola „Inicjowanie” na „Brak” albo wprowadzić brakujące zapytanie. W ramach komunikatu podane są nazwa i identyfikator kontrolki, dla której nie wprowadzono wymaganego zapytania oraz opcja wybrana w polu „Inicjowanie” tej kontrolki. Kontrolka typu „Data i godzina” może być wykorzystywana, jako kontrolka, w której użytkownik wprowadza na karcie obiegu na szczegółach dokumentu np. datę wpływu dokumentu. Jeżeli w konfiguracji tej kontrolki wprowadzone jest zapytanie SQL-owe, można na jego podstawie z bazy pobrać konkretną wartość, którą aplikacja automatycznie wprowadzi do pola kontrolki. Sekcja Zmiana wartości (Obserwator) Możliwe jest wypełnianie wartości kontrolki typu Data i godzina na podstawie wartości kontrolek powiązanych, za pomocą zapytania SQL lub używając kodu C# (zob. Wypełnianie wartości kontrolki w oparciu o wartości innej kontrolki).
select GetDate()