Elementy panelu przekazania dokumentu

– informacja wyświetlana na szczegółach dokumentu w panelu przekazania. Informację można zdefiniować w polu „Źródło” na właściwościach etapu → zakładka „Schemat Obiegu” → zakładka „Ogólne”.

 

Miejsce definiowania pola „Źródło”

 

– informacja wyświetlana na szczegółach dokumentu w panelu przekazania. Informację można zdefiniować w polu „Postępowanie” na właściwościach etapu → zakładka „Schemat Obiegu” → zakładka „Ogólne”.

 

Miejsce definiowania pola „Postępowanie”

 

– uprawnieni pracownicy, stanowiska lub działy do aktualnego etapu danego dokumentu. Te uprawnienia można zdefiniować w polu „Uprawnienia” na właściwościach etapu → zakładka „Schemat Obiegu” → zakładka „Uprawnienia”.

 

Miejsce definiowania uprawnień do danego etapu

 

– funkcjonalność prezentująca czas na realizację zadania w danym etapie (zob. Czas na realizację zadania). Wartości zdefiniowane są na właściwościach etapu (zakładka „Przekazanie”). Ikona „ołówka” świadczy o możliwości zmiany wartości (zob. Zmiana czasu na realizację zadania na aktualnym etapie). Prezentacja ikony uzależniona jest od zaznaczenia parametru „Możliwość zmiany czasu przez operatora.”

 

Ustawianie czasu na realizację zadania na danym etapie – z zaznaczonym parametrem „Mozliwość zmiany czasu przez operatora”

 

– funkcjonalność informująca operatora o długości czasu przeterminowania dokumentu. Czas przeterminowania liczy się od momentu upływu czasu na realizację zadania ustawionego w konfiguracji etapu. Funkcjonalność określenia czasu dokumentu przeterminowanego jest prezentowana „zamiennie” z funkcjonalnością określenia czasu na realizację zadania. W momencie, gdy kończy się czas na realizację zadania ustawiony dla dokumentu w etapie, aplikacja prezentuje czas przeterminowania tego dokumentu w etapie.

 

– kontrolka z rozwijalną listą etapów zdefiniowanych na typie obiegu. W przypadku automatycznego przekazania dokumentów prezentowane są przypisane etapy wynikające z diagramu. W drugim przypadku prezentowana jest lista wszystkich etapów zdefiniowanych w danym typie obiegu.

 

powrót prawo duzy [Przejdź do następnego etapu] – zatwierdzenie przekazania dokumentu do wskazanego etapu.

 

[Cofnij dokument] – cofnięcie dokumentu do poprzedniego etapu (zob. Cofnięcie dokumentu do poprzedniego etapu).

 

– pole do wprowadzenia komentarza na dokumencie. Komentarz prezentuje wartości, które będzie widział operator uprawniony do dokumentu w następnym kroku. Te same dane będą widoczne w polu „Przebiegu” dla wszystkich operatorów, którzy są w danym typie obiegu.

 

Pisanie komentarza dla użytkownika w następnym etapie

 

Komentarz z poprzedniego etapu widoczny w polu „Przebieg” na następnym etapie

 

– funkcjonalność prezentująca czas na realizację zadania w następnym etapie. Przez następny etap należy rozumieć etap wybrany w kontrolce „Następny etap.” Wartości zdefiniowane są na właściwościach następnego etapu (zakładka „Przekazanie”). Ikona świadczy o możliwości zmiany wartości (zob. Zmiana czasu na realizację zadania na następnym etapie). Prezentacja ikony uzależniona jest od zaznaczenia parametru „Możliwość zmiany czasu na wcześniejszym etapie”.

 

Przyklad
W ramach definicji etapu ustawiono dla etapu „Dekretacja” czas na wykonanie zadania 13 min, zaznaczono też parametr „Możliwość zmiany czasu na wcześniejszym etapie”.

 

Określanie czasu na wykonanie zadania w etapie „Dekretacja” i zaznaczenie parametru „Możliwość zmiany czasu na wcześniejszym etapie”

 

Przy takim ustawieniu dla użytkownika znajdującego się na wcześniejszym etapie obiegu dokumentu – etapie „Rejestracja”- wyświetlany jest następujący widok:

 

Widok wyświetlany dla operatora znajdującego się na etapie „Rejestracja”

 

Operator może zmienić czas na realizację zadania w następnym etapie za pomocą ikony , ponieważ w ustawieniach obiegu zaznaczono „Możliwość zmiany czasu na wcześniejszym etapie”.

 

 

– funkcjonalność umożliwia wskazanie w następnym etapie uprawnionego: działu, stanowiska lub pracownika. Istnieje możliwość dodania do następnego etapu kilku pracowników, stanowisk lub kilku działów. W pierwszej kolejności na liście uprawnionych prezentowani są operatorzy/stanowiska/działy zdefiniowani w konfiguracji etapu. Następnie na dokumencie operator może nadać dodatkowe uprawnienia samodzielnie (zob. Zapamiętanie dynamicznych uprawnień po zapisaniu dokumentu). Funkcjonalność ręcznego dodania uprawnionych nie jest możliwa, jeśli na definicji etapu (Schemat obiegu → Uprawnienia → Uprawnienia do etapu) został odznaczony parametr „Uprawnienia dodatkowe”. Uprawnienia, które zostały nadane z poziomu szczegółów dokumentu do kolejnego etapu po zapisaniu dokumentu DMS są zapamiętywane (zob. Zapamiętanie dynamicznych uprawnień po zapisaniu dokumentu).

 

Pole „Uprawnieni do wybranego etapu” (w tym przypadku uprawnienie dotyczy etapu „Dekretacja”)

 

Zaznaczony parametr „Uprawnienia dodatkowe” w ustawieniach danego etapu

 

Uwaga
Nadawanie uprawnień odbywa się poprzez wskazanie następnego etapu i określenie zestawu dodatkowych uprawnień, po zmianie następnego etapu na inny, w ekspanderze ‘Uprawnieni do wybranego etapu’ wyświetlane będą wyłącznie uprawnienia nadane na definicji typu obiegu.

 

– po kliknięciu w ten link zostaje  zaprezentowana lista osób uprawnionych do następnego etapu. W przypadku, gdy w uprawnieniu powyżej wybrano stanowisko lub dział, na tej formatce zostaną wyświetlone wszystkie osoby przypięte do wybranego działu lub/i osoby, które mają przypisane wybrane stanowisko.

Dostępna jest również funkcjonalność zawężania listy operatorów uprawnionych do następnego etapu.

 

Lista osób uprawnionych do następnego etapu widoczna po naciśnięciu „Osoby uprawnione do nastepnego etapu” (jeśli brak uprawnień do zawężania listy)