Instalacja drugiej aplikacji Comarch DMS Repozytorium dla innej aplikacji Comarch DMS

Dla aplikacji Comarch DMS od wersji 2023.1.0 możliwe jest skonfigurowanie drugiej aplikacji Comarch DMS Repozytorium dla drugiej aplikacji Comarch DMS.

 

Przykład:

Użytkownik zainstalował dwie aplikacje Comarch DMS w następujący sposób:

  • Pliki pierwszej aplikacji serwerowej (stary web) Comarch DMS zostały przeniesione do folderu DocumentWorkflow.Web.1 (lokalizacja: C:\inetpub\wwwroot\DocumentWorkflow.Web.1), a pliki pierwszej aplikacji klienckiej (nowy web) do folderu NewWorkflow.1 (lokalizacja: C:\inetpub\wwwroot\NewWorkflow.1);
  • Pliki drugiej aplikacji serwerowej (stary web) Comarch DMS zostały przeniesione do folderu DocumentWorkflow.Web.2 (lokalizacja: C:\inetpub\wwwroot\DocumentWorkflow.Web.2), a pliki pierwszej aplikacji klienckiej (nowy web) do folderu NewWorkflow.2 (lokalizacja: C:\inetpub\wwwroot\NewWorkflow.2)

Użytkownik zainstalował również dwie aplikacje Comarch DMS Repozytorium w następujący sposób:

  • Pliki pierwszej aplikacji Comarch DMS Repozytorium – zwanej dalej Repozytorium 1– zostały przeniesione do folderu Repository.1  (lokalizacja: C:\inetpub\wwwroot\Repository.1)
  • Pliki drugiej aplikacji Comarch DMS Repozytorium – zwanej dalej Repozytorium 2 – zostały przeniesione do folderu Repository.2  (lokalizacja: C:\inetpub\wwwroot\Repository.2)

 

Użytkownik utworzył również w MongoDB 2 bazy dla Comarch DMS Repozytorium:

  • Repository – dla pierwszej aplikacji Comarch DMS Repozytorium – Repozytorium 1; z użytkownikiem MongoUser1 i hasłem Passwd1234
  • Repository2 – dla drugiej aplikacji Comarch DMS Repozytorium – Repozytorium 2; z użytkownikiem MongoUser2 i hasłem Passwd5678

 

Użytkownik chciałby, aby:

  • Pierwsza aplikacja Comarch DMS współpracowała z aplikacją Repozytorium 1

oraz

  • Druga aplikacja Comarch DMS współpracowała z aplikacją Repozytorium 2

 

W tym celu należy wykonać następujące kroki:

 

Konfiguracja aplikacji DocumentWorkflow.Web.1, NewWorkflow.1 i aplikacji Repozytorium 1

 

1. W pliku web.config w folderze DocumentWorkflow.Web.1 należy uzupełnić klucze dotyczące konfiguracji pracy z Repozytorium 1 w następujący sposób:

<add key=”UseRepository” value=”true” />

<add key=”RepositoryUrl” value=”http://localhost/Repository.1″ />

<add key=”WebClientUrl” value=”http://localhost/ NewWorkflow.1” />

i zapisać zmiany.

 

Uzupełnianie kluczy UseRepository, RepositoryUrl i WebClientUrl w pliku web.config aplikacji DocumentWorkflow.Web.1

 

2. Następnie należy dodać pulę aplikacji dms_repository dla aplikacji Repozytorium 1.

Dla puli aplikacji dedykowanej modułowi Comarch DMS Repozytorium konieczne jest określenie wersji środowiska .NET CLR jako ’Bez kodu zarządzanego’.

Dodawanie puli aplikacji „DMS_repository” dla pierwszego modułu Repozytorium, z wersją środowiska .Net CLR zaznaczoną jako „Bez kodu zarządzanego”

 

3. Następnie należy w ramach Menedżera IIS nacisnąć prawym przyciskiem myszy folder Repository.1 i wybrać opcję „Konwertuj na aplikację„.

 

Konwertowanie folderu Repository.1 na aplikację w oknie Menedżera internetowych usług informacyjnych (IIS)

 

Następnie otwiera się okno „Dodawanie aplikacji”, w którym należy nacisnąć opcję „Wybierz”, wybrać pulę aplikacji dedykowaną Comarch DMS Repozytorium – w tym przypadku jest to pula „dms_repository” – i nacisnąć „Ok”.

 

Wybór puli aplikacji dla Repository.1

4. Następnie należy wejść do katalogu Repository.1 i otworzyć do edycji plik konfiguracyjny appsettings.json, gdzie konieczne jest uzupełnienie wszystkich connection string w następujący sposób:

mongodb://MongoUser1:Passwd1234@localhost/Repository1?authSource=Repository1”,

Należy uzupełnić także informację w „StorageSettings” zgodnie z opisem w punkcie Plik konfiguracyjny serwera w artykule Repozytorium – instalacja dla administratora.

W polu „DocumentWorkflowSettings” i „AllowedOrigins” natomiast należy uzupełnić adres serwera jako „http://localhost/DocumentWorkflow.Web.1”.

Następnie należy zapisać wprowadzone zmiany.

 

Plik konfiguracyjny appsettings.json dla pierwszej aplikacji Comarch DMS Repozytorium

 

5. Następnie należy otworzyc do edycji plik web.config, który znajduje się w folderze NewWorkflow.1,  i uzupełnić w następujący sposób:

<action type=”Rewrite” url=http://nazwa serwera/Repository.1/api/{R:1}
<action type=”Rewrite” url=http://nazwa serwera/Repository.1/hubs/{R:1}

a następnie zapisać zmiany.

 

Otwieranie do edycji pliku web.config w folderze NewWorkflow.1

 

Uzupełnianie pliku web.config

 

6. Pierwsza aplikacja Comarch DMS Repozytorium, Repozytorium 1, jest gotowa do działania po włączeniu protokołu Websocket (zob. Repozytorium – instalacja dla administratora) i po wykonaniu początkowej konfiguracji (zob. Repozytorium – konfiguracja początkowa dla administratora).

 

Konfiguracja aplikacji DocumentWorkflow.Web.2, NewWorkflow.2 i aplikacji Repozytorium 2

1. W pliku web.config w folderze DocumentWorkflow.Web.2 należy uzupełnić klucze dotyczące konfiguracji pracy z Repozytorium 2 w następujący sposób:

<add key=”UseRepository” value=”true” />

<add key=”RepositoryUrl” value=”http://localhost/Repository.2” />

<add key=”WebClientUrl” value=„http://localhost/NewWorkflow.2” />

 

Uzupełnianie kluczy UseRepository, RepositoryUrl i WebClientUrl w pliku web.config aplikacji DocumentWorkflow.Web.2

 

2. Następnie należy dodać pulę aplikacji dms_repository2 dla aplikacji Repozytorium 2.

Dla puli aplikacji dedykowanej modułowi Comarch DMS Repozytorium konieczne jest określenie wersji środowiska .NET CLR jako ’Bez kodu zarządzanego’.

 

Dodawanie puli aplikacji „dms_repository2” dla drugiego modułu Repozytorium, z wersją środowiska .Net CLR zaznaczoną jako „Bez kodu zarządzanego”

 

3. Następnie należy w ramach Menedżera IIS nacisnąć prawym przyciskiem myszy folder Repository.2 i wybrać opcję „Konwertuj na aplikację„.

 

Konwertowanie folderu Repository.2 na aplikację w oknie Menedżera internetowych usług informacyjnych (IIS)

 

Następnie otworzy się okno „Dodawanie aplikacji”, w którym należy nacisnąć opcję „Wybierz”, wybrać pulę aplikacji dedykowaną Comarch DMS Repozytorium – w tym przypadku jest to pula „dms_repository2” – i nacisnąć „Ok”.

 

Wybór puli aplikacji dla Repository.2

 

4. Następnie należy wejść do katalogu Repository.2 i otworzyć do edycji plik konfiguracyjny appsettings.json, gdzie konieczne jest uzupełnienie wszystkich connection string w następujący sposób:

mongodb://MongoUser2:Passwd5678@localhost/Repository2?authSource=Repository2

Należy również uzupełnić informację w „StorageSettings”, zgodnie z opisem w punkcie Plik konfiguracyjny serwera.

W polu „DocumentWorkflowSettings” i „AllowedOrigins” natomiast należy uzupełnić adres serwera jako „http://localhost/DocumentWorkflow.Web.2”.

Następnie należy zapisać wprowadzone zmiany.

 

Plik konfiguracyjny appsettings.json dla drugiej aplikacji Comarch DMS Repozytorium

 

5. Następnie należy otworzyć do edycji plik web.config, który znajduje się w folderze NewWorkflow.2, i uzupełnić w następujący sposób:

<action type=”Rewrite” url=http://nazwa serwera/Repository.2/api/{R:1}
<action type=”Rewrite” url=http://nazwa serwera/Repository.2/hubs/{R:1}

 

a następnie zapisać zmiany.

 

Otwieranie do edycji pliku web.config w folderze NewWorkflow.2

 

Uzupełnianie pliku web.config

 

6. Druga aplikacja Comarch DMS Repozytorium, Repozytorium 2, jest gotowa do działania po wykonaniu początkowej konfiguracji (zob. Repozytorium – konfiguracja początkowa dla administratora).

 

Korzystanie z dwóch aplikacji Comarch DMS Repozytorium

Po odpowiednim skonfigurowaniu dwóch aplikacji Comarch DMS Repozytorium (zob. punkty Konfiguracja aplikacji DocumentWorkflow.Web.1 i aplikacji Repozytorium 1 i Konfiguracja aplikacji DocumentWorkflow.Web.2 i aplikacji Repozytorium 2) oraz po włączeniu protokołu WebSocket (zob. Repozytorium – instalacja dla administratora), a także po wykonaniu początkowej konfiguracji (zob. Repozytorium – konfiguracja początkowa dla administratora)  można korzystać z odrębnego modułu Repozytorium w każdej z dwóch aplikacji Comarch DMS.

 

Aplikacje serwerowe i web Comarch DMS oraz aplikacje dwóch modułów Repozytorium w Menedżerze internetowych usług informacyjnych

 

Rozpoczynasz pracę z Comarch DMS Repozytorium i chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z programu? A może masz już podstawową wiedzę o Comarch DMS i chcesz dowiedzieć się więcej?