W wersji 2025.0.0 umożliwiono podgląd plików, które są obsługiwane w Microsoft Excel, m.in. z rozszerzeniem .xls, .xlsx w Comarch DMS Repozytorium.
Kiedy operator kliknie na liście dokumentów w nazwę pliku obsługiwanego w Excel – .xls albo .xlsx – wówczas otworzy się okno szczegółów dokumentów razem z podglądem dokumentu. Podgląd dokumentu jest dostępny dla użytkowników z poziomem uprawnień „Przeglądający”, „Edytor” lub „Administrator” do danego dokumentu.

W dolnej części podglądu widoczna jest belka, na której widoczne są:
- Arkusze, które znajdują się w danym pliku Excel, np.
, opcjonalnie wraz ze strzałkami w lewo i w prawo (w przypadku większej liczby arkuszy lub wielu arkuszy o długich nazwach) – jeżeli operator kliknie na nazwę danego arkusza, wówczas zostanie otwarty podgląd tego arkusza. Jeśli operator kliknie na ikonę
[Strzałka w lewo], wówczas widok belki zostanie przesunięty w lewo, jeśli zaś kliknie na ikonę
[Strzałka w prawo] – w prawo. Jeśli podgląd został ustawiony dla pierwszego arkusza, wtedy ikona
[Strzałka w lewo] nie będzie widoczna; jeżeli ustawiono podgląd dla ostatniego arkusza, wówczas ikona
[Strzałka w prawo] jest niewidoczna.
- Ikony
– za pomocą tych ikon operator może zmniejszyć lub powiększyć rozmiar czcionki w oknie podglądu.


W ramach okna podglądu widoczne są nazwy kolumn i wierszy, nawet, jeśli komórki są puste. Nie jest możliwa zmiana szerokości kolumn oraz wierszy w oknie podglądu – szerokość kolumn i wierszy dopasowuje się do zawartości komórki. W dolnej części podglądu i z jego prawej strony znajdują się suwaki.
W przypadku, gdy podczas zapisywania pliku z rozszerzeniem .xls albo .xlsx w dokumencie występowały ukryte kolumny i/albo wiersze, wówczas wartości takich kolumn i/albo wierszy są widoczne na podglądzie.
W ramach podglądu plików obsługiwanych w Excel, jak plików z rozszerzeniem .xls lub .xlsx widoczne są jedynie wartości tekstowe znajdujące się w komórkach (np. liczby, cyfry, znaki specjalne). Wyświetlenie formuły, komentarza lub adresu linku nie jest możliwe, nie są też widoczne obrazki, wykresy, kształty, ikony, itp.

Operator może zaznaczyć i skopiować wartość komórek, używając skrótu klawiszowego CTRL C.