Wartość logiczna

Kontrolka typu „Wartość logiczna” pozwala na wybranie wartości: Tak/Nie.

 

Kontrolka typu Wartość logiczna na dokumencie

 

Na definicji kontrolki dostępne są następujące pola:

  • Nazwa wyświetlana – jest to pole, którego zawartość będzie widoczna na karcie obiegu, wartość pola nie musi być unikalna, dzięki temu możliwe jest dodanie kilku kontrolek, dla których wyświetlana jest taka sama nazwa.
  • Nazwa (identyfikator) – jest to pole, którego wartość widoczna jest wyłącznie we właściwościach kontrolki. Wartość tego pola musi być unikalna w ramach karty obiegu.
  • Prezentuj na całej szerokości – zaznaczenie tej właściwości spowoduje wyświetlenie kontrolki na całej szerokości okna „Karta obiegu”.
  • Ustaw kontrolkę na początku wiersza – parametr odpowiada za ustawienie kontrolki na początku nowego wiersza karty obiegu, bez konieczności dodawania separatorów pomiędzy kontrolką bieżącą, a kontrolką poprzednią. Możliwość użycia parametru „Ustaw kontrolkę na początku wiersza” uzależniona jest od wartości parametru „Prezentuj na całej szerokości”. Gdy zaznaczono parametr „Prezentuj na całej szerokości”, nie ma możliwości użycia parametru „Ustaw kontrolkę na początku wiersza”. Gdy parametr „Ustaw kontrolkę na początku wiersza” jest zaznaczony, parametr „Prezentuj na całej szerokości” jest dostępny, jego zaznaczenie spowoduje wyłączenie i dezaktywację parametru „Ustaw kontrolkę na początku wiersza”.
  • Pokaż na liście – parametr odpowiedzialny za to, czy na liście dokumentów zawężonej do typu obiegu, na którym dodano kontrolkę, będzie wyświetlana kolumna z wartościami kontrolki.

 

Uwaga

Aby parametr „Pokaż na liście” działał poprawnie, zarówno w przypadku starego jak i nowego trybu uprawnień należy przestrzegać następujących zaleceń:

  • nie można używać nawiasów kwadratowych
  • nazwa wyświetlana kontrolek może mieć maksymalnie 128 znaków (dotyczy kontrolek, które mają być wyświetlane na liście)

 

Przykładem użycia kontrolki „Wartość logiczna” może być każde pytanie, na które możliwa jest odpowiedź w postaci wartości Tak lub Nie, np. „Czy było zamówienie?”

 

Kontrolka typu Wartość logiczna i jej właściwości

 

Przyklad

Przykład wykorzystania kontrolki typu Wartość logiczna do zablokowania przekazania dokumentu do następnego etapu

W ramach typu obiegu „Faktury” dodano kontrolkę typu Wartość logiczna o nazwie „Czy zatwierdzono?” (identyfikator: „Bool1”).

Administrator chce, aby warunkiem koniecznym do przekazania dokumentu z etapu „Rejestracja” do następnego etapu „Dekretacja” był wybór opcji „Tak” w ramach tej kontrolki.

W tym celu administrator wybrał zakładkę „Schemat obiegu”, następnie kliknął na etap „Dekretacja”  i w ramach zakładki „Przekazanie” link ” Definiuj warunki”. W otwartym oknie wpisał następujący warunek:

 

[Bool1] = 1

 

Następnie zapisał typ obiegu.

Wprowadzanie warunku przekazania dokumentu do następnego etapu

 

Od tej pory kiedy operator DMS zapisze dokument i nie wybierze wartości w kontrolce „Czy zatwierdzono?” lub wybierze opcję Nie – przekazanie do następnego etapu nie będzie możliwe.

 

Blokada przekazania dokumentu do następnego etapu z powodu braku wyboru opcji w kontrolce „Czy zatwierdzono?”