Oferta jest zakończona w Allegro. Dlaczego nie widzę jej w zrealizowanych zamówieniach w e-Sale?

W panelu administracyjnym e-Sale w sekcji: Integracje/Allegro/Oferty znajduje się parametr “Twórz automatycznie zamówienia do ofert”. Gdy parametr zostanie aktywowany, wówczas oferty Allegro, które spełniają odpowiednie warunki, zostaną automatycznie przekształcone do zamówień w panelu administracyjnym (Sprzedaż/Zamówienia).

Uwaga
Jeżeli parametr nie jest aktywny, wówczas zamówienia będą widoczne w sekcji Marketplace/Allegro/Oferty i nie będą automatycznie przekształcane do zamówień w e-Sale. Konieczne będzie ręczne stworzenie zamówień przy użyciu opcji “Stwórz zamówienia” na liście Ofert “Do realizacji”.
Uwaga
Podstawowym warunkiem jest prawidłowe powiązanie Oferty z towarem w e-Sale. Jeżeli oferty wystawione na Allegro nie będą powiązane z żadnym towarem w panelu administracyjnym, wówczas zamówienia Allegro nie zostaną prawidłowo przekształcone do zamówień w e-Sale.

W szczególnych przypadkach pomimo włączonego parametru do automatycznego tworzenia zamówień oraz powiązania towaru, zamówienie nie pojawi się na liście transakcji zrealizowanych i na liście zamówień. Dzieje się tak, gdy:

  • klient nie wypełnił w serwisie Allegro formularza pozakupowego płatność i dostawa.  W tym przypadku oferta znajduje się w zakładce “oferty oczekujące na wypełnienie formularza…”. Sprzedawca nie otrzymuje z Allegro maila o utworzonym zamówieniu. Jeśli sprzedawca otrzymał maila z allegro czytaj punkt 4.
  • klient wybrał metodę płatności przelew PayU, ale w Allegro nie ma informacji od serwisu PayU o dokonaniu zapłaty
  • klient zapłacił zwykłym przelewem bankowym lub za pobraniem (poza PayU), a od zamówienia nie minęło 60 minut (w ciągu których klient ma prawo zmienić sposób płatności w Allegro).
W pierwszej kolejności należy zweryfikować powyższe informacje. Ponadto należy sprawdzić, czy w sekcji Ustawienia/Dziennik Zdarzeń/Oferty znajdują się jakieś komunikaty błędów. Jeżeli wystąpią błędy należy zweryfikować ich treść i odpowiednio uzupełnić brakujące elementy, np. parametry obowiązkowe dla Oferty.

Po wykonaniu powyższych czynności zalecamy dezaktywować parametr “Twórz automatycznie zamówienia do ofert”, a następnie ręcznie stworzyć zamówienia dla oczekujących transakcji, po czym ponownie włączyć automat.

Wskazówka
Jeżeli oferty nadal nie zostaną przekształcone do zamówień w panelu administracyjnym należy skontaktować się z Asystą Comarch e-Sale w celu dalszej weryfikacji.

Czy ten artykuł był pomocny?