Przechodzę z systemu ERP Optima na ERP XL. Z czym się to wiąże?

W jednym czasie Comarch e-Sklep może być zasilany bazą tylko z jednego systemu ERP. W sytuacji zmiany bazy systemu ERP, konieczne jest wyczyszczenie sklepu z zamówień, towarów oraz kontrahentów (opcjonalnie). Dodatkowo można pozostawić dane konfiguracyjne, takie jak dane firmy, regulaminy, SMTP itd. Następnie należy skonfigurować ten sklep w nowej bazie systemu ERP oraz wykonać synchronizację. Wówczas zostanie on zasilony towarami i kontrahentami z nowej bazy systemu ERP.

Wraz ze zmianą systemu ERP nie ma możliwości na migracje historii zamówień kontrahentów. Na nowym systemie ERP utworzą się nowe powiązania, stąd tak ważne jest zrobienie porządku w sklepie przed zmianą systemu ERP. Dlatego przed takim działaniem prosimy Klientów o realizację zamówień, zakończenie reklamacji/zwrotów, finalizację transakcji z Allegro/eBay itd. Następnie od naszej strony muszą zostać usunięte wszystkie relację kontrahentów ze starym systemem ERP.

W przypadku zmiany systemu ERP, z którym ma być synchronizowany Comarch e-Sklep należy:

1. Zrealizować wszystkie zamówienia z e-Sklepu w systemie ERP. Tak, żeby wszystkie zamówienia w e-Sklepie miały status ‘zrealizowano’, w tym też te z serwisu Allegro.
2. Wyłączyć automat synchronizacji w systemie ERP i nie wykonywać żadnych synchronizacji .
3. Po zmianie systemu ERP, konieczne będzie wyczyszczenie e-Sklepu z: towarów, grup towarowych i zamówień. Kontrahenci mogą zostać w e-Sklepie, a potem zostaną jeszcze raz przesłani do systemu ERP.
W tym punkcie, po zmianie systemu ERP należy nas o tym poinformować, ponieważ wykonujemy wówczas odpowiednie działania po stronie e-Sklepu. Poprzez „odpowiednie działania” należy rozumieć wspomniane wcześniej wykonanie czyszczenia e-Sklepu z odpowiednich powiązań, gdyż bez ich usunięcia synchronizacja może nie przebiegać prawidłowo.
4. Po przygotowaniu e-Sklepu i otrzymaniu wiadomości od Asysty e-Sklepu, będzie można wykonać synchronizację z systemu ERP oraz uruchomić automat synchronizacji.

Czy ten artykuł był pomocny?