Samouczek – kreator ustawień w Comarch e-Sale

Wstęp

Z każdą nową wersją Comarch e-Sale staje się coraz bardziej rozbudowanym programem. W związku z tym, aby ułatwić pierwsze etapy konfiguracji przygotowaliśmy narzędzie umożliwiające przeprowadzenie użytkownika w prosty sposób przez najważniejsze obszary w panelu administracyjnym. Utworzony samouczek zawiera uporządkowany zbiór podstawowych obszarów do konfiguracji, które przygotują Twój e-Sale do pracy.

Szybki start – jak zacząć?

Samouczek „Szybki start” dostępny jest w obszarze Dashboard przez okres 90 dni od daty utworzenia e-Sale.

Podczas logowania do panelu administracyjnego wyświetlony zostanie również powitalny komunikat dotyczący przygotowania e-Sale do sprzedaży online. Możesz zdecydować czy chcesz, aby informacja pojawiała się automatycznie od razu po zalogowaniu do e-Sale przez określony z góry czas, czy wolisz ukryć ją niezależnie od wprowadzonych zmian. Po wybraniu opcji zamknięcia samouczek zostanie zamknięty i nie wyświetli się przy następnym logowaniu do panelu.

Z każdym kolejnym logowaniem do panelu administracyjnego samouczek „Pomoc” widoczny jest w sekcji Dashboard w kafelku . Z tego miejsca można w każdej chwili wrócić do listy Szybkiego startu i włączyć samouczek lub dokończyć konfigurację.

Wygląd i działanie

Lista czynności na start zawiera uporządkowany zbiór podstawowych, a zarazem najważniejszych obszarów do konfiguracji, tj.:

    • Konto e-mail e-Sale,
    • Dane sprzedawcy,
    • Towary – synchronizacja danych z systemu Comarch ERP lub import przykładowej bazy,
    • Konto wybranej platformy Marketplace,
    • Usługa Paczkomatów Inpost.

Po kliknięciu w dany obszar zostaniesz przeniesiony do konkretnej strony w panelu administracyjnym. Jeżeli dane zostaną uzupełnione, wówczas w danym kafelku w lewym, górnym rogu widoczny będzie zielony znacznik potwierdzający poprawną konfigurację.

Skorzystaj z przygotowanej przez nas listy, aby skonfigurować swój e-Sale i rozpocząć sprzedaż internetową.

Czy ten artykuł był pomocny?