Wprowadzenie

Instalacja stacjonarna Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR może współpracować z aplikacją Comarch HRM w modelu usługowym dostępną w chmurze Comarch. Baza danych systemu ERP znajduje się na komputerze użytkownika, a jej kopia zawierająca dane wykorzystywane w aplikacji Comarch HRM oraz sama aplikacja, znajdują się na serwerach w Comarch Data Center. Wymiana danych między bazą na komputerze użytkownika i bazą w Comarch Data Center wykonuje się za pomocą usługi Serwis Operacji Automatycznych.

Uwaga
Złożenie zamówienia na uruchomienie aplikacji Comarch HRM w modelu usługowym wykonywana z poziomu Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR możliwa jest tylko dla Klientów posiadających gwarancję i zainstalowaną aktualną wersję systemu ERP.

Comarch HRM w modelu usługowym – ogólny schemat działania

Wskazówka
Proces składania zamówienia, konfiguracji i działania aplikacji Comarch HRM w modelu usługowym można zobaczyć również na filmie instruktażowym dostępnym na kanale YouTube: zobacz film.

Różnice pomiędzy Comarch HRM zainstalowanym lokalnie poprzez Comarch ERP WAMC a Comarch HRM w modelu usługowym:

  • Dane wprowadzone w bazie danych Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR lub w Comarch HRM widoczne są po wykonaniu synchronizacji.
  • W przypadku konfliktu (modyfikacja tych samych danych z poziomu Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR i Comarch HRM) ważniejsze są dane wprowadzone w Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR.
  • Powiadomienia mailowe wysyłane są po wykonaniu synchronizacji różnicowej.
  • Delegacje wpisane z poziomu Comarch HRM w chmurze mają własny schemat numeracji (E-DEL/ROK/numer).
  • W aplikacji Comarch HRM w modelu usługowym nie można modyfikować struktury podległościowej i zmieniać centrum podległościowego u pracownika. Dane dotyczące struktury są tylko do podglądu.
Wskazówka
Model usługowy nie wymaga instalacji Comarch ERP WAMC. Konfiguracja domeny i aktualizacja aplikacji jest wykonywana w Comarch Data Center.
Wskazówka
W przypadku Comarch ERP Optima w Chmurze Standard aplikację Comarch HRM jako dodatkowy moduł można zamówić po zalogowaniu się na Platformę WWW – https://www.online.comarch.pl > Bazy danych > Zarządzaj > Usługi dodatkowe. W przypadku tego typu usługi funkcjonalność aplikacji jest identyczna jak w instalacji lokalnej.

 

Czy ten artykuł był pomocny?