Szczegóły kontroli

Aby ułatwić przeglądanie szczegółów istniejącego planu kontroli, przygotowany został dodatkowy dashboard – ma on ułatwić przeglądanie zawartości planu zarówno pod względem przypisanych plików, jak i szczegółów czynności kontroli, wchodzących w skład danego planu.

Posiadając stworzony plan kontroli, mamy możliwość wejścia w jego szczegóły. W tym celu należy kliknąć w kod danego planu kontroli.

Nastąpi przejście do nowego okna ze szczegółami planu kontroli.

Szczegóły planu kontroli można podzielić na 6 sekcji, takich jak:

  • Informację kontrolne – informacje zawierające nazwę kontroli, opis, kod kontrolny, datę utworzenia

  • Kluczowy kontakt – informacje o osobie, która odpowiada za dany plan kontroli

  • Załączniki – informacja o przypiętych załącznikach do danego planu kontroli

  • Materiały – lista kontrolna materiałów i informacja, dla jakiego materiału dany plan jest utworzony, typem tego materiału oraz informacją, czy dany plan wywołany zostanie dla materiałów czy produktów. Aplikacja pozwala na wygenerowanie planów tylko i wyłącznie dla produktów.

  • Elementy kontrolne – znajdują się tutaj informację o  zastosowanych metodach kontroli wraz z opisem próbek pomiarowych – zatem lista czynności, które musi wykonać operator w celu potwierdzenia poprawności wykonanej sztuki materiału (szczegółowe informacje na temat czynności kontroli w rozdziale definicji)

W zakładce Elementy kontrolne istnieje możliwość przejścia do szczegółów danej partii. W tym celu należy nacisnąć przycisk strzałki, znajdujący się z prawej strony od danego elementu kontroli. Nastąpi rozwinięcie dokładnych parametrów danej próbki.

 

W szczegółach planu kontroli wprowadzono także dodatkowe opcje takie jak:

  • Edycja – modyfikacja danej próbki
  • Duplikacja – stworzenie dokładnie takiej samej próbki z zachowaniem wszystkich ustawień
  • Usunięcie – usunięcie danej próbki z planu kontroli

W celu wejścia w dodatkowe opcje należy na danej próbce kliknąć ikonę trzech kropek, nastąpi rozwinięcie menu kontekstowego z wybranymi opcjami.

Wskazówka
W systemie wprowadzono możliwość przywrócenia usuniętej próbki przez czas 5s, na wypadek gdyby nastąpiła pomyłka podczas usunięcia

W celu szybkiego przywrócenia usuniętej próbki należy kliknąć przycisk Cofnij umieszczony na informacji systemowej, nastąpi wtedy powrót usuniętej próbki.

Uwaga
Po tym czasie próba odzyskania usuniętej próbki nie będzie możliwa do przywrócenia. Będzie jedynie możliwe ponowne jej stworzenie

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Leave A Comment?

You must be logged in to post a comment.