Otwarcie dyspozycji

Po podniesieniu dyspozycji do realizacji pojawia się okno podzielone na 2 sekcje:

  • komunikat z nagłówkiem dokumentu i stopniem zrealizowania dyspozycji,
  • lista pozycji.

Na dolnym pasku w dolnej sekcji dostępne są następujące opcje:

  • dysmag_iko11 – zatwierdzenie lub zapisanie dokumentu w zależności od konfiguracji, wyjście do listy dyspozycji,
  • dysmag_iko13 – kryterium filtrowania listy dyspozycji (kliknięcie umożliwi przełączenie między pozycjami wszystkimi i do realizacji),
  • dysmag_iko14 – umożliwia wprowadzenie uwag (opisu) lub informacji dodatkowych (atrybutów) na nagłówku dyspozycji,
  • dysmag_iko15 – przejście do kroku realizacji pierwszej pozycji z listy.

Po otwarciu okna realizacji dyspozycji istnieje możliwość rozpoczęcia realizacji pozycji poprzez wybranie jej z listy lub zeskanowanie jej kodu EAN czytnikiem kodów kreskowych. Domyślnie aktywny jest filtr, który umożliwia wyszukiwanie pozycji po kodzie, EANie (towaru i partii), nazwie, cesze. Filtr jest domyślnie ukryty i można podglądnąć go poprzez kliknięcie na przycisk dysmag_iko16. Filtr pomimo domyślnego ukrycia jest cały czas aktywny, dzięki temu po wprowadzeniu wyszukiwanej frazy oraz naciśnięciu klawisza [Enter] (lub zeskanowaniu kodu EAN) rozpocznie się proces wyszukiwania pozycji.

Naciśnięcie na przycisk dysmag_iko11 domyślnie spowoduje zatwierdzenie dyspozycji, pod warunkiem, że została zrealizowana, chociaż jedna pozycja. W przypadku, gdy nie została zrealizowana żadna pozycja, to dyspozycja zostanie cofnięta do bufora i będzie możliwa jej późniejsza realizacja.

Czy ten artykuł był pomocny?