Handel z magazynem

image_print

Nowości

1. Deklaracja AKC-WW (7). Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów wprowadzono nową wersję formularza deklaracji AKC-WW (7) oraz wydruk zgodny z tą wersją. Formularz deklaracji AKC-WW (7) obowiązuje przy rozliczaniu deklaracji od dnia 01.04.2022 r.

2. JPK_FA(4). Umożliwiono przygotowanie i wysłanie pliku JPK_FA w nowej strukturze obowiązującej od 1 kwietnia 2022 roku. Najważniejsze zmiany w stosunku do poprzedniej wersji pliku to:

  • prezentowanie transakcji wystawianych w procedurze OSS – w pliku wykazywana jest wartość netto i VAT dokumentów w tej procedurze, jak również informacja o zagranicznych stawkach VAT jakie zostały wybrane na transakcji,
  • transakcje dla kontrahentów z Irlandii Północnej są oznaczane w pliku prefiksem kraju XI.

 

Nowy wzorzec dokumentu elektronicznego dla JPK_FA(4) jest automatycznie pobierany przez program po wejściu na listę plików JPK. Jeżeli chodzi o generowanie podglądu zawartości nowego pliku w arkuszu MS Excel, wymagane jest pobranie ważnej aktualizacji.

Poprawiono

1. Funkcje dodatkowe na dokumentach.

  • Poprawiono działanie funkcji dodatkowych dla dokumentu Przyjęcia Wewnętrznego przy zaznaczonym parametrze Odśwież dane w programie po wykonaniu. Dane są odświeżane po wykonaniu funkcji bez konieczności ponownego otwierania okna.
  • Poprawiono funkcje dodatkowe uruchamiane automatycznie przy zapisywaniu zmian na dokumentach Przyjęcia Zewnętrznego i Zamówień u dostawcy.

Czy ten artykuł był pomocny?