Wyszukiwanie dokumentów
Na stanowisku POS, w polu z filtrem tekstowym można wyszukiwać dokumenty na dwa sposoby:
-
- Lokalnie – dokument jest wyszukiwany tylko w lokalnej bazie stanowiska POS. W przypadku, gdy nie zostanie znaleziony, pojawi się komunikat „Brak wyników wyszukiwania”.
-
- Globalnie – dokument jest wyszukiwany najpierw w lokalnej bazie POS, a następnie w bazie systemu ERP. W przypadku, gdy żaden dokument nie zostanie znaleziony w bazie lokalnej, pojawi się komunikat z pytaniem: „Brak wyników wyszukiwania. Czy chcesz kontynuować wyszukiwanie również w systemie ERP?” W sytuacji, gdy zostanie znaleziony co najmniej jeden pasujący dokument, u dołu listy wyświetli się pytanie: „Czy chcesz kontynuować wyszukiwanie również w systemie ERP?”. W obu przypadkach, po naciśnięciu przycisku [Szukaj], zostanie przeszukana baza ERP w ramach firmy, do której należy stanowisko POS.
Firma XYZ ma dwa sklepy odzieżowe: w Krakowie oraz Rzeszowie. Podczas delegacji biznesowej w Krakowie, kontrahent kupuje koszulę w rozmiarze L. Po powrocie do domu okazuje się, że koszula jest na niego za mała. Kontrahent jedzie do najbliższego sklepu XYZ w Rzeszowie i prosi w kasie o wymianę koszuli na inny rozmiar. W bazie lokalnej stanowiska POS użytkownik nie ma paragonu, który przyniósł kontrahent. W celu przeprowadzenia procesu wymiany wprowadza numer paragonu w polu z filtrem tekstowym listy dokumentów handlowych i naciska [Szukaj]. Jeżeli stanowisko POS pracuje w trybie online, a dokument w systemie ERP był widoczny dla centrum, do którego jest ono podpięte, to po chwili pojawia się wynik wyszukania. Dzięki temu operator stanowiska POS w Rzeszowie może dokonać procesu wymiany na podstawie paragonu utworzonego na stanowisku POS w Krakowie.