Funkcje konfiguracyjne dostępne w Comarch HRM we współpracy z Comarch TNA

Zarządzanie Użytkownikami

W przypadku włączonej integracji Comarch HRM z Comarch TNA z poziomu listy Użytkowników zostaną udostępnione dodatkowe opcje:

1. Nadanie dostępu do Comarch TNA, gdy pracownik ma status „Brak Dostępu”.

2. Zablokowanie dostępu wybranym pracownikom do aplikacji Comarch TNA, gdy mają status „Aktywny”.

3. Odblokowanie dostępu do Comarch TNA dla pracowników ze statusem Zablokowany.

4. Nadawanie/usuwanie praw administratora – przycisk dostępny pod 3 kropkami gdy zaznaczono pracowników z aktywnym dostępem do Comarch TNA.

5. Zablokowanie/odblokowanie identyfikatora – przycisk dostępny pod 3 kropkami gdy zaznaczono pracowników z przypisanym niezablokowanym/zablokowanym identyfikatorem.

W dolnej części Listy Użytkowników znajduje się informacja o aktualnej liczbie dostępów do Comarch TNA oraz opcja zamówienia dodatkowego pakietu dostępów.

Identyfikatory RCP

Po poprawnym włączeniu integracji Comarch HRM z Comarch TNA w sekcji Comarch TNA / Identyfikatory zostanie pobrana z Comarch TNA lista identyfikatorów. Na liście poza numerem identyfikatora i jego statusem (Aktywny, Nieaktywny, Zablokowany) prezentowany jest przypisany do niego pracownik oraz rodzaj identyfikatora (Karta zbliżeniowa, Brelok, Naklejka, Inny). Identyfikatory można wyszukiwać po numerze oraz pracowniku jak i sortować po statusie, rodzaju i pracowniku (Wszystkie, Przypisany, Nieprzypisany).

Z poziomu listy identyfikatorów dostępne są następujące akcje:

  1. Przypisanie identyfikatora do wybranego pracownika.
  2. Aktywowanie danego identyfikatora, jeśli ma on aktualnie status nieaktywny (przycisk dostępny pod 3 kropkami).
  3. Dezaktywowanie identyfikatora, który jest aktywny lub zablokowany (przycisk dostępny pod 3 kropkami).
  4. Zablokowania i odblokowanie identyfikatora (przycisk dostępny pod 3 kropkami).

Konfiguracja Comarch HRM we współpracy z Comarch TNA

W przypadku włączenia integracji z Comarch TNA w zakładce RCP konfiguracji Comarch HRM pojawi dodatkowo sekcja  „Import czasu pracy z Comarch TNA”, gdzie można ustawić strefy czasu pracy powiązane z poszczególnymi wejściami (standardowe wejścia i wyjścia, praca zdalna, przerwa służbowa i prywatna).  Administrator ma możliwość wyłączenia domyślnych opcji i przypisania na stałe wybranej strefy czasu pracy.

Dodatkowo w Comarch HRM dostępnych jest szereg opcji związanych z wygładzaniem czasu pracy, który będzie zaczytywany z Comarch TNA jak uwzględnienie wcześniejszych i późniejszych wejść do Firmy, czasy przerw czy akceptacja nadgodzin.

Uwaga: W przypadku integracji Comarch TNA z Comarch HRM opcje konfiguracji wygładzania czasów pracy są dostępne tylko w Comarch HRM, w Comarch TNA ta opcja jest wyłączona.

Szerszy zakres informacji w zakresie konfiguracji Comarch HRM z Comarch TNA można znaleźć w dokumentacji pomocy Comarch HRM.

Czy ten artykuł był pomocny?

Leave A Comment?