Parametr Pobieraj Kod artykułu do pola “Indeks”
Na definicji firmy na zakładce KSeF udostępniona została opcja pozwalająca na wysyłanie w polu Indeks kodu towaru lub cechy z pozycji dokumentu. W przypadku gdy parametr Pobieraj Kod artykułu do pola “Indeks” jest:
- zaznaczony – do KSeF zostanie wysłany zostanie kod towaru z pozycji faktury
- odznaczony – do KSeF zostanie wysłana zostanie cecha z pozycji faktury
Seryjne generowanie dokumentów pobranych z KSeF
Seryjne generowanie dokumentów VAT dla dokumentów pobranych z KSeF jest możliwe, gdy na grupie operatorów zostało zaznaczone uprawnienie Seryjne generowanie dokumentów pobranych z KSeF. Po jego zaznaczeniu z poziomu Zakup -> Import KSeF dostępny jest przycisk [Faktury VAT] w grupie przycisków Generowanie seryjne.
Po zaznaczeniu na liście wybranych faktur zaimportowanych z KSeF i wybraniu ww przycisku otwarte zostanie okno pozwalające na wskazanie rejestru/podrejestru do którego mają trafić generowane dokumenty.
Celem wygenerowania faktur VAT należy wybrać przycisk [Generuj].
Podczas generowania weryfikowane są poniższe warunki:
- znacznik RodzajFaktury w pliku XML z KSeF musi posiadać jeden z poniższych statusów: faktura podstawowa (VAT), faktura zaliczkowa (ZAL), Faktura rozliczająca / końcowa (ROZ)
- dla danego dokumentu z KSeF nie została już wcześniej wygenerowana faktura VAT



