Konieczność akceptacji przez Klienta zamówienia złożonego przez Partnera

W przypadku usług sprzedawanych w modelu prowizyjnym, gdzie Comarch SA wystawia faktury bezpośrednio na Klienta, przed przystąpieniem do realizacji zamówienia wymagamy zaakceptowania go przez Klienta.

Uwaga
Nie dotyczy usług Comarch IBARD oraz Comarch TNA, które sprzedawane są w modelu rabatowym.

Po złożeniu zamówienia przez Partnera na ekranie wyświetli się poniższa informacja a zamówienie otrzyma status “Oczekuje na akceptację Klienta”.

“Zamówienie zostało przekierowane do Twojego Klienta i czeka na jego akceptację.”

Na wskazany w zamówieniu kontaktowy adres e-mail Klienta wysyłane jest powiadomienie o zamówieniu i konieczności jego akceptacji. Aby zaakceptować zamówienie, Właściciel lub Administrator organizacji Klienta powinien zalogować się do Comarch Cloud Portal i przejść do CloudManagement: 

Następnie do zakładki Zamówienia i płatności:

Po akceptacji zamówienia przez Klienta, zamówienie przejdzie do realizacji.

Wskazówka
Wyjątkiem jest usługa Comarch Shipping, gdzie oprócz akceptacji zamówienia, zgodnie z regulaminem Klient jest zobowiązany do dokonania pierwszej płatności z góry za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Po upływie pierwszego okresu rozliczeniowego, zamówienie jest automatycznie przedłużane na kolejne okresy, za które wystawiana jest faktura z góry z 14-dniowym terminem płatności.

Gdy usługa będzie włączona, Klient dostanie powiadomienie, zmieni się także status zamówienia.

Czy ten artykuł był pomocny?