Biblioteki

Aplikacji Biblioteki można używać do tworzenia bibliotek w celu rejestrowania różnych deklaracji w języku skryptowym systemu. Bibliotek można używać w definicjach działań, definicjach procesów i indywidualnych kontrolach.

Niniejsza dokumentacja opisuje sposób tworzenia i korzystania z bibliotek. Zawiera również informacje o możliwych wymaganiach wstępnych i efektach użytkowania.

Definicje terminów

Definicja działania

Definicja działania jest szablonem dla działań generowanych na jej podstawie. Jeśli definicja działania jest aktywna, silnik workflow tworzy nowe działanie, gdy wystąpi zarejestrowane zdarzenie, pod warunkiem spełnienia warunku przejścia. Definicje działań są niezależne od bazy danych OLTP i systemu, w którym zostały zarejestrowane, ponieważ nie zawierają ani danych specyficznych dla systemu, ani danych specyficznych dla OLTP. Definicje działań są zapisywane w bazie danych repozytorium.

Systemowy język skryptowy

Wyrażenia, warunki, polecenia i deklaracje są używane do wyrażania złożonych relacji. Wszystkie te wyrażenia są częścią wspólnego języka skryptowego zwanego Językiem skryptowym systemu. Składnia języka skryptowego systemu jest oparta na SQL, Pascal i Java. Język skryptowy systemu jest wykorzystywany w Workflow Management, np. do formułowania warunku wstępnego lub warunku przejścia lub do określania obsługujących, którzy nie są zgrupowani w roli workflow.

Opis aplikacji

Aplikacja Biblioteki służy do tworzenia lub edytowania bibliotek. Biblioteki mogą zawierać stałe, zmienne, funkcje i polecenia w języku skryptowym systemu. Bibliotek można używać w definicjach działań, definicjach procesów i indywidualnych kontrolach, importując je do odpowiednich aplikacji za pomocą importu. Można importować tylko biblioteki, których przedrostek eksportu odpowiada przedrostkowi eksportu uruchomionego systemu.

Bibliotek nie można importować do definicji działań i definicji procesów, których deklaracje są zapisane w języku skryptowym innym niż systemowy język skryptowy. W aplikacji Obiekty deweloperskie można tworzyć skrypty w języku JavaScript oraz ładować je i używać w definicjach działań, na przykład za pomocą funkcji załadowania JavaScript.

Uwaga
Skrypty mają wiele zalet w porównaniu z bibliotekami. Na przykład skrypty obsługują wersjonowanie i mogą być transportowane z systemu testowego do systemu produkcyjnego przy użyciu funkcji logistyki oprogramowania. Z tego powodu korzystanie z bibliotek w Workflow Management nie jest już zalecane od wersji 6.0 Comarch ERP Enterprise.

Nagłówek

Nagłówek zawiera pola, które jednoznacznie identyfikują bibliotekę.

  • Biblioteka – ten element kontrolny zawiera metadane i nie wolno go usuwać. Do identyfikacji biblioteki wymagane są następujące dane: przedrostek eksportu i identyfikacja oparta na przypisaniu typu bazy danych oraz dowolnie wybrany ciąg znaków. Identyfikacja biblioteki jest wprowadzana w polu Biblioteka. Składa się on z następujących informacji: wyboru typu bazy danych w pierwszym polu wejściowym i dowolnie wybrany ciąg znaków w drugim polu wejściowym.
    • Typ bazy danych – należy wybrać typ bazy danych, której ma dotyczyć biblioteka. Po zapisaniu nowej biblioteki nie można już zmienić typu bazy danych.
    • Ciąg znaków – należy wprowadzić ciąg znaków w tym polu, aby zidentyfikować bibliotekę. Może on składać się z cyfr, liter lub kombinacji cyfr i liter i może być dowolnie wybrany przy pierwszym wprowadzeniu.
  • Przedrostek eksportu – przedrostek eksportu jednoznacznie identyfikuje bibliotekę w połączeniu z identyfikatorem biblioteki. Biblioteki mogą być używane tylko w systemie z tym samym przedrostkiem eksportu. Biblioteki z innych systemów, a zatem z innym przedrostkiem eksportu, muszą zostać przeniesione. Podczas transferu biblioteka jest duplikowana przy użyciu przedrostka eksportu bieżącego systemu. Po zapisaniu biblioteki nie można już zmienić przedrostka eksportu.
  • Oznaczenie – ta kontrolka zawiera metadane i nie może zostać usunięta. Opis służy jako dodatkowa cecha identyfikująca. Może składać się z dowolnie wybranego tekstu. Należy wprowadzić znaczący opis, który jest tak jasny, jak to możliwe, aby ułatwić wyszukiwanie.

Obszar roboczy

Obszar roboczy składa się z następującego pola wejściowego:

  • Deklaracje – ta kontrolka zawiera metadane i nie może zostać usunięta. W tym polu można wprowadzić deklaracje, które można dołączyć jako bibliotekę w innych kontekstach.

Dostępne funkcje

W bibliotekach można używać wszystkich ogólnych funkcji i poleceń. Dostępne funkcje zostały opisane w dokumentacji Silnik workflow.

Można również korzystać z następujących funkcji:

  • @
  • połączenie
  • fireEvent
  • resolvePartner
  • resolveRole

Akcja [Przejmij bibliotekę]

Ta kontrolka zawiera metadane i nie może zostać usunięta. Akcji [Przejmij bibliotekę] należy użyć, aby powielić otwartą bibliotekę, której przedrostek eksportu nie pasuje do przedrostka eksportu uruchomionego systemu. Przedrostek eksportu jest zastępowany przedrostkiem eksportu używanego systemu.

Konfiguracja

Dla aplikacji Biblioteki nie ma konieczności definiowania dodatkowych ustawień w aplikacji Konfiguracja.

Ta aplikacja może być używana tylko wtedy, gdy w aplikacji Konfiguracja aktywowana jest funkcja Workflow Management.

Jednostki biznesowe

Następująca jednostka biznesowa jest istotna dla aplikacji Biblioteki, wykorzystywanej przykładowo do:

  • Nadawania uprawnień
  • Konfigurowania definicji działań
  • Importowania lub eksportowania danych

Biblioteka:

com.cisag.sys.workflow.obj.ScriptLibrary

Uprawnienia

Uprawnienia można przypisywać zarówno za pomocą ról uprawnień, jak i poprzez przypisanie organizacji. Koncepcję uprawnień można znaleźć w dokumentacji technicznej Uprawnienia.

Umiejętności specjalne

Aplikacja Biblioteki nie posiada umiejętności specjalnych.

Przypisania organizacyjne

Aplikacja Biblioteki nie wymaga przyporządkowań organizacji.

Funkcje specjalne

Aplikacja Biblioteki nie posiada funkcji specjalnych.

Upoważnienia dla partnerów biznesowych

Aplikacja Biblioteki nie jest udostępniana partnerom biznesowym.

Czy ten artykuł był pomocny?