Aplikacje Lista: Działania/Baza danych OLTP i Lista: Działania/Baza danych repozytorium służą przede wszystkim do wyszukiwania działań za pomocą ich podstawowych informacji, takich jak obsługujący, czas rozpoczęcia i zakończenia oraz jednostki biznesowe powiązane z działaniem. Ta aplikacja zapewnia przegląd działań, które zostały utworzone i zarejestrowane. Ponadto z poziomu aplikacji można wykonywać dalsze działania w odniesieniu do jednego lub większej liczby działań, takie jak ukończenie lub przeniesienie działań.
Główny ogólny opis aplikacji typu lista, który obejmuje zwykłą obsługę zapytania i obszaru roboczego, można znaleźć w dokumentacji Listy.
Informacje na temat konfiguracji, jednostek biznesowych i uprawnień można znaleźć w dokumentacji Działania.
Poniżej omówiono tematy, które odnoszą się konkretnie do aplikacji Lista: Działania/Baza danych OLTP i Lista: Działania/Baza danych repozytorium.
Opis aplikacji
Aplikacji Lista: Działania/Baza danych OLTP i Lista: Działania/Baza danych repozytorium można użyć, aby uzyskać przegląd wszystkich lub wybranych działań. Dostępne są również dodatkowe opcje edycji:
- Wyświetlanie zadań powiązanych z działaniem
- Wyświetlanie jednostek biznesowych powiązanych z działaniem
- Wykorzystanie numeru działania, aby przełączyć się do aplikacji Działania w celu dalszej edycji działania
- Przełączanie się do aplikacji Procesy za pomocą numeru procesu, aby kontynuować edycję procesu wyższego poziomu
- Wykonywanie działań związanych z aplikacją
Aplikacja składa się z nagłówka i obszaru roboczego.
Nagłówek
Pola zapytań są przechowywane w nagłówku aplikacji. Z reguły najważniejsze pola zapytań są już dostępne. Jednak liczba pól zapytań i ich rozmieszczenie mogą się różnić.
Nagłówek jest zapisywany dla każdego widoku. Można określić, które pola zapytań będą wyświetlane. W tym celu należy wybrać żądane pola zapytania z listy pól. Opis pól zapytań można zazwyczaj znaleźć w bezpośredniej pomocy.
Ogólny opis nagłówka można znaleźć w dokumentacji Listy.
Aby uzyskać informacje na temat znaczenia pól, należy zapoznać się z objaśnieniami w dokumentacji Działania.
Szczegóły wyszukiwania
Oprócz wyszukiwania głównego z charakterystyką zapytania w nagłówku aplikacji, można również korzystać z wyszukiwania szczegółowego. Wyszukiwania szczegółowe można łączyć z wyszukiwaniem głównym, dzięki czemu zarówno charakterystyka zapytania z obszaru zapytania, jak i charakterystyka zapytania z wyszukiwania szczegółowego są oceniane jako połączenie AND. W wierszu sekcji wyszukiwania szczegółowego dostępne jest pole wyboru umożliwiające łączenie. Dla każdego wyszukiwania szczegółowego dostępny jest osobny przycisk, dzięki któremu odpowiednie wyniki mogą być również wyświetlane w obszarze roboczym. Jeśli przycisk ten zostanie aktywowany, w obszarze roboczym pojawi się kolejny wiersz nagłówka z odpowiednimi szczegółowymi informacjami.
Dostępne jest następujące szczegółowe wyszukiwania:
- Powiązania
- Zadania
Z reguły najważniejsze pola zapytań są już dostępne. Można samodzielnie określić, które pola zapytań będą wyświetlane. W tym celu należy wybrać wymagane pola zapytania z listy pól. Opis pól zapytań można zazwyczaj znaleźć w bezpośredniej pomocy. W razie potrzeby należy skorzystać z pomocy wprowadzania dla pola zapytania.
Obszar roboczy
W obszarze roboczym dostępna jest tabela, w której wyświetlane są żądane działania. Użytkownik może samodzielnie określić, które informacje będą wyświetlane dla danego działania. Aby wyświetlić działanie na różne sposoby z różnymi informacjami, można utworzyć kilka widoków.
Jeśli aktywowano również przycisk wyszukiwania szczegółowego, tabela będzie zawierać dodatkowy wiersz nagłówka i szczegółowe informacje.
Ogólny opis obszaru roboczego można znaleźć w dokumentacji Listy.
Aby uzyskać informacje na temat znaczenia kolumn, należy zapoznać się z objaśnieniami w dokumentacji Działania.
Działania związane z aplikacją
Za pomocą tych aplikacji typu lista można wykonać następujące akcje:
- [Zrealizuj działanie]
- [Realizuj działanie bez przetwarzania]
- [Przesuń na wcześniejszy termin]
Akcje te zostały szczegółowo opisane w dokumentacji Działania.
Akcja [Zrealizuj działanie]
Ten element kontrolny zawiera metadane i nie może zostać usunięty. Tej akcji należy użyć, aby przypisać status Zrealizowane do działania. Jeśli działanie nadal ma otwarte zadania, są one przypisywane do statusu zadania Zrealizowane. Jeśli otwarte zadanie jest nadal przetwarzane, zostanie mu przypisany status Zablokowane. Akcja jest możliwa tylko dla działań, które mają jeden z następujących statusów: Do realizacji, W opracowaniu, Zaległe, Zaległe w opracowaniu.
Akcja [Realizuj działanie bez przetwarzania]
Akcji należy użyć, aby przypisać do działania status Zakończone bez przetwarzania. Jeśli działanie nadal ma otwarte zadania, zostanie im przypisany status zadania Zakończone bez opracowania. Jeśli otwarte zadanie jest nadal przetwarzane, zostanie mu przypisany status Zablokowane. Akcja jest możliwa tylko w przypadku działań, które mają jeden z następujących statusów: Do realizacji, W opracowaniu, Zaległe, Zaległe w opracowaniu.
Akcja [Przesuń na wcześniejszy termin]
Za pomocą akcji można zmienić początek okresu przetwarzania dla działania. Akcja może nadać wybranym działaniom nowy status w zależności od nowego czasu rozpoczęcia. Akcja [Przesuń na wcześniejszy termin] jest możliwa tylko dla działań, które mają jeden z następujących statusów: Zaplanowane, Do realizacji, W opracowaniu. Nowy czas rozpoczęcia jest wprowadzany w oknie dialogowym przetwarzania w tle.