Lista: Kompletacje/Pozycje

Aplikacja Lista: Kompletacje/Pozycje służy przede wszystkim do wyszukiwania pozycji kompletacji na podstawie ich podstawowych informacji, takich jak rodzaj i numer kompletacji . Za pomocą tej aplikacji można uzyskać przegląd zarejestrowanych pozycji. Ponadto z poziomu aplikacji można wykonywać dalsze akcje dla jednego lub większej liczby dokumentów, takie jak tworzenie zleceń magazynowych.

Główny ogólny opis listy, który obejmuje zwykłą obsługę zapytania i obszaru roboczego, można znaleźć w dokumentacji Listy. Informacje na temat konfiguracji, jednostek biznesowych i uprawnień można znaleźć w dokumentacji Kompletacje, która opisuje aplikację dokumentu. Poniżej omówiono tematy dotyczące aplikacji Lista: Kompletacje/Pozycje.

Opis aplikacji

Za pomocą aplikacji Lista: Kompletacje/Pozycje można uzyskać przegląd wszystkich lub wybranych pozycji prowizji. Dostępne są również dodatkowe opcje edycji:

  • Wyświetlenie łańcucha dokumentów dla pojedynczego dokumentu.
  • Przejście do aplikacji Kompletacje poprzez numer dokumentu w celu dalszego przetwarzania dokumentu.
  • Wykonywanie akcji związanych z aplikacją.

Aplikacja jest dostępna zarówno w ramach Logistyki magazynowej, jak i Sprzedaży. W ramach modułu Logistyka magazynowa można wyszukiwać wszystkie pozycje kompletacji w aplikacji. W ramach modułu Sprzedaż można wyszukiwać w aplikacji tylko te pozycje kompletacji, które wynikają z zamówień sprzedaży i zleceń dystrybucji.

Aplikacja składa się z nagłówka i obszaru roboczego.

Nagłówek

Pola zapytań są przechowywane w nagłówku. Z reguły najważniejsze pola zapytań są już dostępne. Jednak liczba pól zapytań i ich rozmieszczenie mogą się różnić.

Obszar zapytań jest zapisywany dla każdego widoku. Można określić, które pola zapytań będą wyświetlane. W tym celu należy wybrać żądane pola zapytań z listy pól. Opis pól zapytań można zazwyczaj znaleźć w bezpośredniej pomocy.

Ogólne opisy pól zapytań można znaleźć w dokumentacji Listy.

Informacje na temat znaczenia pól można znaleźć w objaśnieniach w dokumentacji Kompletacje.

Wyszukiwanie szczegółowe

Oprócz wyszukiwania głównego z charakterystyką zapytania w obszarze zapytania, można również korzystać z wyszukiwania szczegółowego. Wyszukiwanie szczegółowe można połączyć z wyszukiwaniem głównym, tak aby zarówno charakterystyka zapytania z obszaru zapytania, jak i charakterystyka zapytania z wyszukiwania szczegółowego były oceniane jako połączenie AND. W wierszu sekcji wyszukiwania szczegółowego dostępne jest pole wyboru umożliwiające łączenie. Dla każdego wyszukiwania szczegółowego dostępny jest osobny przycisk, dzięki któremu odpowiednie wyniki mogą być również wyświetlane w obszarze roboczym. Jeśli przycisk ten jest aktywny, w obszarze roboczym pojawia się dodatkowy wiersz podpisu z odpowiednimi szczegółowymi informacjami.

Dostępne są następujące szczegółowe wyszukiwania:

  • Informacje o specyfikacji
  • Informacje o dostawie
  • Informacje o zamówieniach (tylko w ramach Logistyki magazynowej)
  • Informacje o zamówieniu sprzedaży
  • Informacje o zleceniu dystrybucji
  • Informacje o zleceniu produkcyjnym (tylko w ramach Logistyki magazynowej)

Obszar roboczy

W obszarze roboczym dostępna jest tabela, w której wyświetlane są przesyłki, których dotyczy zapytanie. Użytkownik może samodzielnie określić, które informacje będą wyświetlane dla zlecenia. Można utworzyć kilka widoków, aby wyświetlić przesyłkę na różne sposoby z różnymi informacjami.

Jeśli aktywowano również przycisk wyszukiwania szczegółowego, tabela zawiera dodatkowy wiersz nagłówka i szczegółowe informacje.

Ogólny opis obszaru roboczego można znaleźć w dokumentacji Listy.

Informacje na temat znaczenia kolumn można znaleźć w objaśnieniach w dokumentacji Kompletacje.

Akcja związana z aplikacją: Utwórz zlecenie magazynowe

Akcja [Utwórz zlecenia magazynowe] służy do tworzenia zleceń magazynowych dla wybranych kompletacji. Są one generowane dla kompletacji, które mają status W trakcie opracowania i dla których istnieją otwarte ilości do pobrania w lokalizacji magazynowej zarządzanej przez magazyn.

Po wykonaniu akcji wyświetlane jest okno dialogowe, w którym dostępne są następujące pola:

  • Łączenie – w tym polu można określić, czy kilka przesyłek i pozycji z tymi samymi danymi ma zostać zgrupowanych w celu pobrania zapasów za pomocą zleceń magazynowych. Do wyboru są następujące pozycje:
    • Nie – zlecenie magazynowe jest tworzone dla każdej kompletacji bez wcześniejszego zlecenia magazynowego.
    • Z uwzględnieniem wszystkich kompletacji – zlecenie magazynowe jest tworzone dla każdej kompletacji, która używa tego samego rodzaju zlecenia magazynowego w rodzaju kompletacji.
    • Z uwzględnieniem wszystkich kompletacji i te same pozycje – zlecenie magazynowe jest generowane dla każdej kompletacji, która używa tego samego rodzaju zlecenia magazynowego w rodzaju kompletacji. Jeśli ten sam właściciel magazynu, artykuł i miejsce przechowywania są używane w kilku pozycjach kompletacji, pozycje te są łączone w jedną pozycję zlecenia magazynowego.
  • Rodzaj dyspozycji magazynowej – jeśli w tym polu zostanie wprowadzony rodzaj zlecenia magazynowego, zlecenie magazynowe z tym rodzajem zostanie utworzone podczas kompletacji wielopoziomowej, niezależnie od tego, czy i jakie rodzaje zlecenia magazynowego zostały określone w rodzajach kompletacji.

W przypadku niewprowadzenia rodzaju zlecenia magazynowego używane są rodzaje zlecenia magazynowego określone w rodzajach kompletacji.

Użycie Wycofanie dla kompletacji musi być określone dla wprowadzonego rodzaju zlecenia magazynowego.

Rodzaj zlecenia  magazynowego można wprowadzić tylko po wybraniu jednego z tych wpisów w polu Łączenie:

    • Z uwzględnieniem wszystkich kompletacji
    • Z uwzględnieniem wszystkich kompletacji i te same pozycje
  • Kompletacja –  tym polu należy określić pozycje, dla których ma zostać utworzone zlecenie magazynowe zgodnie z ich specyfikacjami kompletacji. Podczas tworzenia zlecenia magazynowego uwzględniane są tylko te pozycje kompletacji, które zawierają pozycje z odpowiednią definicją kompletacji. Sposób kompletacji pozycji jest zdefiniowany w danych podstawowych pozycji.

Należy wybrać spośród następujących pozycji:

    • Dowolny
    • Dla zlecenia
    • Dla wszystkich zleceń
  • Odpowiedzialny pracownik – pozwala wprowadzić identyfikator partnera i użyć go, aby przypisać odpowiedzialnego pracownika do zleceń magazynowych. Partner musi mieć rolę Pracownik.

Jeśli w tym polu zostanie wskazany odpowiedzialny pracownik, zlecenia magazynowe będą tworzone dla tego pracownika.

Jeśli nie określisz odpowiedzialnego pracownika, zostanie on określony i użyty zgodnie z rodzajem zlecenia magazynowego zapisanym w typie zlecenia magazynowego.

Uprawnienia można przypisywać zarówno za pomocą ról uprawnień, jak i poprzez przypisanie organizacji. Koncepcję uprawnień można znaleźć w artykule Uprawnienia.

Więcej informacji na temat uprawnień związanych z kompletacjami można znaleźć w dokumentacji Kompletacje. Należy zwrócić uwagę na odchylenia w aplikacjach list dla partnerów biznesowych.

Uprawnienia dla partnerów biznesowych

Aplikacja Lista: Kompletacje/Pozycje w ramach Logistyki magazynowej nie jest udostępniana partnerom biznesowym.

Aplikacja Lista: Kompletacje/Pozycje w ramach modułu Sprzedaż jest udostępniana klientom.

Czy ten artykuł był pomocny?