Lista: Zadania/baza danych OLTP i Zadania/baza danych repozytorium

Aplikacje Lista: Zadania/Baza danych OLTP i Lista: Zadania/Baza danych repozytorium służą przede wszystkim do wyszukiwania zadań za pomocą ich podstawowych informacji, takich jak użytkownik, status zadania i jednostki biznesowe powiązane z działaniem wyższego poziomu. Ta aplikacja zapewnia przegląd utworzonych zadań i działań wyższego poziomu. Ponadto z poziomu aplikacji można wykonywać dalsze działania dla jednego lub większej liczby zadań, takie jak ukończenie lub odroczenie zadań.

Główny ogólny opis aplikacji typu lista, który obejmuje zwykłą obsługę zapytania i obszaru roboczego, można znaleźć w dokumentacji Listy.

Informacje na temat konfiguracji, jednostek biznesowych i uprawnień można znaleźć w dokumentacji Działania.

Poniżej omówiono tematy dotyczące aplikacji Lista: Zadania/Baza danych OLTP i Lista: Zadania/Baza danych repozytorium.

Opis aplikacji

Aplikacji Lista: Zadania/Baza danych OLTP i Lista: Zadania/Baza danych repozytorium można użyć, aby uzyskać przegląd wszystkich lub wybranych zadań. Dostępne są również dalsze opcje edycji:

  • Wyświetlanie działań wyższego poziomu zadania
  • Wyświetlanie jednostek biznesowych powiązanych z działaniem wyższego poziomu
  • Wykorzystanie numeru działania, aby przełączyć się do aplikacji Działania w celu dalszej edycji działania
  • Wykonywanie działań związanych z aplikacją

Aplikacja składa się z nagłówka i obszaru roboczego.

Nagłówek

Pola zapytań są przechowywane w nagłówku aplikacji. Z reguły najważniejsze pola zapytań są już dostępne. Jednak liczba pól zapytań i ich rozmieszczenie mogą się różnić.

Nagłówek jest zapisywany dla każdego widoku. Można określić, które pola zapytań będą wyświetlane. W tym celu należy wybrać żądane pola zapytania z listy pól. Opis pól zapytań można zazwyczaj znaleźć w bezpośredniej pomocy.

Ogólny opis nagłówka można znaleźć w dokumentacji Listy.

Aby uzyskać informacje na temat znaczenia pól, należy zapoznać się z objaśnieniami w dokumentacji Działania.

Wyszukiwanie szczegółowe Powiązania

Ta kontrolka zawiera metadane i nie wolno jej usuwać. Oprócz wyszukiwania głównego z charakterystyką zapytania w obszarze zapytania, dostępne jest wyszukiwanie szczegółowe Powiązania. Wyszukiwania szczegółowe można łączyć z wyszukiwaniem głównym, dzięki czemu zarówno charakterystyka zapytania z obszaru zapytań, jak i charakterystyka zapytania z wyszukiwania szczegółowego są analizowane jako operacja AND. Pole wyboru jest dostępne do łączenia w wierszu sekcji wyszukiwania szczegółowego. Aby móc wyświetlić odpowiednie wyniki w obszarze roboczym, należy wybrać przycisk [Powiązania]. Jeśli przycisk ten zostanie aktywowany, w obszarze roboczym pojawi się kolejny wiersz nagłówka z odpowiednimi szczegółowymi informacjami.

Z reguły najważniejsze pola zapytań są już dostępne. Można samodzielnie określić, które pola zapytań będą wyświetlane. W tym celu należy wybrać wymagane pola zapytania z listy pól. Opis pól zapytań można zazwyczaj znaleźć w bezpośredniej pomocy. W razie potrzeby należy skorzystać z pomocy wprowadzania dla pola zapytania.

Obszar roboczy

W obszarze roboczym dostępna jest tabela, w której wyświetlane są zadania, których dotyczy zapytanie. Użytkownik może samodzielnie określić, które informacje będą wyświetlane dla zadania. Można utworzyć kilka widoków, aby wyświetlić zadanie na różne sposoby z różnymi informacjami.

Jeśli aktywowano również przycisk wyszukiwania szczegółowego, tabela będzie zawierać dodatkowy wiersz nagłówka i szczegółowe informacje.

Ogólny opis obszaru roboczego można znaleźć w dokumentacji Listy.

Aby uzyskać informacje na temat znaczenia kolumn, należy zapoznać się z objaśnieniami w dokumentacji Działania.

Działania związane z aplikacją

Za pomocą omawianych aplikacji można wykonać następujące akcje:

  • [Zastosuj]
  • [Zrealizuj]
  • [Realizacja bez opracowania]
  • [Wstrzymaj]
  • [Przekaż]
Akcja [Zastosuj]

Akcji można użyć, aby przypisać status W opracowaniu do zadań. Ten status można przypisać tylko do zadań, które mają jeden z następujących statusów: Do realizacji, Otrzymano, Zaległe. Wszystkie inne zadania nie są przetwarzane.

Akcja [Zrealizuj]

Akcji można użyć, aby przypisać status Zrealizowane do zadań. Ten status można przypisać tylko do zadań, które mają jeden z następujących statusów: Zaplanowane, Do realizacji, Otrzymano, Zaległe, W opracowaniu. Wszystkie inne zadania nie są przetwarzane.

Akcja [Realizacja bez opracowania]

Za pomocą tej akcji można przypisać do zadań status Zakończone bez opracowania. Ten status można przypisać tylko do zadań, które mają jeden z następujących statusów: Zaplanowane, Do Realizacji, Otrzymano, Zaległe, W opracowaniu. Wszystkie inne zadania nie są przetwarzane.

Akcja [Wstrzymaj]

Akcji należy użyć, aby przypisać jeden z następujących statusów do zadań o statusie W opracowaniu: Do realizacji, Otrzymano, Zaległe. Status wstrzymanego zadania zależy od statusu działania. Nie można go przypisać ręcznie.

Akcja [Przekaż]

Akcji należy użyć, aby przekazać zadania innemu użytkownikowi. Ta akcja jest wykonywana tylko dla zadań, które mają jeden z następujących statusów: Zaplanowane, Do realizacji, Otrzymano, Zaległe, W opracowaniu, Zablokowane. Po wykonaniu akcji zostanie otwarte okno dialogowe. W sekcji Przekieruj zadanie okna dialogowego o tej samej nazwie dostępne są następujące pola:

  • Typ operatora – ta kontrolka zawiera metadane i nie wolno jej usuwać. W tym polu należy wybrać typ operatora, do którego mają zostać przekazane wybrane zadania. W zależności od wybranego typu operatora poniżej typu wyświetlane są różne pola. Można wybrać następujące typy operatorów:
    • Użytkownik
    • Osoba
  • Nowy użytkownik oprac. – ten element sterujący zawiera metadane i nie wolno go usuwać. Jeśli w polu Typ operatora wybrano opcję Użytkownik, można użyć tego pola do wybrania użytkownika, który zostanie wprowadzony jako nowy operator dla wybranych zadań.
Uwaga
Jeśli w polu Typ operatora wybrano pozycję Osoba, zamiast tego pola zostanie wyświetlone pole Osoba.
  • Osoba – ten element zawiera metadane i nie wolno go usuwać. Jeśli w polu Typ operatora wybrano opcję Osoba, w tym polu można wybrać partnera typu Osoba, do którego mają być przekazywane wybrane zadania.
Uwaga
Jeśli w polu Typ operatora wybrano pozycję Użytkownik, zamiast tego pola zostanie wyświetlone pole Nowy użytkownik oprac.
  • Rodzaj przekazania – ta kontrolka zawiera metadane i nie może zostać usunięta. Zadanie może zostać przekazane innemu użytkownikowi lub skopiowane. Jeśli zadanie zostanie przekazane, zmieni ono status na Przekazane i nie będzie już istotne dla dalszego przetwarzania. Dla nowego edytora tworzone jest nowe zadanie, któremu przypisywany jest status zależny od działania i innych zadań. Jeśli zadanie zostanie skopiowane, do działania zostanie dodane dodatkowe zadanie.
  • Tekst powiadomienia – ten element sterujący zawiera metadane i nie może zostać usunięty. W razie potrzeby należy wprowadzić w tym polu tekst powiadomienia, który będzie wyświetlany nowemu operatorowi, na przykład w dokowanym oknie Informacje o działaniach.
  • Powiadom przy zmianie statusu – jeśli ta funkcja jest włączona, użytkownik otrzyma powiadomienie e-mail o zmianie statusu zadania. Należy aktywować tę funkcję, na przykład, jeśli użytkownik chce otrzymywać informacje zwrotne o zakończeniu przekazanego zadania lub przekroczeniu limitu czasu.

Czy ten artykuł był pomocny?