Funkcjonalność umożliwia określanie czasu, jakim dysponuje operator od momentu otrzymania dokumentu w danym etapie do momentu przekazania do następnego etapu.
Czas na realizację zadania w etapie liczy się od momentu przekazania dokumentu z poprzedniego etapu, również w sytuacji, gdy dokument trafił z przekazania automatycznego.
Czas jest wyświetlany w ramach pola „Czas na realizację zadania w etapie”.
Na właściwościach etapu, w ramach zakładki „Schemat obiegu”, na zakładce „Przekazanie”, w sekcji „Czas na realizację zadania” operator z uprawnieniami administratora definiuje czas na realizację zadania w danym etapie.
Jeśli ustawiono czas, po którym dokument zostanie przekazany do wybranego etapu (w sekcji „Przekazanie czasowe” zaznaczono parametr „Przekazuj po zadanym czasie” i wybrano wartości w polach „Etap” i „Czas”), wówczas obok dokumentu na liście dokumentów widoczna jest ikona zegara .
Jeśli ustawiono czas na wykonanie zadania (w sekcji „Czas na realizację zadania” zaznaczono parametr „Czas na realizację zadania w etapie”), wówczas na liście dokumentów w kolumnie „Czas na realizację zadania” można sprawdzić, ile czasu jeszcze pozostało.
Po upływie zadanego czasu dokument staje się dokumentem przeterminowanym i naliczany jest czas przeterminowania dokumentu.
Wówczas na dokumencie zamiast pola „Czas na realizację zadania w etapie” wyświetlane jest pole „Został przekroczony czas realizacji zadania o” , gdzie widać, ile czasu upłynęło od zakończenia czasu na realizację zadania; obok znajduje się czerwony wykrzyknik.
Jeśli czas wyznaczony na wykonanie zadania już upłynął, wówczas obok dokumentu na liście dokumentów widoczna jest ikona zegara z wykrzyknikiem , a w kolumnie „Czas na realizację zadania” można sprawdzić, ile czasu upłynęło od zakończenia okresu na realizację zadania.