Elementy karty obiegu

numer dokumentu aplikacji Comarch DMS. Numer składa się z 4 części:

FZ – prefix, 18 – kolejny numer, 10 – miesiąc, w którym wystawiono dokument, 2022 – rok.

 

Wskazówka
Istnieje możliwość zmiany numeracji dla dokumentów z numeracji w obrębie miesiąca na numerację w obrębie roku – aby zobaczyć, w jaki sposób, przejdź do artykułu Czy można przestawić numerację dla dokumentów z numeracji w obrębie miesiąca na numerację w obrębie roku?

 

powrót lewo duzy [Nawiguj wstecz]powrót na listę dokumentów,

 

zapisz32 [Zapisz] – funkcjonalność zapisu zmian lub zatwierdzenia nowododanej pozycji:

  • przy tworzeniu nowego dokumentu – zapisuje wartości kontrolek w sekcji karta obiegu i dokument jest przekazywany do etapu „Początkowy”.
  • funkcjonalność Zapis – przy modyfikacji danych na utworzonym dokumencie – zapisuje tylko zmiany w wartościach kontrolek z sekcji karta obiegu.

 

[Tryb pełnoekranowy] – Przyciski włączenia/wyłączenia prezentacji karty obiegu w trybie pełnoekranowym. Ten przycisk umożliwia również uzyskanie informacji technicznych o dokumencie (zob. Okno z informacjami o dokumencie)

 

Garbage-Closed32 [Usuń] – umożliwia usunięcie wskazanego dokumentu.

Nie można usunąć dokumentu na innym etapie niż przypisany do zalogowanego operatora i dokumentu z zakończonym obiegiem.

Dokument może usunąć tylko operator z odpowiednimi uprawnieniami. Dokument po usunięciu znika z interfejsu, pozostaje jednak w bazie, jako archiwalny. Istnieje możliwość przywrócenia takiego dokumentu.

Po kliknięciu na ikonę usuwania dokumentu pojawia się komunikat informujący o próbie usunięcia dokumentu – jeżeli operator nadal chce usunąć dokument, wówczas powinien nacisnąć „Tak”, jeśli zaś naciśnie „Nie” lub kliknie poza oknem komunikatu – dokument nie zostanie usunięty.

 

Komunikat wyświetlany przy próbie usunięcia dokumentu

 

[Wydruk] – ikona umożliwia wykonanie wydruku standardowego karty obiegu (zob. Wydruk szczegółów dokumentu) oraz (jeżeli tak zdefiniowano w zakładce Kreator raportów i dashboardów w sekcji Uprawnienia) umożliwia wyświetlenie raportu/wydruku sPrint w kontekście szczegółów dokumentu.

 

Ustawianie możliwości wywoływania danego raportu na szczegółach dokumentu

 

powrót prawo duzy [Przejdź do następnego etapu] – ikona przenosi dokument do wskazanego etapu.

 

A:\---- Z PULPITU ----\Grafika 2017\! NOD 2017.1.0\Ikony\Command-Undo.png [Cofnij dokument] – ikona umożliwia cofnięcie dokumentu do wcześniejszego etapu. Ikona nie jest prezentowana podczas inicjowania dokumentu i na etapie początkowym.

 

Diagram [Diagram] – ikona prezentująca zdefiniowany schemat (diagram) procesu,

 

[ChatERP] – przycisk dodany w wersji 2024.3.0; otwiera okno ChatERP (zob. Korzystanie z ChatERP w aplikacji desktop Comarch DMS).

 

Add32 [Dodaj] – opcja dodania nowego elementu pola, w którym ikona została wyświetlona

 

Formatka podzielona jest na trzy panele:

1. W pierwszym panelu (Karta obiegu) prezentowane są kontrolki wynikające z budowy schematu, które wypełniane są podczas tworzenia dokumentu.

2. Drugi panel (Przebieg) dotyczy graficznej prezentacji przebytych etapów obiegu.

3. Trzeci panel (Przekazanie) dotyczy zasad przekazywania dokumentu.

 

Istnieje także możliwość podglądu diagramu Diagram i podglądu załącznika.

 

Panel Karta obiegu

 

– sekcja dokumentu. Każda utworzona na dokumencie sekcja może być zwinięta lub rozwinięta – sposób prezentacji sekcji uzależniony jest od ustawienia parametru ‘Prezentacja sekcji’ w panelu użytkownika (zob. Szczegóły dokumentu).

 

Szczegóły dokumentu – prezentacja w trybie pełnoekranowym, zakładka Przekazanie

 

– Na karcie obiegu została udostępniona funkcjonalność skalowania widoku karty obiegu. Możliwe jest powiększanie i pomniejszanie karty obiegu za pomocą ikon i umieszczonych w prawym dolnym rogu karty obiegu.

 

 

Karta obiegu prezentowana w powiększeniu 120%

 

 

[Zmiana daty utworzenia] – funkcjonalność zmiany daty utworzenia dokumentu (zob. Zmiana daty utworzenia dokumentu). Zmiana daty wpływa w sposób pośredni na numeru dokumentu.

 

kontrolka typu liczba (Liczba rzeczywista/Liczba całkowita/Liczba stałoprzecinkowa). Wartości wprowadzane są ręcznie przez operatora lub pochodzą z zapytania SQL lub C# zdefiniowanego na formatce Inicjowanie lub Wzór na wartość.

 

kontrolka typu tekst (zob. Tekst). Wartości wprowadzane są ręcznie przez operatora lub pochodzą z zapytania SQL lub C# zdefiniowanego na formatce Inicjowanie lub Wzór na wartość.

 

kontrolka typu data i godzina (zob. Data i godzina). Możliwość zmiany daty za pomocą rozwijanej formatki z kalendarzem (YYYY-MM-DD hh:mm:ss).

 

Formatka kalendarza z możliwością modyfikacji daty i godziny

 

kontrolka typu załącznik  (zob. Załącznik). Prezentowana jest nazwa załącznika, ikona umożliwiająca usunięcie pliku oraz ikona zapisu załącznika na dysk.

Gdy jest włączona opcja wersjonowania załączników, obok nazwy załącznika wyświetlana jest cyfra określająca liczbę wersji pliku załącznika.

W wersji 2023.0.0 uległa zmianie ikona załącznika w formacie PDF, zarówno w aplikacji serwerowej (dawny web) , jak i w aplikacji desktop. Aktualna ikona dla załącznika PDF to ikona

 

kontrolka typu wartość logiczna (zob. Wartość logiczna). Prezentuje wartości: Tak/Nie.

 

kontrolka typu lista (zob. Lista). Wartości kontrolki definiowane są na jej właściwościach lub pochodzą z zapytania SQL lub C# zdefiniowanego na formatce Inicjowanie.

 

kontrolka typu dane tabelaryczna (zob. Dane tabelaryczne).

Możliwość dodawania nieograniczonej ilość wierszy.

Typ i ilość kolumn jest określana na właściwościach kontrolki podczas definicji typu obiegu.

Wartości kontrolki mogą być wprowadzane ręcznie przez operatora, definiowane na jej właściwościach lub pochodzić z funkcjonalności inicjowania kontrolek zapytaniami SQL, kodem C# lub wyrażeniem.

Od wersji 2024.1.0 istnieje możliwość importu danych do kontrolki typu Dane tabelaryczne z arkusza kalkulacyjnego (zob. Import danych z arkusza Excel do kontrolki typu Dane tabelaryczne)

 

Rozpoczynasz pracę z Comarch DMS i chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z programu? A może masz już podstawową wiedzę o Comarch DMS i chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź Szkolenia Comarch DMS!