Nowości i zmiany w wersji 2018.1.1

Instalacja systemu

Instalacja aplikacji Comarch ERP e-Pracownik w wersji 2018.1.1 jest możliwa tylko przy współpracy z Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR w wersji nie niższej niż 2018.0.1.

Reinstalacja aplikacji Comarch ERP e-Pracownik do wersji 2018.1.1 jest możliwa tylko w przypadku posiadania programu Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR w wersji nie niższej niż 2018.0.1.

Szczegółowe informacje na temat instalacji znajdują się w instrukcji Comarch ERP WAMC dostępnej tutaj.

Uwaga
Comarch ERP e-Pracownik w wersji 2018.1.1 wymaga wykupionej gwarancji na dzień 13.11.2017. W przypadku kończącego się wcześniej terminu gwarancji, praca na tej wersji programu nie będzie możliwa.
Uwaga
Od wersji 2018.1.1 Comarch ERP e-Pracownik wymagany jest .Net Framework 4.6.2 (lub wyższy). Aby pobrać kliknij tutaj.

Comarch ERP e-Pracownik w wersji 2018.1.1 współpracuje z najnowszymi wersjami przeglądarek na komputerach stacjonarnych:

 • Google Chrome
 • Microsoft Internet Explorer
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox

Aplikację Comarch ERP e-Pracownik 2018.1.1 można uruchomić na urządzeniach mobilnych:

 • z systemem Android w wersji 4.4 lub wyższej – przeglądarką Google Chrome
 • z systemem iOS – przeglądarką Safari
 • z systemem Windows Phone – przeglądarką Microsoft Internet Explorer lub Microsoft Edge w zależności od wersji systemu

Nowości

 1. Powiadomienia mailowe. W treści wiadomości e-mail informującej o zaplanowaniu urlopu i delegacji przez pracownika oraz wygenerowaniu danych dostępowych do aplikacji dodano link do witryny, w której była wykonana jedna z powyższych operacji. Link jest tworzony na podstawie adresu witryny wpisanej w przeglądarce podczas wykonywania określonej akcji np. generowania hasła. Po kliknięciu w link otworzy się strona logowania do aplikacji. Dodatkowo w przypadku powiadomień o zaplanowaniu delegacji lub urlopu po zalogowaniu Użytkownik zostanie przeniesiony na formularz konkretnej nieobecności lub delegacji, dla której wygenerowano e-mail (o ile zalogowana osoba ma odpowiednie uprawnienia do jej podglądu lub edycji).
 1. Ocena pracownika. Wprowadzono możliwość kopiowania arkusza ocen danego pracownika na kolejny okres. Kopiowanie arkusza jest dostępne po zaznaczeniu danego arkusza za pomocą przycisku Kopiuj arkusz . Na oknie kopiowania należy podać okres od-do obowiązywania nowego arkusza oraz termin.
 1. Moje dokumenty. Dodano możliwość filtrowania plików dostępnych w Moich dokumentach. W oknie filtra, pod przyciskiem możliwe jest wyszukiwanie dokumentów określonego rodzaju oraz ze wskazanego okresu. W menu Moje dokumenty domyślnie wyświetlane są dokumenty, których data wydruku dotyczy bieżącego miesiąca. W schematach uprawnień dodano uprawnienie Dokumenty – Własne dotyczące dokumentów udostępnianych pracownikom dostępnych w Moich dokumentach. Podczas aktualizacji Comarch ERP e-Pracownik do wersji 2018.1.1 uprawnienie do dokumentów dostosowywane jest do ustawień uprawnienia Lista pracowników – własne, od którego w poprzednich wersjach uwarunkowane było działanie funkcjonalności Moje dokumenty. Ustawienia uprawnienia:
   • Edycja – możliwość pobranie dokumentów przez pracownika,
   • Podgląd – podgląd kafelków z dokumentami bez możliwości pobrania wydruku,
   • Brak – brak opcji Moje dokumenty w menu dla zalogowanego pracownika.
 1. Schematy uprawnień. W definicji schematu dodano opcję WSZYSTKIE, która umożliwia szybkie ustawienie wszystkich uprawnień jako podlegających edycji, dostępnych tylko do podglądu lub niedostępnych.
 1. Logowanie. Dodano opcję Wyświetl hasło na ekranie logowania na urządzeniach mobilnych.

Zmiany

 1. Urlopy:
  • Dodano możliwość wyfiltrowania nieobecności oraz limitów nieobecności bezpośrednich podwładnych zalogowanego Użytkownika oraz podwładnych we wskazanym centrum.
  • Umożliwiono usunięcie zapisanej nieobecności z poziomu formularza nieobecności.
 1. Limity. Na formularzu limitu nieobecności zdjęcie pracownika zastąpiono wykresem kołowym prezentującym ilość dni nieobecności wykorzystanych, do zatwierdzenia oraz pozostałych.
 1. Delegacje:
  • Umożliwiono filtrowanie delegacji według typu: krajowa, zagraniczna, wszystkie.
  • Dodano możliwość usunięcia zapisanej delegacji z poziomu formularza delegacji.
 1. Wydruk planu pracy i czasu pracy. Dodano informację o nazwie centrum, dla którego wykonywany jest wydruk planu pracy/czasu pracy. Nazwa centrum jest pobierana z filtra ustawionego na oknie planu pracy/czasu pracy.
 1. Ocena pracownika:
  • Wprowadzono zmiany w filtrowaniu dostępnym na oknach Arkusze ocen i Szablony. W filtrze nie są wyświetlane do wyboru nieaktywne centra.
  • Na urządzeniach mobilnych usunięto zdjęcie pracownika i kierownika z formularza komentarza.
 1. Szkolenia:
  • Wprowadzono możliwość usunięcia zapisanego szkolenia z poziomu otwartego formularza szkolenia wywołanego z listy oraz planu szkoleń.
  • Umożliwiono przejście do formularza konkretnego szkolenia pracownika z poziomu zakładki Szczegóły na formularzu okresu szkoleniowego.
 1. Rekrutacja. Na wakacie wyświetlanym w widoku kafelkowym dodano informację o liczbie odsłon danego ogłoszenia oraz liczbie złożonych aplikacji.

Wakat – ilość odsłon i aplikacji

Poprawiono

 1. Limity nieobecności. W przypadku wprowadzenia urlopu wypoczynkowego na część dnia w systemie ERP, limit nieobecności w aplikacji Comarch ERP e-Pracownik w modelu usługowym był niepoprawnie pomniejszany. Poprawiono.
 1. Wydruk planu pracy. W niektórych przypadkach na wydruku miesięcznym planu pracy była wykazywana niepoprawna suma zaplanowanych godzin pracy. Poprawiono.
 1. Konfiguracja konta e-mail. Podczas edycji konta e-mail z poziomu bazy danych (Konfiguracja/Program/CRM/Konta e-mail) w niektórych przypadkach w modelu usługowym zmiana parametrów skrzynki nie była możliwa. Poprawiono.

Czy ten artykuł był pomocny?