Nowości i zmiany w wersji 2021.0.1

Instalacja systemu

Instalacja aplikacji Comarch HRM w wersji 2021.0.1 jest możliwa tylko przy współpracy z Comarch ERP Optima / XL HR/ Altum HR w wersji nie niższej niż 2021.0.1.

Reinstalacja aplikacji Comarch HRM do wersji 2021.0.1 jest możliwa tylko w przypadku posiadania programu Comarch ERP Optima / XL HR / Altum HR w wersji nie niższej niż 2021.0.1.

Uwaga
Comarch HRM w wersji 2021.0.1 wymaga wykupionej gwarancji na dzień 16.11.2020. W przypadku kończącego się wcześniej terminu gwarancji, praca na tej wersji programu nie będzie możliwa.

Szczegółowe informacje na temat instalacji znajdują się w instrukcji Comarch ERP WAMC dostępnej na Indywidualnych Stronach Klientów / Partnerów oraz na stronie pomocy aplikacji Comarch HRM:
https://pomoc.comarch.pl/hrm/pl//index.php/kategorie/instalacja-i-aktualizacje/

Comarch HRM w wersji 2021.0.1 współpracuje z najnowszymi wersjami przeglądarek na komputerach stacjonarnych:

 • Google Chrome
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox

Aplikację Comarch HRM 2021.0.1 można uruchomić na urządzeniach mobilnych:

 • z systemem Android w wersji 8.0 lub wyższej – przeglądarką Google Chrome
 • z systemem iOS – przeglądarką Safari
Uwaga
Od wersji 2021.0.1 Comarch HRM wymagany jest .Net Framework 4.7.2 (lub wyższy). Aby pobrać kliknij tutaj.

Nowości:

 1. Licencjonowanie. Wprowadzono podział aplikacji na moduły:
  • Samoobsługa pracownicza (Pracownicy, Urlopy, Delegacje, Intranet (Do pobrania)),
  • Zarządzanie czasem pracy (Plan pracy, Czas pracy, Praca zdalna, RCP, Podzielnik),
  • Rozwój pracownika (Rekrutacja, Ocena pracownika, Szkolenia, Intranet (Kariera)).

  Więcej szczegółów w artykule licencjonowanie.

 2. Ocena pracownika. Dodano możliwość oceny pracownika metodą OKR (Objectives and Key Results).
 3. Plan pracy. Wprowadzono możliwość planowania oraz zatwierdzania pracy zdalnej.
 4. Delegacje. Umożliwiono dostęp do załączników do delegacji z poziomu systemu Comarch ERP (Optima / XL HR / Altum HR).
 5. Urlopy. Wprowadzono możliwość eksportu do arkusza Excel limitów nieobecności oraz nieobecności pracowników.
 6. Strona startowa.  Zastosowano mechanizm automatycznego usuwania powiadomień ze strony startowej po upływie 30 dni. Administrator ma jednak możliwość zmiany domyślnej liczby dni lub całkowitego wyłączenia usuwania powiadomień w konfiguracji aplikacji.

Zmiany:

 1. Licencjonowanie. W przypadku przekroczenia ilości dostępnych pakietów dodano 72 godzinny okres na zwiększenie ilości licencji. Informacja o przekroczeniu licencji przesyłana jest na adres podany przez Administratora w konfiguracji aplikacji (Konfiguracja / Powiadomienia mailowe / Przekroczenie licencji).
 2. Zatwierdzanie urlopów. Rozdzielono uprawnienie do edycji urlopów podwładnych na prawo do wprowadzania urlopów oraz prawo do zatwierdzania urlopów.
 3. Ergonomia. Wprowadzono liczne zmiany zwiększające wydajność działania aplikacji m.in. na stronie startowej.
 4. Ocena pracownika. Zwiększono liczbę znaków możliwych do wprowadzenia w polu Opis do Kryterium oceny na zakładce Arkusz w Sekcji Szablony.
 5. Intranet. Zwiększono maksymalny rozmiar pliku jaki można dodać do intranetu do 10 MB oraz umożliwiono wskazanie adresu www dokumentu zamiast dodawania fizycznego pliku.
 6. Plan pracy. Na wydruku planu pracy dodano oznaczenia rodzaju dnia wolnego wraz z legendą.

Poprawiono:

 1. Nieobecności. Przy wprowadzaniu nieobecności nie pojawiały się komunikaty informujące o tym, że pracownik nie posiada danego limitu nieobecności lub został on przekroczony oraz o tym, że jest wprowadzona inna nieobecność lub obecność. Poprawiono.
  .
 2. Ocena pracownika.
  • Wskazanie dostępności szablonu na Podwładni w centrum oraz wskazanie konkretnego centrum powodowało, że w polu dostępność wyświetlała się informacja o błędnej wartości. Poprawiono.
  • W przypadku tworzenia szablonu arkusza wpisane kryteria oceny po zapisaniu wyświetlane były w odwrotnej kolejności. Poprawiono.
  • Opis kryterium oceny z Szablonu przenoszony był do Arkusza oceny bez formatowania zastosowanego podczas tworzenia szablonu. Poprawiono.
 3. Czas pracy.
  • W niektórych przypadkach występowała niezgodność liczby godzin czasu pracy pomiędzy ekranem i wydrukiem czasu pracy z poziomu HRM. Poprawiono.
  • Na wydruku miesięcznym (zbiorczym) z czasem pracy drukowane były tylko 2 strony (2 x 18 = 36 pracowników), mimo, że na oknie czasu pracy było 37 pracowników. Poprawiono.
 4. Delegacje.
  • Klikając w link w powiadomieniu mailowym dotyczącym delegacji, która została już usunięta użytkownik przenoszony był w nieprawidłowe miejsce aplikacji. Poprawiono.
  • Podczas zapisu delegacji XL, w opisie której użyto znaków specjalnych pojawiał się komunikat uniemożliwiający zapis. Poprawiono.

Czy ten artykuł był pomocny?