Zadania backupu

Położenie listy zadań backupu

W IBARD 5.x, lista zadań backupu znajdowała się w zakładce Backup danych -> Zadania backupu:

Położenie listy zadań backupu – IBARD 5.x

W IBARD 6.x, lista zadań backupu znajduje się w Zadania backupu -> Lista zadań backupu:

Położenie listy zadań backupu – IBARD 6.x

Tworzenie zadań backupu

W IBARD 5.x możliwe było zaznaczenie opcji kompresji na czas transferu, jak i wyboru lokalizacji do której pliki mają być backupowane.

W IBARD 6.x wszystkie przesyłane dane są kompresowane na czas transferu, co pozwala na szybsze przesyłanie plików oraz optymalizację wykorzystania pasma sieciowego. Aby zapewnić najwyższą wydajność i efektywność zasobów, funkcja kompresji jest wbudowana i nie można jej wyłączyć.

W nowej wersji nie ma możliwości wyboru lokalizacji, do której mają być backupowane pliki. Po utworzeniu zadania backupu automatycznie generowany jest nowy folder w zakładce „Dane z backupu”, który nosi nazwę identyczną z nazwą utworzonego zadania. Przykład przedstawiono poniżej.

Utworzone przykładowe zadanie backupu o nazwie „Ważne pliki”:

Lista zadań backupu: zadanie backupu „Ważne pliki” – IBARD 6.x

Po utworzeniu zadania, automatycznie utworzony został katalog w zakładcem Dane z backupu o tej samej nazwie, tj. „Ważne pliki”:

Dane z backupu: katalog „Ważne pliki” – IBARD 6.x
Wskazówka
W przypadku, gdy folder w zakładce Dane z backupu już istnieje, a nowe zadanie backupu jest tworzone z identyczną nazwą, aplikacja Comarch IBARD automatycznie doda do nazwy folderu sufiks w postaci (1), (2), (3) itd.Taki mechanizm umożliwia łatwe rozróżnienie folderów o podobnych nazwach.

W IBARD 5.x nazwa zadania backupu ustalana była na podstawie danych objętych backupem, w sposób opisany poniżej:

  • Dla plików i folderów: nazwa zadania backupu zawsze była tożsama z nazwą pliku/folderu. W przypadku zaznaczenia więcej niż jednego pliku/folderu, aplikacja automatycznie tworzyła dla każdego z osobna inne zadanie backupu.
  • Dla baz danych: nazwa zadania backupu zawsze byłą tożsama z nazwą serwera SQL z którego pochodzą bazy danych objęte zadaniem. Każda z baz objętych tym zadaniem, należała do niego.
  • Dla lokalizacji sieciowych: nazwa zadania backupu była tożsama z nazwą folderu sieciowego, objętego zadaniem backupu.

W IBARD 6.x nazwa backupu ustalana jest przez użytkownika, podczas tworzenia lub edycji zadania backupu. Dla plików i folderów, nawet jeżeli wybrany zostanie więcej niż jeden folder/plik w kreatorze zadania, to dane te należą do jednego zadania backupu.

Możliwość ta pojawia się zawsze w ostatnim kroku Podsumowanie:

Ustawianie nazwy zadania backupu (na przykładzie „komputery i stacje robocze”) – IBARD 6.x
Uwaga
W IBARD 5.x zadania backupu przypisane były do urządzenia na którym zostały utworzone. W IBARD 6.x, ze względów bezpieczeństwa zadania backupu definiowane są na konkretnego użytkownika.

Po zalogowaniu się na inne konto na tym samym urządzeniu, zadania backupu z poprzedniego konta będą niewidoczne. Wszelkie trwające oraz zaplanowane zadania backupu zostaną wstrzymane do momentu, gdy użytkownik, który je zaplanował, ponownie zaloguje się do aplikacji.

Czy ten artykuł był pomocny?