Terminale

Aplikacja Supervisor umożliwia także zarządzanie zakresem terminali, czyli ekranów dotykowych przy stanowiskach produkcji. W systemie Supervisor dodano możliwość tworzenia nowych terminali produkcyjnym dla systemu MES, edycję obecnie istniejących (przypisywanie stanowisk produkcyjnych do terminali) oraz usuwanie terminali.

W celu dokonania zmian w Terminalach – z menu bocznego należy wybrać zakładkę Ustawienia. Zostaną wyświetlone dostępne opcje, następnie w nowym oknie należy kliknąć w przycisk Ustaw w zakładce Terminale.

Po wciśnięciu przycisku Ustaw w Terminalu zostanie wyświetlone nowe okno z dostępnymi terminalami (jeśli zostały stworzone podczas podczas pierwszej konfiguracji systemu) lub pusta lista.

Wyszukiwanie terminali 

W systemie wprowadzono możliwość wyszukiwania terminali po ich nazwie, tak jak i stosując odpowiednie filtry.

W celu wyszukania terminalu po jego ID należy kliknąć w pole Szukaj znajdujące się na górnej belce, a następnie wpisać nazwę, id lub opis terminala, jakiego chcemy odszukać. Po wpisaniu nazwy zostaną wyświetlone rekordy, spełniające daną frazę wyszukiwana.

Drugim ze sposobów wyszukiwania terminali jest zastosowanie narzędzia Filtruj, znajdującego się obok pola wyszukiwania.

Po kliknięciu w dany przycisk zostanie wyświetlone nowe okno z Filtrami zaawansowanymi,  dzięki któremu istnieje możliwość wyszukiwania Terminali po ich stanowiskach pracy.

W celu odszukania terminalu po jego stanowisku pracy należy kliknąć w pole rozwijalne Wybrane jednostki pracy, a następnie zaznaczyć interesujące nas jednostki pracy.

Następnie należy kliknąć przycisk Zastosuj.

Nastąpi zamknięcie okna Filtru i powrót do listy terminali. Wyniki wyszukiwania spełniają warunki ustawione w filtrze.

 

Dodawanie nowego terminalu

W systemie możliwe jest również dodanie nowego terminala. W tym celu należy kliknąć w przycisk Dodaj nowy terminal znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

Nastąpi załadowanie nowego okna do dodawania nowego terminalu. Formularz dodawania został podzielony na kilka pól:

  • ID – unikatowy numer danego terminalu
  • Nazwa – nazwa, pod którą znajduje się nazwa terminalu w systemie MES
Wskazówka
Nazwa terminalu powinna opisywać terminal na którym znajduje się dane produkcja. Nazwa terminala będzie używana w linku w systemie MES.
  • Stanowiska pracy – lista stanowisk, z których zlecenia będą widoczne na danym terminalu
  • Opis – pole niewymagane – krótki opis, podsumowanie danego terminala

Po wprowadzeniu wszystkich danych do formularza należy kliknąć przycisk Utwórz, znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu.

Po zatwierdzeniu danych następuje powrót do listy terminali. Terminal został utworzony i znajduje się na liście.

Edycja i usunięcie Terminalu

Każdy stworzony terminal w systemie można edytować. W celu dokonania edycji należy obok nazwy terminalu kliknąć w ikonę trzech kropek znajdującą się z w prawej strony. Następnie z menu kontekstowego należy wybrać opcję Edytuj.

Po kliknięciu w przycisk Edytuj następuje załadowanie kolejnego okna edycji terminalu. Podczas edycji istnieje możliwość zmiany:

  • Nazwy
  • Przypiętych stanowisk pracy
  • Opisu
Uwaga
Podczas edycji brak jest możliwości zmiany ID terminalu

Po wprowadzeniu zmian należy kliknąć przycisk Potwierdź, wtedy nastąpi powrót do listy terminali. Zmiany zostają zapisane i wyświetlają się na liście.

Istnieje również możliwość usunięcia stworzonego wcześniej terminalu. W tym celu należy kliknąć w ikonę trzech kropek, znajdującą się z prawej strony. Z menu rozwijalnego wybrać należy opcję Usuń.

Wyświetlone zostanie dodatkowe okno w celu potwierdzenia usunięcia danego terminalu.

Po kliknięciu w przycisk Usuń dany terminal zostaje usunięty i zniknie on z listy terminali.

Czy ten artykuł był pomocny?

Leave A Comment?

You must be logged in to post a comment.