Zmiany funkcjonalne wprowadzone w Comarch Mobile w wersji 2022.0

Główną nowością w wersji Comarch Mobile 2022.0  jest wprowadzenie możliwości wykorzystania Sztucznej Inteligencji na raportach obecności towarów z systemem Comarch ERP XL. W ramach tej wersji zostały wprowadzone również zmiany dotyczące wyglądu logo aplikacji oraz ikon, zarówno dla Comarch Mobile, jak i Comarch Mobile Zarządzanie.

Aplikacja Comarch Mobile 2022.0 współpracuje z systemami:

  • Comarch ERP XL 2021.0, 2021.1, 2022.0
  • Comarch ERP Optima 2022.0.1, 2022.1.1
  • Comarch ERP Altum 2021.2, 2021.5

 

Wykorzystanie Sztucznej Inteligencji na raportach obecności towarów

W aplikacji Comarch Mobile został wprowadzony mechanizm Sztucznej Inteligencji, który ma usprawnić pracę przedstawiciela handlowego.

Do tej pory użytkownik aplikacji podczas realizacji wizyty handlowej miał za zadanie na raporcie obecności ręcznie zliczać facing towarów. W nowej wersji została wprowadzona funkcjonalność do automatycznego pozyskiwania danych z półki sklepowej. Wykonując zdjęcie, użytkownik w czasie rzeczywistym zobaczy wykryte na półce towary, a w kolejnym kroku podda zdjęcie identyfikacji otrzymując odpowiednie wyniki.

W celu rozpoczęcia pracy z funkcjonalnością należy wykonać zdjęcia towarów oraz półek sklepowych tak, aby sieć neuronowa mogła nauczyć się towarów Klienta i z jak największą precyzją rozpoznawać je na półkach sklepowych.

W pierwszej wersji funkcjonalność jest wydana w wersji beta. Każdy Klient, który wyrazi chęć przetestowania funkcjonalności dostanie darmową licencję na trzy miesiące. Okres w którym można ubiegać się o darmową testową licencję mija z końcem marca 2022 roku. Nowa funkcjonalność będzie wykorzystywać licencję serwerową.

Widok tabeli ze zidentyfikowanymi towarami

Zmiana logo aplikacji Comarch Mobile

Zarówno w aplikacji Comarch Mobile, jak i Comarch Mobile Zarządzanie zostało zmienione logo oraz ikony aplikacji.

Nowe logo dla Comarch Mobile

 

Nowe ikony dla Comarch Mobile

 

Nowe logo i ikona dla Comarch Mobile Zarządzanie

 

Odświeżenie interfejsu aplikacji Comarch Mobile

W najnowszej wersji został nieznacznie odświeżony interfejs, który wynika z aktualizacji natywnych bibliotek odpowiedzialnych za interfejs aplikacji.

Zmieniony interfejs dla karty dodawania kontrahenta oraz wyboru typu dokumentu

Czy ten artykuł był pomocny?