Wyświetlanie/ukrywanie informacji o stanach magazynowych

W Comarch Mobile istnieje możliwość wyboru wyświetlenia\ukrycia informacji o stanach magazynowych w centrali. W folderze [Methods], w pliku konfiguracyjnym [configuration.altum.xml] (domyślna lokalizacja: C:\Program Files (x86)\Comarch Mobile\Serwer synchronizacji\Methods\configuration) znajduje się parametr odpowiedzialny za tę funkcjonalność: [IsHeadquarterStocksVisible]. Parametr ten został opisany TUTAJ.
Konfiguracja magazynu w Comarch ERP Altum – udostępnienie widoczności stanów centrum mobilnemu.

Wyświetlanie procentu rabatu na liście towarów

W aplikacji Comarch Mobile jest możliwość wyświetlania rabatu na liście towarów podczas wystawiania dokumentu handlowego, zamówienia oraz oferty. Dzięki niej przedstawiciel handlowy będzie miał możliwość wglądu, które towary są aktualnie w promocji i zaproponowania ich kontrahentowi. Funkcjonalność ta jest dostępna dla następujących typów dokumentów:
  • Faktura Sprzedaży,
  • Paragon,
  • Wydanie zewnętrzne,
  • Zamówienie Sprzedaży,
  • Oferta Sprzedaży.
Funkcjonalność ta nie będzie dostępna dla poniższych typów dokumentów:
  • Zapytań Ofertowych,
  • Wydań Magazynowych,
  • Wydań Międzymagazynowych.
W ustawieniach aplikacji Comarch Mobile należy zaznaczyć parametr: [Obliczaj hipotetyczny rabat]:
Parametr: Obliczaj hipotetyczny rabat
Za opcję wyświetlania procentu rabatu na liście towarów odpowiadają parametry: [IsDiscountVisible] oraz [IsDiscountsOnItemListVisible].. Więcej informacji na temat parametrów TUTAJ.
Uwaga
Parametr [IsDiscountVisible] jest parametrem nadrzędnym- jeżeli jest on zablokowany,  to rabat nie będzie wyświetlany, niezależnie od wartości parametru [IsDiscountsOnItemListVisible].

Konfiguracja kompletu

W aplikacji Comarch Mobile jest dostępny komplet czyli zestaw dwóch lub więcej artykułów sprzedawanych klientowi jako jeden produkt. Na karcie danego artykułu o typie [Komplet], w zakładce [Ogólne] dostępny jest parametr [Pobieraj składniki na dokument].
  • Odznaczenie parametru spowoduje, że podczas wystawiania dokumentu artykuł będący kompletem dodawany jest jako jedna pozycja. Istnieje wówczas także możliwość określenia marży minimalnej oraz wskazania, że komplet podlega odwrotnemu obciążeniu.
  • Jeżeli parametr zostanie zaznaczony, to na dokumencie będą pokazywały się poszczególne składniki kompletu, a nie jedna pozycja w postaci całego kompletu.
  • Przy zaznaczonym parametrze [Pobieraj składniki na dokument] pojawi się dodatkowe okno dotyczące kolejnego parametru [Modyfikacja pojedynczego elementu na dokumentach]. Jeżeli dla dokumentów rozchodowych wartość tego parametru ustawiona będzie na [Blokuj], wówczas podczas wystawiania dokumentów w aplikacji mobilnej możliwe będzie dodawanie tylko pełnych kompletów. Edycja ilości dla pojedynczego elementu (składnika kompletu) nie będzie możliwa. Dotyczy to wszystkich dokumentów możliwych do wystawiania w aplikacji mobilnej przy współpracy z Comarch ERP Altum (ZS, OS, ZOS, FS, PAR, WZ, MM-).
Parametr [Pobieraj składniki na dokument] na karcie kompletu w zakładce [Ogólne]
Zaznaczenie parametru [Pobieraj składniki na dokument]

Precyzja cen w aplikacji mobilnej

W aplikacji Comarch Mobile istnieje możliwość wyboru precyzji ceny na typie ceny oraz na definicji dokumentu, tak aby można było wykorzystywać ceny towarów określane z czterema, trzema lub jednym miejscu po przecinku oraz sprzedawać je w dużych ilościach, np. (100szt. x 1,3333zł = 133,33zł, a 100szt. x 1,33zł= 133,00zł). Aby w aplikacji Comarch Mobile we współpracy z Comarch ERP Altum istniała możliwość prezentacji towaru na karcie towaru z precyzją do jednej, dwóch, trzech lub do czterech miejsc po przecinku, w systemie Comarch ERP Altum należy zaznaczyć precyzję na typie ceny [Sprzedaż/Cenniki/Typy cen].
Przypisanie precyzji cen wyświetlanych w aplikacji Comarch Mobile Sprzedaż na kartotece towaru
Zaznaczenie liczby w polu [Pozycja] spowoduje z cen z dokładnością do jednej, dwóch, trzech lub czterech miejsc po przecinku (zgodnie z tym jaka cyfra została wpisana).
Prezentacja ceny na karcie towary z precyzją a) do jednego miejsca po przecinku, b) do dwóch miejsc po przecinku, c) do trzech miejsc po przecinku, d) do czterech miejsc po przecinku
Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia precyzji ceny na definicji dokumentu na centrum operatora [Konfiguracja/ Struktura firmy/Struktura praw/Centrum operatora]. Następnie w zakładce [Dokumenty] należy wybrać odpowiedni dokument do konfiguracji.
Przypisanie precyzji cen wyświetlanych w aplikacji Comarch Mobile Sprzedaż podczas wystawiania dokumentów

Zaznaczenie opcji 1, 2, 3 lub 4 spowoduje wyświetlanie cen z dokładnością do takiej liczby miejsc po przecinku.

Prezentacja ceny podczas wystawiania dokumentu z precyzją a) do jednego miejsca po przecinku, b) do dwóch miejsc po przecinku, c) do trzech miejsc po przecinku, d) do czterech miejsc po przecinku

Cena z wybraną precyzją widoczna jest na liście towaru podczas wystawiania dokumentu, na małej kalkulacji oraz w zakładce Koszyk.

Wyświetlanie stanów magazynowych z podziałem na partie (wielocechowość)

Istnieje możliwość sprawdzania w aplikacji mobilnej stanów towarów z podziałem na poszczególne partie (w zależności od cechy). Cechy te można również wskazać podczas generowania dokumentu w Comarch Mobile. Określenie, czy dana cecha ma mieć wpływ na partię odbywa się z poziomu karty towaru w systemie Comarch ERP Altum (zakładka [Parametry]):
Określenie wpływu cechy na partie towaru
W systemie Comarch ERP Altum informacje o cechach dostępne są również z poziomu zakładki [Zasoby i partie], również na karcie towaru:
Informacje o zasobach towaru z podziałem na partie

Załączniki

Do Comarch Mobile są pobierane te załączniki, które:
  • Jako Właściciela załącznika mają ustawioną opcję [Wszyscy] lub [Firmę], do której przypięte jest centrum mobilne,
  • Mają ustawioną dostępność w Mobile.
Ustawienie dostępności załącznika
Uwaga
Aby zdjęcia mogły się poprawnie wyświetlać na urządzeniu i nie powodowały przepełnienia pamięci, w czasie synchronizacji są automatycznie zmniejszane do rozmiarów x na 1024 pikseli. Niektóre urządzenia umożliwiają jednak bezproblemową obsługę większych zdjęć. Aby zmienić wielkość synchronizowanych zdjęć należy w katalogu [Methods] w folderze serwera Comarch Mobile odnaleźć plik [articlesphotos] i wyedytować go w notatniku, podając długość dłuższej krawędzi zdjęcia.
W aplikacji Comarch Mobile istnieje możliwość dodawania załączników z poziomu aplikacji. Opcja ta dotyczy następujących obiektów:
  • Karty kontrahenta,
  • Karty towaru,
  • Nagłówka następujących dokumentów: FS, PAR, WZ, ZS, OS, ZOS, RLS,
  • Pozycji następujących dokumentów: FS, PAR, WZ, ZS, OS, RLS.
Również, w celu usprawnienia synchronizacji zostały dodane ustawienia umożliwiające ręczne sterowanie takimi parametrami synchronizacji załączników jak automatyczna zmiana rozmiaru zdjęć czy ich kompresja. W pliku articlesphotos.configuration znajdującym się w folderze (…)\Comarch Mobile\Serwer synchronizacji\Methods\articlesphotos dostępne są następujące parametry:
  • Size – maksymalny rozmiar boku zdjęcia (w pikselach) w przypadku włączonej opcji automatycznej zmiany rozmiaru załącznika.
  • DoResize – czy ma być wykonana automatyczna zmiana wielkości załączników. Wartość domyślna – True. Wyłączenie opcji w znacznym stopniu przyśpiesza tworzenie pliku wymiany. Jeżeli jednak na bazie systemu ERP znajduje się duża liczba załączników w wysokiej rozdzielczości, zmiana parametru może skutkować znacznym zwiększeniem rozmiaru paczki do pobrania w synchronizacji.
  • DoCompression – czy ma być wykonana automatyczna kompresja załączników. Wartość domyślna – True. Wyłączenie opcji w znacznym stopniu przyśpiesza tworzenie pliku wymiany. Jeżeli jednak na bazie systemu ERP znajduje się duża liczba nieskompresowanych załączników, zmiana parametru może skutkować znacznym zwiększeniem rozmiaru paczki do pobrania w synchronizacji.
  • MultiThreading – wielowątkowe tworzenie pliku wymiany z załącznikami. Wartość domyślna – False. Włączenie opcji w znacznym stopniu przyśpiesza tworzenie pliku wymiany. Użycie trybu może skutkować wzrostem obciążenia CPU, szczególnie w momencie wykonywania pierwszej synchronizacji załączników jednocześnie przez kilku operatorów.
Uwaga
Przed zmianą parametrów synchronizacji na środowisku produkcyjnym zaleca się zbadanie ich wpływu w środowisku testowym, w celu dobrania optymalnych wartości dla danej bazy danych