Handel z magazynem

image_print

Handel

Nowości

Poczta Polska

 1. Nowe formaty dla przesyłek poleconych. Od kwietnia bieżącego roku Poczta Polska dla przesyłek poleconych stosuje oznaczenie – format S, M, L. Jeżeli jednak klient ma zagwarantowaną niezmienność warunków w umowie, to nadal ma możliwość nadawania przesyłek w formie gabarytów A/B.

W związku z tym w konfiguracji Poczty Polskiej (menu System/ Konfiguracja/ Firma/ Przesyłki/ Poczta Polska) na zakładce [Ogólne] dodano parametr Posiadam umowę na nadawanie przesyłek poleconych według gabarytów A/B:

 • jeśli jest niezaznaczony, wówczas w konfiguracji na zakładce [Szablon spedycji] – parametry przesyłki oraz na Zleceniu Nadania Przesyłki dla usługi Przesyłka polecona w kolumnie Gabaryt dostępne są do wyboru formaty S, M, L zamiast dotychczasowych gabarytów A i B.
 • jeśli parametr jest zaznaczony, działanie programu jest takie jak dotychczas – na zakładce [Szablon spedycji] – parametry przesyłki oraz na Zleceniu Nadania Przesyłki dla usługi Przesyłka polecona w kolumnie Gabaryt dostępne są do wyboru gabaryty A i B.
 • jeśli Użytkownik wyłączy parametr w trakcie pracy, w konfiguracji na zakładce [Szablon spedycji] – parametry przesyłki, dla usługi Przesyłka polecona w kolumnie Gabaryt wartość A zostanie domyślnie zastąpiona formatem S, wartość B zostanie zastąpiona formatem M. Analogiczna zmiana zostanie wykonana na niewysłanych Zleceniach.
 • dla baz zaktualizowanych do bieżącej wersji programu pozostaje ustawione nadawanie przesyłek poleconych wg gabarytów, w nowo wykreowanych bazach ustawione domyślnie jest nadawanie wg formatów.
 • na skopiowanych Zleceniach gabaryt przesyłki jest ustawiany zgodnie z aktualnym ustawieniem parametru w konfiguracji.
 1. Imię i nazwisko operatora na liście przewozowym. W menu System/ Konfiguracja/ Firma/ Przesyłki/ Poczta Polska, na zakładce [Szablon spedycji/ Parametry przesyłki] dodano parametr Dodaj imię i nazwisko operatora do adresu nadawcy. Opcja jest domyślnie zaznaczona. Po jej wyłączeniu imię i nazwisko operatora nadającego przesyłkę nie będzie dodawane do adresu nadawcy i tym samym nie będzie wydrukowane na liście przewozowym.

Pozostałe nowości

 1. JPK_FA(2). Dostosowaliśmy plik JPK_FA(2) do nowej struktury udostępnionej przez Ministerstwo Finansów, obowiązującej od 1 lipca 2019.
 2. Zgodnie z ustawą o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych, wszystkie podmioty skupujące określone płody rolne są zobowiązane do naliczania, pobierania i odprowadzania wpłat na fundusze promocji produktów rolno-spożywczych. Na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy o funduszach promocji produktów rolno – spożywczych został utworzony nowy fundusz: Fundusz promocji roślin oleistych. Opłata na fundusz naliczana jest na FRR automatycznie na podstawie kodu PKWiU danego towaru. Na wydrukach Faktur dla Rolnika Ryczałtowego:
 • Faktura RR (GenRap) oraz Faktura Zakupu (GenRap) – Potrącenia na fundusze promocji produktów rolnych – drukowana jest informacja o potrąceniu na Fundusz promocji roślin oleistych oraz oświadczenie nabywcy o dokonaniu potrąceń. Kwota Razem do zapłaty oraz Kwota płatności jest pomniejszona o sumę potrąceń.
 • Lista faktur (GenRap)/ Potrącenia na fundusze promocji produktów rolnych – dodano podsumowanie potrąceń na Fundusz promocji roślin oleistych.
 1. Drukarki fiskalne online. Umożliwiono współpracę z drukarkami fiskalnymi w wersji online: Novitus Bono OnLine oraz Posnet Thermal XL2 Online.

Poprawiono

 1. Grupy towarowe – filtrowanie. Po ponownym otwarciu okna Lista zasobów (menu Handel/ Zasoby) pamiętana jest grupa ostatnio podświetlona w drzewie grup.

Detal

Poprawiono

 1. Kontrola zasobów przy synchronizacji. Prawidłowo działa kontrola zasobów dla stanowiska w detalu przy współpracy z Comarch Mobile Sprzedaż.

 

Czy ten artykuł był pomocny?