„Nie udało się połączyć z serwerem SQL [nazwa] obsługującym serwis zabezpieczeń, wpisanym na oknie logowania do programu. Wpisz poprawny adres serwera klucza na oknie logowania.” - Baza Wiedzy programu Comarch ERP Optima „Nie udało się połączyć z serwerem SQL [nazwa] obsługującym serwis zabezpieczeń, wpisanym na oknie logowania do programu. Wpisz poprawny adres serwera klucza na oknie logowania.” - Baza Wiedzy programu Comarch ERP Optima

„Nie udało się połączyć z serwerem SQL [nazwa] obsługującym serwis zabezpieczeń, wpisanym na oknie logowania do programu. Wpisz poprawny adres serwera klucza na oknie logowania.”

Na oknie logowania należy kliknąć w ikonę „Pokaż szczegóły” (obok znaku zapytania, ikona niebieskiej strzałki w dół) – rozwinięta zostanie lista dodatkowych ustawień. Pole Serwer Klucza powinno być puste (w przypadku posiadania jednego klucza na tym samym serwerze, na którym znajdują się bazy danych) lub wypełnione w następujący sposób: NAZWASERWERA\NAZWAINSTANCJISQL::NUMERKLUCZA (serwer, na którym zainstalowano menadżer kluczy).

 

Zobacz także: W jaki sposób skonfigurować pracę w Comarch ERP Optima w przypadku posiadania wielu kluczy?