Kody JPK w module Comarch ERP Optima Detal

image_print

Bezpośrednio w module Comarch ERP Optima Detal nie ma funkcji przypisywania kodów związanych z plikiem JPK_V7. Dopiero podczas synchronizacji Comarch ERP Optima Detal z Comarch ERP Optimą automatycznie dopisywane są kody JPK do paragonów i faktur sprzedaży. Dlatego odpowiednie ustawienia należy wprowadzić w Comarch ERP Optimie.

Kody związane z plikiem JPK_V7 można przypisać na formularzu kontrahenta w zakładce [JPK], formularzu towaru /usługi na zakładce [Dodatkowe] lub bezpośrednio na dokumentach w zakładce [Atrybuty/JPK].

Po przesłaniu dokumentów z modułu Detal do Optimy, na paragony i faktury sprzedaży automatycznie dopisywane są odpowiednie kody JPK które zostały wcześniej wskazane na formularzu kontrahenta i na karcie towaru/usługi.

W przypadku paragonów automatycznie dopisywana jest procedura RO, a na fakturach sprzedaży utworzonych do paragonów dodawana jest procedura FP. Kod FP nie jest przenoszony na korektę utworzoną do zafiskalizowanej faktury.

Więcej informacji na temat przygotowania dokumentów i generowania pliku JPK_V7 znajduje się w linku poniżej:

https://pomoc.comarch.pl/optima/pl/2022_5/index.php/dokumentacja/opt088-pliki-jpk_v7-przygotowanie-dokumentow-i-generacja-pliku/

Czy ten artykuł był pomocny?