W jaki sposób skonfigurować program Comarch ERP Optima do współpracy z usługą Comarch OCR?

image_print

1. Od wersji programu Comarch ERP Optima 2019.5.1 konfigurowanie jest bardzo proste, ponieważ domyślnie ustawiony jest zapis w bazie, natomiast jeżeli Użytkownik chce dokonywać zapisu gdzie indziej to wtedy w Konfiguracji Programu/ OCR/ Parametry powinien wskazać, w którym miejscu (zamiast w bazie) będą zapisywane skany dokumentów:

  • zapisz w IBARD – po zaznaczeniu tej opcji staje się aktywne pole Folder dla plików na IBARD, w którym należy wskazać taki katalog, do którego dostęp będą posiadać Użytkownicy korzystający z usługi Comarch OCR,
  • zapisz na dysku – po zaznaczeniu tej opcji pojawia się możliwość określenia Domyślnego folderu dla wszystkich stanowisk oraz ewentualnie dodatkowo Dedykowanego folderu dla tego stanowiska. W przypadku wskazania obydwu folderów, nadrzędny jest Dedykowany folder dla tego stanowiska i w tym folderze będą zapisywane dokumenty.

W przypadku wyboru opcji zapisz w IBARD lub zapisz na dysku, we wskazanym folderze tworzą się podkatalogi z nazwami firm.

W przypadku wersji programu Comarch ERP Optima wcześniejszej niż 2019.5.1 należy :

– w Konfiguracji Firmy/ Ogólne/ Praca rozproszona wybrać opcję księgowość i uzupełnić Identyfikator księgowości oraz
– w Konfiguracji Stanowiska/ Praca rozproszona/ Parametry wskazać ścieżkę do przechowywania plików XML.

2. W Konfiguracji Firmy/ Ogólne/ Parametry dla parametru Sprawdzanie wyst. podobnych kontrahentów wybrać opcję Blokuj.

3. Z poziomu rejestru VAT nacisnąć przycisk OCR i wskazać dokument z dysku. Po zaakceptowaniu komunikatu należy zapoznać się z regulaminem, uzupełnić dane i potwierdzić zgodę klikając „Prześlij”.

Czy ten artykuł był pomocny?