Handel z magazynem

image_print

Handel

Nowości

1. Operacje seryjne na Recepturach. Na liście receptur, dostępnej w menu Ogólne/ Inne/ Receptury dodano przycisk Operacje seryjne, który umożliwia dodawanie/ usuwanie/ zmianę składnika. Domyślnie zaznaczona jest opcja Dodaj składnik. Po wybraniu towaru, w przypadku dodawania lub zmiany składnika należy podać jego ilość, jednostkę miary a także wskazać magazyn.

 

2. Seryjne przekształcanie Rezerwacji Odbiorcy do dokumentów. Na liście Rezerwacji Odbiorcy w menu rozwijalnym dostępnym pod ikoną Operacji seryjnych dodano opcję Przekształcenie dokumentu. Dokumenty przekształcane są w stosunku 1:1. Dostępne opcje do wyboru to:

  • Zgodnie z zamówieniem – wyświetlana w przypadku współpracy z Comarch e-Sklep
  • Do Faktury Sprzedaży
  • Do Paragonu
  • Do Wydania Zewnętrznego

 

W przypadku współpracy z Comarch e-Sklep i wybrania opcji innej niż Zgodnie z zamówieniem, dokument jest przekształcany do wybranego dokumentu.

Zmiany

1. Weryfikacja numeru rachunku bankowego na Białej Księdze. Przywrócono kwotę 15 tys. PLN podczas kontroli rachunków bankowych w Białej Księdze w związku ze zmianą w przepisach dotyczących Polskiego Ładu.

2. Sortowanie. Przy sortowaniu wartości na liście rabatów, po ponownym otwarciu okna ustawienia są zapamiętywane.

Poprawiono

1. Terminal płatniczy. Poprawiono podłączenie terminala płatniczego przez RDP.

2. Rabaty. Przywrócono możliwość seryjnego usuwania towarów z poziomu listy rabatów.

3. Aktualizacja cen. Po wydrukowaniu faktury zakupu a następnie zapisaniu tej faktury na stałe, pojawia się okno dotyczące aktualizacji cen.

4. Przekształcenie Przyjęcia Zewnętrznego do Faktury Zakupu. Jeżeli w konfiguracji zaznaczony jest parametr Pozwalaj na edycję cen/ kursu na FZ powstałym z PZ nie ma możliwości zmiany na Fakturze Zakupu powstałej z Przyjęcia Zewnętrznego ilości towaru, jego nazwy oraz jednostki miary.

5. Atrybuty.

  • W przypadku atrybutu o formacie lista, po zmianie kolejności pozycji listy i zapisaniu atrybutu zapamiętywana jest ustawiona kolejność.
  • W przypadku dokumentu PWP na którym znajdują się towary ocechowane jakimś atrybutem, po zapisie dokumentu atrybut ten jest widoczny na podglądzie pozycji dokumentu.

 

6. Przesyłki kurierskie – Poczta Polska. Jeżeli w konfiguracji odznaczony jest parametr Dodaj imię i nazwisko operatora do adresu nadawcy, na liście przewozowym nie drukują się dane operatora.

7. Usuwanie nieaktywnych towarów. Poprawnie działa usuwanie dużej ilości towarów nieaktywnych z menu: Narzędzia/ Kasowanie danych/ Usuwanie nieaktywnych towarów.

8. Filtrowanie list.

  • W trybie do odczytu podczas filtrowania list dokumentów przywrócono możliwość wskazania zakresu dat oraz pół Kwota i Numery.
  • Na liście cennikowej jeżeli do towaru przypisany jest atrybut po zastosowaniu filtru dodatkowego wyświetlane są towary z przypisanym atrybutem.

 

9. Kolumny.

  • W przypadku dodawania pozycji towarowych poprzez Edycję na liście poprawiono odświeżanie wartości w kolumnach na listach dokumentów handlowych.
  • Po zmianie pozycji kolumn na formularzu Rezerwacji Odbiorcy i ponownym otwarciu dokumentu zapamiętywany jest ustawiony wcześniej układ kolumn.

 

10. Mobilna Inwentaryzacja. W przypadku telefonów nieposiadających slotu na kartę SD, podczas importu arkusza inwentaryzacyjnego aplikacja nie jest zamykana.

11. OCR – import faktur zakupu. Przy próbie zaczytania w zakładce Handel faktury zakupu poprzez OCR mógł pojawić się komunikat: „Nie istnieje wskazana w konfiguracji domyślna definicja dokumentu OBD powiązanego z aktualnie edytowanym. Uzupełnij dane na liście Konfiguracja->Firma->Obieg dokumentów->Dokumenty powiązane!”. Działanie poprawiono.

 

Współpraca z Comarch e-Sklep

Nowości w Comarch e-Sklep

1. Weryfikacja danych wysyłanych do e-Sklep. Do testów integralności dodano test sprawdzający czy towar, który posiada atrybut grupujący, ma wskazany towar nadrzędny lub sam jest towarem nadrzędnym na zakładce e-Handel.

2. Seryjne przekształcanie RO do dokumentów. Dodano seryjne przekształcenia dokumentów zamówień do dokumentu handlowego, na podstawie informacji z dokumentu zamówienia.

Zmiany w programie Comarch ERP Optima

1. Rabat na kontrahencie. Po wprowadzeniu rabatu na kartotece kontrahenta, rabat przenosi się również do Comarch e-Sklep.

Poprawiono w programie Comarch ERP Optima

1. Synchronizacja nazwy kuriera. Poprawiono wysyłkę nazwy kuriera z dokumentu do Comarch e -Sklep po dokonaniu zmiany nazwy.

 

Handel Plus

Poprawiono

1. Deklaracja CUK-1. Poprawiono wyliczanie łącznej nadwyżki cukrów tak, aby uwzględniana była wielokrotna sprzedaż napoju z danej kategorii o danej nadwyżce cukru.

2. Sortowanie. Przy wskazywaniu partii dostaw ocechowanej atrybutem przywrócono możliwość sortowania według atrybutu.

3. Wydajność. Poprawiono wydajność programu jeżeli przy wprowadzaniu partii dostaw atrybut posiada dużą ilość wartości.

Czy ten artykuł był pomocny?