Logowanie poprzez aplikację Podłączanie pulpitu zdalnego

W przypadku chęci zalogowania na pulpit zdalny z użyciem bramy należy na komputerze uruchomić klienta Podłączania pulpitu zdalnego. Można to zrobić poprzez polecenie Uruchom wpisując skrót mstsc lub w Menu Start wyszukując frazy Podłączanie pulpitu zdalnego.

W uruchomionej aplikacji należy rozwinąć Pokaż opcje i przejść na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknąć na przycisk Ustawienia w sekcji Połączenie z dowolnego miejsca.

W tym miejscu należy skonfigurować bramę, wpisując w polu Użyj następujących ustawień serwera bramy usług pulpitu zdalnego w nazwie serwera: gw1.online.comarch.pl, a jako metodę logowania wybrać Zapytaj o hasło. Dodatkowo należy zaznaczyć Użyj moich poświadczeń bramy usług pulpitu zdalnego dla komputera zdalnego i zatwierdzić zmiany.

Następnie należy wrócić na zakładkę Ogólne i w polu Komputer wpisać rds1.online.comarch.pl, a w polu Nazwa użytkownika nazwę użytkownika jak w aplikacji Comarch ERP Optima SaaS, ale poprzedzając go domeną asp, czyli w formie asp\nazwaużytkownika i kliknąć Podłącz.

Jeżeli dane zostały wprowadzone prawidłowo to pojawi się okienko z poświadczeniami do wprowadzenia hasła użytkownika, a następnie nastąpi zalogowanie na terminal.

Czy ten artykuł był pomocny?