Nowości i zmiany od 28.10.2021

1. Nowości

1.1. Integracja z kurierami: Allegro InPost Kurier oraz Allegro InPost Paczkomaty

W najnowszej wersji Comarch Shipping dodana została integracja z kurierami Allegro InPost Kurier oraz Allegro InPost Paczkomaty. W celu optymalizacji tworzenia zleceń, udostępnione zostały dedykowane szablony spedycji, których parametry są zgodne ze standardem pakowania przesyłek dla nowododanych kurierów.

1.2. Nowości na liście zleceń

Na liście zleceń dodane zostały nowe kolumny: Numer dokumentu źródłowego/Numer dokumentów/System, w których prezentowana jest informacja o pochodzeniu zlecenia oraz Koszt przesyłki, której wartość jest uzupełniana wyłącznie w przypadku zleceń dla kuriera Paczka ORLEN.

Dodatkowo, w filtrze nad listą zleceń dodano podpowiedzi w polu Wyszukaj: Numer zlecenia/dokumentu/listu przewozowego, Numer dokumentu źródłowego/dokumentów powiązanych, System, Nazwa adresata, Osoba kontaktowa.

1.3. Rozszerzenie integracji DPD o punkty odbioru

Na szablonie kuriera DPD dodano pole Sposób odbioru, w którym użytkownik ma możliwość zaznaczenia nowej opcji: Dostawa do punktu DPD pickup, która dostępna jest wyłącznie dla zleceń realizowanych na terenie Polski. Przy wybraniu takiego sposobu dostawy, na formularzu zlecenia nadania przesyłki prezentowane jest dodatkowe pole – Punkt odbioru.

 

2. Zmiany w Comarch Shipping

2.1. Rebranding Comarch Shipping

W najnowszej wersji wprowadzono zmiany w identyfikacji wizualnej Comarch Shipping, zmieniając główny logotyp aplikacji na spójny w sferze wizualnej w pozostałymi produktami Comarch S.A.

2.2. Zmiany na zakładce Ustawienia Ogólne

Na zakładce Ustawienia Ogólne dodano sekcje Kontrola unikalności zleceń, w której użytkownik może włączyć weryfikację unikalności wysyłek dla dokumentów źródłowych. Włączenie tej funkcji blokuje możliwość dodania zlecenie, jeżeli do aplikacji przesłany zostanie identyfikator dokumentu, dla którego zostało już utworzone ZNP.

2.3. Zmiana walidacji e-mail i numeru telefonu dla DPD

Zgodnie z aktualnymi wymaganiami z serwisu kuriera DPD, przy wybranym sposobie dostawy odbiór przez kuriera, zlikwidowana została obowiązkowa walidacja pól: e-mail oraz numer telefonu na zleceniach tworzonych dla tego spedytora. Podanie e-maila lub numeru telefonu pozostaje konieczne w przypadku dostawy do punku DPD pickup.

2.4. Zmiana spedytora Paczka w RUCH na ORLEN Paczka

W związku ze zmianą spedytora Paczka w RUCH na ORLEN Paczka, zaktualizowana została oferta nadawania paczek przez kuriera. Na szablonie spedycji udostępnione zostały dodatkowe rodzaje paczek: Paczka S, M oraz L.
Dodatkowo, na potwierdzeniu wysyłki dodana została informacja o koszcie przesyłki, która prezentowana jest również w dedykowanej kolumnie na liście zleceń (kolumna jest domyślnie ukryta).

2.5. Zmiany na szablonie kurierów: InPost Kurier oraz InPost Paczkomaty

Na szablonach kurierów InPost dodane zostało pole MPK (miejsce powstania kosztów), które jest wykorzystywane przez niektóre firmy w procesie rozliczania paczek.

Czy ten artykuł był pomocny?