Nowości i zmiany od 30.11.2020

1. Nowości

1.1. Integracja z kurierem DPD

W najnowszej wersji Comarch Shipping dodana została integracja z kurierem DPD. W celu optymalizacji tworzenia zleceń, udostępniony został również dedykowany szablon spedycji, którego parametry są zgodne ze standardem pakowania przesyłek dla kuriera DPD.

2. Zmiany w Comarch Shipping

2.1 Zmiana kuriera na ZNP

W najnowszej wersji aplikacji dodana została możliwość zmiany kuriera bezpośrednio na formularzu zlecenia. Po potwierdzeniu operacji przez użytkownika, parametry dotyczące ZNP zostaną automatycznie zaktualizowane wg ustawień szablonu wskazanego kuriera. Modyfikacja ta jest możliwa do momentu nadania listu przewozowego.

2.2. Domyślny kurier

W panelu bocznym dostępnym na liście kurierów, dodany został parametr Domyślny.  Umożliwia on oznaczenie wybranego kuriera jako domyślnie pobieranego na nowotworzonych zleceniach w aplikacji.

2.3. Dezaktywacja kuriera

W przypadku zakończenia współpracy z jednym z dostępnych kurierów dodana została możliwość jego dezaktywacji z poziomu zakładki Ustawienia -> Kurierzy. Kurier, który nie posiada statusu Aktywny, nie będzie mógł być wybrany na nowotworzonych zleceniach. Zmiana statusu kuriera zablokuje również do edycji istniejące niezrealizowane przez niego zlecenia.

Czy ten artykuł był pomocny?