Okna
Zaznaczenie pozycji podmenu i naciśnięcie lewego klawisza myszy powoduje otwarcie okna, odpowiadającego tej pozycji. Okno, w zależności od funkcji, jaką spełnia może mieć różny wygląd: może stanowić:
- listę
- obszar, w którym definiuje się parametru obiektu (towaru, dokumentu)
- narzędzie do wykonywania określonych funkcji (np. Testy integralności)
- okno informacyjne.
Ustawienie okien sąsiadująco odbywa się po wybraniu z menu: Okno, podmenu: Sąsiadująco. Otworzone okna będą nachodziły na siebie tak, jak na: Ustawienie okien kaskadowo odbywa się po wybraniu z menu: Okno, podmenu: Kaskadowo. Otworzone okna będą na siebie nachodziły tak, jak na: Rys. 1.8 Okna kaskadowo. Okna będą układały się na ekranie w sposób nieuporządkowany, tak jak będą kolejno otwierane. Ustawienie to jest aktywne wtedy, gdy nie został wybrany żaden z poprzednich sposobów wyświetlania okien. Niektóre okna składają się z zakładek. Wynika to z tego, że w takim oknie znajduje się wiele informacji, które nie zmieściłyby się w jednopoziomowym oknie. Zakładki stanowią grupę informacji dotyczącą obiektu, którego okno zostało otworzone. Zakładki występujące w oknie mogą być pionowe i poziome. Może się zdarzyć, że nie wszystkie zakładki w oknie są wyświetlone po jego otwarciu. Wtedy należy skorzystać z przycisków:
I wiele innych
W wersji 2013.6 zmieniono funkcjonalność dotyczącą sortowania w kolumnach na Liście Zamówień. Aktualnie, wyłączona jest możliwość sortowania w kolumnie Opis.
Praca z wieloma oknami
W systemie możliwe jest uruchomienie wielu okien i praca z nimi bez zamykania innych okien. Okna te można wyświetlić w następujący sposób:
Sąsiadująco
Kaskadowo
Zakładki